Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56
  1. #1

    Post "Wywody w pojedynkach", wątek wydzielony

    a ja to se mysle ze do czasu kiedy trwa głosowanie to wywody czyje zdjęcie lepsze a czyje gorsze powinno być regulaminowo zakazane



    edit autograf:
    Wątek wydzielony. Dyskusję prowadzimy w tym wątku. Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez autograf ; 30-11-2008 o 21:13

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pradut Zobacz posta
    a ja to se mysle ze do czasu kiedy trwa głosowanie to wywody czyje zdjęcie lepsze a czyje gorsze powinno być regulaminowo zakazane
    Coś w tym jest.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    102

    Domyślnie

    Jak dla mnie to właśnie takie wywody sprawiają, że pojedynki są ciekawsze. Co da taki wywód, gdy ankieta zostanie ujawniona? Ten, kto był za zwycięzcą napisze to, co chciał, ale osoba, której faworyt nie uplasował się wysoko nie będzie raczej publicznie wpadać w zachwyt nad artyzmem twórcy. Po ujawnieniu wyników, również można liczyć na ciekawą dyskusję jednak właśnie teraz jest czas, aby każdy mówił co myśli o zdjęciu.
    D70, 50\1.8, 18-70\3.5-4.5, 70 - 300\4-5.6, Helios 58\2, SB 800

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qamil_d_dg Zobacz posta
    Jak dla mnie to właśnie takie wywody sprawiają, że pojedynki są ciekawsze. Co da taki wywód, gdy ankieta zostanie ujawniona? Ten, kto był za zwycięzcą napisze to, co chciał, ale osoba, której faworyt nie uplasował się wysoko nie będzie raczej publicznie wpadać w zachwyt nad artyzmem twórcy. Po ujawnieniu wyników, również można liczyć na ciekawą dyskusję jednak właśnie teraz jest czas, aby każdy mówił co myśli o zdjęciu.
    Nie chcę stawiać tego kategorycznie. Tak jak jest, też w zasadzie może zostać. Ale nie ma wątpliwości, że jeśli osoba ciesząca się autorytetem na forum wpada i twierdzi, że to zdjęcie jest fajne, a tamto do kosza -- to potem chcąc, nie chcąc inne osoby oceniają zdjęcia przez pryzmat takiej opinii. Sam też się na tym złapałem. A przecież chodzi o to, aby każdy ocenił zdjęcie samodzielnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kraftsman Zobacz posta
    Coś w tym jest.

    W pełni się z twoim zdaniem zgadzam, to jest głosowanie . Wywody na temat zdjęć powinny być dozwolone dopiero po zakończeniu głosowania . Nikt mi nie wmówi, że dyskusja w trakcie głosowania nie wpływa na ostateczny wynik. Chcecie przykład z życia- cisza wyborcza . Może watro ten temat rozważyć . Głosowanie bez możliwości komentarza w trakcie jego trwania wydaje się być bardziej obiektywne . Taki pojedynek ma sens wtedy gdy ocenia się wrażenie jakie zdjęcie wywołuje. Najbardziej obiektywny wybór jest wtedy gdy nie kierujemy się komentarzami innych w trakcie wybierania .
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  6. #6
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Przecież nawet po zakończeniu głosowania, nie widać kto na co głosował.

    Naprawdę wierzycie, że ktoś (jakiś autorytet) może mieć wpływ na Wasze zdanie?

    Na moje nie ma wpływu - mam swoje zdanie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez autograf Zobacz posta
    Naprawdę wierzycie, że ktoś (jakiś autorytet) może mieć wpływ na Wasze zdanie?
    Na moje nie ma wpływu - mam swoje zdanie
    tia, a Freud siedzi i zawija w sreberka

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez autograf Zobacz posta
    Naprawdę wierzycie, że ktoś (jakiś autorytet) może mieć wpływ na Wasze zdanie?
    Nie mam co do tego wątpliwości. Ale jak napisałem - nie napinam się. Z obecnymi zasadami też da się żyć. W zamian mamy dyskusję o zdjęciach - coś za coś.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kraftsman Zobacz posta
    Nie mam co do tego wątpliwości. Ale jak napisałem - nie napinam się. Z obecnymi zasadami też da się żyć. W zamian mamy dyskusję o zdjęciach - coś za coś.

    tak tylko sugeruje, tez się nie napinam bo i po co, jednak co do niezależności myślenia ludzi to mam sporo wątpliwości, wystarczy poczytać trochę o eksperymentach z psychologii społecznej, choćby o bardzo znanym eksperymencie Asha nad konformizmem, wszyscy ulegają wpływom, a najbardziej ci którzy temu zaprzeczają
    http://www.psychologia-lodz.pl/forum...opic=44.msg138
    Ostatnio edytowane przez pradut ; 30-11-2008 o 17:05

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pradut Zobacz posta
    tak tylko sugeruje, tez się nie napinam bo i po co, jednak co do niezależności myślenia ludzi to mam sporo wątpliwości, wystarczy poczytać trochę o eksperymentach z psychologii społecznej, choćby o bardzo znanym eksperymencie Asha nad konformizmem, wszyscy ulegają wpływom, a najbardziej ci którzy temu zaprzeczają
    http://www.psychologia-lodz.pl/forum...opic=44.msg138
    Właśnie dlatego w demokratycznym głosowaniu jest coś takiego jak cisza w trakcie jego trwania. No ale w sumie tak jak jest, nie jest źle- w końcu to jest zabawa .
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •