Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jakie lampy?

  1. #1

    Domyślnie Jakie lampy?

    Witam! Zamierzam zakupić lampy studyjne i tutaj mam dylemat które lampy polecilibyście:

    1. fighter f300 np http://afe.pl/catalog/product_info.p...roducts_id=813
    Czy wentylator chłodzący jest przydatny? w porównaniu co do drogiej lampy czy tym się kierować w wyborze? a co to jest "liczba przewodnia" czy to jest ważne?

    2. CY300K np http://fripers.pl/product_info.php/i...0c92dfc057b9ae

    Jak na razie studio będzie domowe fotografia portretów, sądzę ze także całych postaci.

    Z góry dziękuje za pomoc
    Ostatnio edytowane przez luk009 ; 05-12-2008 o 01:20
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    sorry za OT, ale jak widzę na www sprzedającej chińszczyznę teksty w stylu:
    NAJLEPSZY PROFESJONALNY ZESTAW STUDYJNY, SUPER PROFESJONALNA LAMPA STUDYJNA FIGHTER, Najszybsza

    albo Najlepszy softbox na polskim rynku 60x90cm albo Statyw oświetleniowy 295cm, Najlepszy na polskim rynku statyw oświetleniowy.

    to się lekko wkurzam (to wszystko cytaty z pierwszej z podlinkowanych stron)
    Czy oni kiedyś słyszeli o firmach Broncolor, Profoto itd? te produkty też są dostępne na polskim rynku.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Jacku tak sie zdobywa nieswiadomych klientow, a takich poki co nie brakuje...
    Wszystko musi byc najlepsze, najszybsze i najbardziej profesjonalne z profesjonalnych
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  4. #4

    Domyślnie

    Zapomnieliscie o jednym te superhiper profesjonalne rzeczy musza byc tez jak najtansze - ' bo przeciez profesjonalisci uzywaja tylko tego co potrzebuja wiec w profesjonalnym sprzecie nie ma niepotrzebnych bajerow za ktore amatorzy niepotrzebnie przeplacaja'...
    D300, D200, S5 PRO, Mamiya RZ67 PRO i 645 PROTL, SB600, S24-70, S70-200, S120-400, N50/1.8, Metz 45CL4, Vivi285

  5. #5
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luk009 Zobacz posta
    Witam! Zamierzam zakupić lampy studyjne i tutaj mam dylemat które lampy polecilibyście:
    wybacz ale do jasnej cholery temat byl walkowany naforum tyle razy ze zadawanie po raz setny tego samego pytania nie jest nawet smieszne .. sprobowales chociaz poszukac jakichkolwiek opinii na ten tamat?
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta

    to się lekko wkurzam (to wszystko cytaty z pierwszej z podlinkowanych stron)
    Czy oni kiedyś słyszeli o firmach Broncolor, Profoto itd? te produkty też są dostępne na polskim rynku.
    nei slyszli jacku i nie uslysza .. za bardzo sa zajeci wmawianem ludziom ze za tysiac pln mozna stworzyc profesjonalne studio

  6. #6

    Domyślnie

    ja tylko małe wtrącenie do wątku- jeśli chodzi o tego Pana sprzedawcę z Łodzi co by nie było po imieniu to nie mam z nim najlepszych doświadczeń(ani moi znajomi) więc najlepsze lampy i statywy proponuję sobie przemyśleć
    no ale ja tutaj nikogo do niczego nie namawiam, a sam fakt pisania takich rzeczy w opisie aukcji jest to prostu lekkim kłamstwem
    D3,85 1.4D,24-70 2.8, 135 2.0, 45 mm tilt/shift,70-200 VRII,profoto proB2x2 pro head x4,mamiya AFD+80mm,45 mm,150mm

  7. #7

    Domyślnie

    Widzę ze mało konkretnych wypowiedzi na temat tych firm które wymieniłem to może ktoś poleci lub wręcz przeciwnie lampy firmy quantumm?

    http://www.quantuum.pl/detal.php?id=...ng=pl&curr=PLN
    Nikon D300, Tamron 17-50 2/8, Nikkor AF 50 f1.8D, Nikkor AF-S DX 35mm f/1,8G, SB-800, D3200

  8. #8

    Domyślnie

    Sprawdź tutaj.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •