Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Nie zauważyliście różnicy pomiędzy DrayZone 200, którego przykład podałem a Mini Trekker o którym mówicie.
    Pomijam kwestię ceny bo przy cenie sprzętu jaki do tych plecaków można włożyć jest ona mniej istotna.
    Pomijam też kwestię nieprzemaklaności wymienianych konstrukcji chociaż jeśli mowa o górach powinno się ją wziąść pod uwagę.
    Istotny w naszej dyskusji jest sposób przytroczenia statywu. Jeśli dodatkowo rozważamy przytroczenie MF 055 Pro, którego waga oraz długość są dość znaczące, bardzo szybko wyjdą na jaw różniece.
    Po pierwsze sam system nośny plecaka w DZ mamy szeroki pas biodrowy i usztywniane szelki, pas biodrowy w MT jest mizerny, a szelki miękie. Powiedzmy że tu jeszcze nie ma aż tak dużych różnic. Chociaż sami oceńcie:

    Natomiast sposób przytroczenia statywu pomiędzy DZ, a MT to już przepaść. Biorąc pod uwagę rozmiar obu plecaków (wysokość) MT 40,5 cm, DZ 48,8 cm oraz miejsce w którym
    kończą się troki (od góry) to MT do noszenia MF 55 Pro to porażka. Myślę, że najlepiej zilustrują różnice zdjęcia.

    Zresztą sam sailor mówisz, że jest ono wygodne przy małych statywach. A 055 Pro mały nie jest , więc nie wystarczy Mini Trekker

    Acha dla tych co mają wątpliwości DZ to ten mniejszy mimo iż jest większy , zdjęcia są niestety w różnej skali.
    Pozdrawiam, Maciek
    Nie to ładne, co ładne, lecz to, co się komu podoba.
    ||N D300|N MB-D10|N 24-70 N|N 60D Micro|SB 800|MF 055 Pro + 322RC2|L CompuTrekker Plus AW|| | Mój Mikołajek |

  2. #22
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Macku, z racji zeglowania swego czasu patrzylem na DZ, ktory jest niczym innym jak mini trekkerem wsadzonym w pelni wodobeszczelne opakowanie, duzo ladniejsze wygodniejsze i solidniejsze przyznaje. choc szelki i tak wole od tamraca sa lepiej wyprofilowane. a statyw da sie bardo ladnie doczepic z boku, zarowno na standardowych szelkach jak i na systemowych gadzetach SAS. DZ to fantastyczny plecaczek. jednakze jeszcze w gorach do zastosowan ekstremalnych bo przemoczyc lowepro aw jest dosc trudno, no chyba ze sie go po pijaku na deczczu zostawi. w zeglarstwie DZ bylby swietnym rozwiazaniem .. ale cena ponad 1kpln lekko mnie do niego zniechecila.

  3. #23

    Domyślnie

    No i przyjechał - Manfrotto 055PRO z głowicą 141RC - od Sławka (Hesji). Statyw jest the best, Sławek też! Wszystko odbyło się bardzo szybko, cena u Hesji jest chyba nie do pobicia. Jeśli ktoś jeszcze nie wie gdzie kupić sprzęt - tylko u Sławka!
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    ja już kupuję...pod koniec tygodnia bedzie (mam nadzieję) u mnie...ino wersja 055SSB + 468RC...zaraz lecę do banku kręcić kasę...opsss zapomniałem kałasza
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •