Close

Strona 473 z 507 PierwszyPierwszy ... 373423463471472473474475483 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 721 do 4 730 z 5070
  1. #4721

    Domyślnie

    Ja odkrywam stare dobre klimaty - w tym momencie Deep Purple od początku. Genialne do słuchania od 1 płyty. Jakoś mnie to ominęło albo nie byłem dojrzały. Tak samo Scorpions - aż dziwne że niemiecka muzyka może być tak dobra Nie tylko znane ich szlagiery jak Wind of Change czy Still Loving You, ale absolutnie wszystkie płyty od początku. Równie genialne do słuchania. Dla fanów metalu stroniących od "jedynie słusznej tematyki religijno-satanistycznej" szczerze polecam zespół Gojira, ich nową płytę Magma a potem L'enfant Sauvage oraz From Mars to Sirius. Dla mnie absolutny majstersztyk, jestem w nich zakochany permamantnie od kilku lat. Najstarsze płytki już są dla mnie za mocne do codziennego młócenia.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  2. #4722

  3. #4723

    Domyślnie

    Ja zazwyczaj słucham radia internetowego bo niestety jestem aktualnie za granicą i nie mam innego wyboru. Albo radio internetowe albo niemieckie bełkoty.

  4. #4724

    Domyślnie

    Mozesz zawsze wrocic do Polski i sluchac normalnego jezyka ... chyba ze jestes tam jako Zwangsarbeiter ... to wspolczuje

  5. #4725

    Domyślnie

    Na pytanie postawione w tytule nie dam rady odpowiedzieć, bo słucham w zasadzie każdej muzyki od Skrillex, Pantery przez Joe Bonabassa, Eric Clapton, po Thievery Corporation. Mogę za to powiedzieć czego słucham aktualnie i będę przy tym starał się unikać przedstawiania wykonawców powszechnie znanych i szanowanych.

    Poniżej moje najnowsze odkrycie - to założona w 1989 roku w Denver (Colorado) elektro-funk-jazz-rockowa grupa The Motet.

    Początkowo miałem wkleić jakiś jeden z długiej listy moich ulubionych kawałków ale uznałem, że zapis wideo ze studyjnej sesji (pierwszej z nowym wokalistą Lyle Divinsky - swoją droga facet ma głos i potrafi śpiewać!) lepiej odda klimat grupy.

    Perzy okazji można zobaczyć w tle pracującego podczas sesji fotografa




    Polecam!



    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    1. sesje studyjne radia KEXP: https://www.youtube.com/user/kexpradio
    dzięki za ten kanał! już zasubskrybowany

  6. #4726

    Domyślnie

    pociągnę koncertowo bo wtedy widać kto co potrafi.

    @Zahir - no to mam nadzieję, że Ci podejdzie. Big Band, który odkryłem sprawdzając ścieżkę jakiegoś kryminału. Jak niezbyt lubię blachy i takie składy to łyknąłem to bez mydła.



    no i dorzucę jeszcze (kurczę bo to chyba powinno być szerzej znane) więc nie wiem czy wypada ale jakby co to przypomnieć warto



    Pozdro
    Wiesiek

  7. #4727

    Domyślnie

    The Budos Band brzmi bardzo dobrze i faktycznie soundtrack'owo ale jednak nieco zbyt etnicznie jak na mój gust.
    Parova znam, lubię i słucham od lat, nie wiem czy wiesz ale jakoś w zeszłym roku wydali nową płytę The Burning Spider poniżej singiel



    a jak lubisz takie klimaty to może ci siądzie (a może i znasz) tyle, że ci akurat się nie wstydzą beat'ów



    albo


  8. #4728

    Domyślnie

    No bardzo miło trafić na maniaka muzycznego (tak Cię coś widzę). Obydwa kawałki bardzo przyjemne. Ale błędnie zakwalifikowałeś mnie do nurtu muzy lekkiej i przyjemnej. Ogólnie uważam, ze muzyka wcale nie musi być przyjemna. Pora więc aby wytoczyć cięższe (choć wcale nie ciężkie) działa.

    Tutaj urokliwe wideo (i trochę wstyd to dawać) bo to kamień milowy nowej muzy ale... czy wszyscy to znają



    A tego na pewno nie znają a nasze.



    Na zakończenie mrok mroków



    Czyli teraz ja poproszę też o porcję rzeczy ważnych (dla Ciebie)

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #4729

    Domyślnie

    nahh... błędnie założyłeś, że w ogóle gdziekolwiek "zakwalifikowałem" Twój gust muzyczny, o Twojej osobie nie wspominając ja z założenia staram się nikogo i niczego nigdzie nie "kwalifikować" - zwłaszcza muzyki - którą dzielę na dobrą, słaba i taką której nie rozumiem... i tu u mnie znajduje się proponowany przez Ciebie i skądinąd znany mi Aphex Twin. Na chwilę obecną pokazałeś się jako osoba lubiąca muzykę trudną w odbiorze, która nie do końca wpisuje się w moje gusta choć bardzo lubię eksperymenty muzyczne to jedyne co mi przychodzi na szybko do głowy, a co mógłbym Ci zaproponować ze "swojej audioteki" to Neurosis

    nie potrafiłem znaleźć na jutubie dobrze brzmiącej wersji live



    "Once is enough, trial is alone. Grace fall into us
    All through the night, Father I crawled
    Sun of my soul be revealed. Walking amongst the stones
    From the sky, feeling their rhythm wash over me

    Rite of this waring god. Destructive, alive, frees you now
    Rivers of fear, don't you know? Vigil of faith stills you now
    You've been shown over and over, don't you know?
    You've been shown over and over, don't you know?"

    świetne!

    Co do rzeczy ważnych dla mnie to po pierwsze nie chciałbym tutaj wstawiać numerów powszechnie - osobom osłuchanym - znanych, a to one ukształtowały dawno temu mój gust muzyczny, a po drugie nie wiedziałbym z której setki "ważnych dla mnie" miałbym czerpać... słucham bardzo dużo i bardzo różnorodnej muzyki i najlepsze co mogę zrobić to spróbować zaskoczyć Cię wykonawcami, których ewentualnie możesz nie znać ale uprzedzam, że będzie to coś lżejszego w odbiorze.

    Na początek coś z polskiego podwórka, młoda obiecująca grupa Bitamina, poniżej ich chyba jedyny klip - swoją drogą bardzo fajnie zrealizowany - z płyty Kawalerka dostępnej do posłuchania w dobrej jakości na bandcamp https://bitamina.bandcamp.com/



    bardzo też lubię Hunter z Jelonkiem



    Z cięższych brzmień (tu zaskoczenia pewnie nie będzie) francuska grupa Gojira



    mniej znany, świetnie brzmiący Hermano



    lub Biting Elbows określający z grubsza brzmienia, na których się wychowałem - daje link, bo na więcej osadzonych wideo nie pozwala silnik forum

    https://youtu.be/uR9pt73L_JU

    albo ostatnio wyszperany Flox

    https://youtu.be/pK9j2vqnXf8

    mógłbym tak długo


    pozdrawiam

  10. #4730

    Domyślnie

    No i pięknie dziękuję. Czekam na dalsze pomysły.

    Te gitarowe brzmienia to mi się już raczej osłuchały (część znałem) i poszły w zapomnienie ale zaskoczyłeś mnie tym Biting Elbows. Proste ale autentyczne. Za to ten dub na końcu - na pewno się bliżej zapoznam.

    Zacznę też od dubu - jedyny co mu można zarzucić, że zbyt to gładkie jest.



    A teraz z innej bajki (też francuskie). lubię babskie bandy.



    A teraz najcięższy kaliber - wokalistka tak bezkompromisowa, że nawet ja nie jestem w stanie zbyt często jej znieść. Dla mnie jedna z najlepszych (a może i najlepsza) na świecie. Wybrałem jakiś spokojniejszy kawałek



    A tutaj dowód, że jej możliwości głosu są nieprawdopodobne - "Litania do Szatana". Wyciemniony kościół z jego pogłosem i tylko Diamanda. Nie mówię, że to Wam się spodoba bo trudne jest. Ale warto wiedzieć gdzie awangarda jest.



    Pozdro
    Wiesiek

Strona 473 z 507 PierwszyPierwszy ... 373423463471472473474475483 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •