Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66
  1. #11

    Domyślnie

    ja jestem jak najbardziej za rozruszaniem. Głośno się tylko zastanawiałem nad techniczna kwestią wyboru... Obyśmy się musieli nadmiarem martwić

  2. #12
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm... Co prawda nie bardzo chce mi się wierzyć, że nagle forumowi giganci ruszą jak jeden mąż i zaczną oddawać prace na konkursy, ale jednak należy się liczyć z tym, że będą raczej prace lepsze niż gorsze.

    I teraz wyobraźcie sobie, że na jedną edycję bez dodatkowych warunków, to znaczy beztematyczną, jak leci (obojętne, czy to będzie konkurs, czy zadania, z głosowaniem, czy bez) wpłynie powiedzmy taki zestaw: goła panna, F16, robal w makro, Gaudi, zachód na plaży, tygrys lub krowa, martwa natura, automobil - a wszystko przepiękne, super wykonane i bez skazy...

    Jak porównać makro z gołą panną, jak Gaudiego z krową, może nawet bardzo śmiesznie ujętą? Czy tygrys będzie lepszy niż robal, czy gorszy niż automobil, czy panna jest fajniejsza od F16 czy od martwej natury? Jak sięma zachód, nawet najpiękniejszy do gołego cyca?

    Wiecie co będzie: cała masa obrażonych, jeszcze więcej zaaferowanych dyskutantów niż w wątku o moderowaniu i na końcu niesmak, że zamiast się bawić fotografią, filozofujemy o sztuce, pardon, Sztuce i Przekazie.

    Po mojemu, to zamiast lecieć na żywioł i bez ograniczeń (tzn. punkt drugi), dałbym jedno ograniczenie: takie, jakie są działy, a przynajmniej te główniejsze. Wiecie - przyroda, krajobraz, reportaż, makro, architektura, ludzie, i tak dalej... Myślę, że i tak zawężnie nie jest dotkliwe, temat zostaje szeroki, a wprowadza trochę ładu.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    Po mojemu, to zamiast lecieć na żywioł i bez ograniczeń (tzn. punkt drugi), dałbym jedno ograniczenie: takie, jakie są działy, a przynajmniej te główniejsze. Wiecie - przyroda, krajobraz, reportaż, makro, architektura, ludzie, i tak dalej... Myślę, że i tak zawężnie nie jest dotkliwe, temat zostaje szeroki, a wprowadza trochę ładu.
    i mnie się takie rozwiązanie podoba

  4. #14

    Domyślnie

    Fotografię miesiąca już mieliśmy, prowadziła to holka. Na początku było super, dużo zdjęć, ciekawe dyskusje... potem frekwencja zaczęła systematycznie spadać, aż całość umarła w zapomnieniu.

    Jeśli chodzi o aktualnie działające zadania tematyczne to IMO zmiany są konieczne, ponieważ w momencie gdy jest w nich głosowanie prawie niczym nie różnią się one od bitew. A to nie o to chodzi. Bitwy i pojedynki działają sprawnie - nie ruszałabym.
    Zadania tematyczne natomiast zmieniłabym nieco. Poległaby one na tym, że wspólnie wybieramy temat, dowolna ilość osób wysyła zdjęcia, nie ma tak rygorystycznych zasad jak w bitwach, ale nie ma też głosowania na najlepsze z nich, bo wtedy robi się mutacja bitew - ot, można zobaczyć jak inni widzą ten sam temat, można stwierdzić, że 5 najlepsza, a 3 niedoświetlona, ale na tym koniec. Skupić się na dyskusji, nie na konkursie.
    Gdybyśmy jednak chcieli powrotu fotografii miesiąca to czy ktoś ma pomysł czemu poprzednia wersja umarła? Ze względu na konieczność opłat, czy po prostu nudna to była forma? A może winą było to, o czym pisał kilka postów wcześniej bombel? Jak porównać cyca z zachodem?
    'Frankly, the whole thing is getting out of hand' said the god...
    |freelancer| |blog|

  5. #15

    Domyślnie

    Tak zupełnie z boku..:
    fotografia miesiąca
    mz upadła, bo: 1. trzeba było wnosic opłatę - dość uciążliwe + każdorazowa opłata za przelew... no myślę, że to zniechęcało skutecznie,
    2. zwłaszcza gdy po kilku miesiącach okazało się, że jest jeden czy dwóch liderów - zapewne wielu myślało i tak nie mam szans, to po co jeszcze płacić -
    3. tymbardziej, że z czasem zamiast merytorycznej dyskusji pod zdjęciami słychać było prowokacyjne - "jak to możliwe, że na tylu userów jeszcze nikt nie nadesłał przyzwoitego foto". Nie wnikam, czy ta osoba miała rację czy nie - ale chyba jak na dłoni widać, że zamiast zabawy dla mas, konkurs stał się areną dla wybitnych (reszta nie ryzykowała plnów)
    Poza tym owa totalna dowolność tematyczna jednak powodowała nierówność szans.

    zadania tematyczne - po pierwsze chwała jakubsowi, a teraz autografowi, że im się...chce, że chcą próbować, że zachęcają itp. Moja prywatna opinia jest taka - lepiej gdy w zadaniach nie było ankiety - ot różne interpretacje tematu, trochę dyskusji nawet z pewną dozą ewaluacji i na tym koniec. Motywacją do robienia zdjęć był sam udział, a nie chęć "zwycięstwa". Takie współzawodnictwo może motywować ale w jednakowym stopniu także zniechęcać, onieśmielać itp. Ważniejsza jest dyskusja od miejsc na podium i poza nim.
    Gdy zadania prowadził jakubs kilka razy (chyba zawsze?) wysyłałam jakąś fotkę - właśnie dlatego, że nie było ankiety z głosowaniem. Teraz zdjęć nie robię, jednak nawet gdybym robiła, to ze względu na ankietę raczej bym nic nie wysłała.
    Oczywiście wszystko co powyżej, to tylko mój prywatny i osobisty punkt widzenia - pewnie jestem w mniejszości?
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    Oczywiście wszystko co powyżej, to tylko mój prywatny i osobisty punkt widzenia - pewnie jestem w mniejszości?
    No to jest nas dwie
    'Frankly, the whole thing is getting out of hand' said the god...
    |freelancer| |blog|

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    zdecydowanie pomysł nr 2. Jedyne czego się obawiam to mega ilości fot. Niech chociaż 50 osób wyśle w każdym miesiącu to co ma najlepszego... Wyobrażasz sobie wybór tej naj... ?
    takiej ilości fot nie będzie, nie "martw' się (chciałbym by było takie zmartwienie). A jeśli będzie to:
    Cytat Zamieszczone przez pilon Zobacz posta
    2, ale z podziałem na kategorie... myślę, że to wyrówna nieco szanse w zabawie i utematyczni nową formę
    choćby na 2 częsci: a)ludzie b) krajobraz, przyroda, makro

    Cytat Zamieszczone przez motylanoga Zobacz posta
    Fotografię miesiąca już mieliśmy, prowadziła to holka. ...
    To była fotografia tygodnia tak naprawdę.

    Przewidywałem, że stanie się to co sie stało - to było za blisko pojedynków/bitew by miało szanse przetrwać. Proponowałem by zrobić to wszystko inaczej (dawno temu, jak się skończył konkurs na zdjęcie tygodnia/miesiąca/roku). Ale to co ciągnie autograf było ukochanym dzieckiem jakubsa i on nie chciał zmiany tej formuły. Ja zaś twierdziłem, że dawanie 3 miejsc do nadsyłania zdjęć na "konkursy" jest bez sensu, bo będzie przez to mała frekwencja, ludzie się porozłażą po róznych miejscach na forum. Mam na myśli 1.pojedynki/bitwy 2.zadania tematyczne (które są de facto bitwami, bez sensu dublowanie) 3. konkurs na zdjęcie miesiąca. Więc w efekcie pozostały 2 miejsca - bitwy i zadania tematyczne, coś co jest zbyt blisko siebie IMHO.

    Miałem bardzo (wg mnie ) dobrze wykombinowany regulamin konkursu na zdjęcie miesiąca i tygodnia zarazem (brzmi skomplikowanie, ale to da sie o dziwo zrobić ... jednocześnie) w ten sposób, że naprzemiennie różne kategorie dostawały by szanse i w dodatku finalnie zwycięzcy by się znajdowali w kalendarzu. Nie wiem czy dam rade to odkopać, nie wiem gdzie to pisałem, a pisałem chyba ponad rok temu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-11-2008 o 13:35
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    Po mojemu, to zamiast lecieć na żywioł i bez ograniczeń (tzn. punkt drugi), dałbym jedno ograniczenie: takie, jakie są działy, a przynajmniej te główniejsze. Wiecie - przyroda, krajobraz, reportaż, makro, architektura, ludzie, i tak dalej... Myślę, że i tak zawężnie nie jest dotkliwe, temat zostaje szeroki, a wprowadza trochę ładu.
    Przekonałeś mnie. Przyznaję Ci racje.

    Cytat Zamieszczone przez motylanoga Zobacz posta
    Zadania tematyczne natomiast zmieniłabym nieco. Poległaby one na tym, że wspólnie wybieramy temat, dowolna ilość osób wysyła zdjęcia, nie ma tak rygorystycznych zasad jak w bitwach, ale nie ma też głosowania na najlepsze z nich, bo wtedy robi się mutacja bitew - ot, można zobaczyć jak inni widzą ten sam temat, można stwierdzić, że 5 najlepsza, a 3 niedoświetlona, ale na tym koniec. Skupić się na dyskusji, nie na konkursie.
    Wierzysz, że to ludzi zachęci? Październik był ok. Zobacz jak jest w listopadzie.

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    Tak zupełnie z boku..:
    fotografia miesiąca
    mz upadła, bo: 1. trzeba było wnosic opłatę - dość uciążliwe + każdorazowa opłata za przelew... no myślę, że to zniechęcało skutecznie,
    2. zwłaszcza gdy po kilku miesiącach okazało się, że jest jeden czy dwóch liderów - zapewne wielu myślało i tak nie mam szans, to po co jeszcze płacić -
    3. tymbardziej, że z czasem zamiast merytorycznej dyskusji pod zdjęciami słychać było prowokacyjne - "jak to możliwe, że na tylu userów jeszcze nikt nie nadesłał przyzwoitego foto". Nie wnikam, czy ta osoba miała rację czy nie - ale chyba jak na dłoni widać, że zamiast zabawy dla mas, konkurs stał się areną dla wybitnych (reszta nie ryzykowała plnów)
    Poza tym owa totalna dowolność tematyczna jednak powodowała nierówność szans.
    Tym razem nie było by opłat. Do tego można też zrobić galerię zwycięzców z poszczególnych miesięcy.

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    zadania tematyczne - po pierwsze chwała jakubsowi, a teraz autografowi, że im się...chce, że chcą próbować, że zachęcają itp. Moja prywatna opinia jest taka - lepiej gdy w zadaniach nie było ankiety - ot różne interpretacje tematu, trochę dyskusji nawet z pewną dozą ewaluacji i na tym koniec. Motywacją do robienia zdjęć był sam udział, a nie chęć "zwycięstwa". Takie współzawodnictwo może motywować ale w jednakowym stopniu także zniechęcać, onieśmielać itp. Ważniejsza jest dyskusja od miejsc na podium i poza nim.
    Gdy zadania prowadził jakubs kilka razy (chyba zawsze?) wysyłałam jakąś fotkę - właśnie dlatego, że nie było ankiety z głosowaniem. Teraz zdjęć nie robię, jednak nawet gdybym robiła, to ze względu na ankietę raczej bym nic nie wysłała.
    Oczywiście wszystko co powyżej, to tylko mój prywatny i osobisty punkt widzenia - pewnie jestem w mniejszości?
    No okej. Tylko teraz co zrobić? Wyjąć z zadań ankietę i dołożyć osobny dział foto miesiąca?
    Czy fotografię miesiąca olać?



    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    a zaś twierdziłem, że dawanie 3 miejsc do nadsyłania zdjęć na "konkursy" jest bez sensu, bo będzie przez to mała frekwencja, ludzie się porozłażą po róznych miejscach na forum. Mam na myśli 1.pojedynki/bitwy 2.zadania tematyczne (które są de facto bitwami, bez sensu dublowanie) 3. konkurs na zdjęcie miesiąca. Więc w efekcie pozostały 2 miejsca - bitwy i zadania tematyczne, coś co jest zbyt blisko siebie IMHO.

    Miałem bardzo (wg mnie ) dobrze wykombinowany regulamin konkursu na zdjęcie miesiąca i tygodnia zarazem (brzmi skomplikowanie, ale to da sie o dziwo zrobić ... jednocześnie) w ten sposób, że naprzemiennie różne kategorie dostawały by szanse i w dodatku finalnie zwycięzcy by się znajdowali w kalendarzu. Nie wiem czy dam rade to odkopać, nie wiem gdzie to pisałem, a pisałem chyba ponad rok temu.

    Zabiłeś mi ćwieka teraz. Trzy działy to za dużo? Dlatego ja bym zadania przekształcił i zostawił dwa działy. Jeśli znajdziesz ten regulamin o którym wspominałeś, wklej go tu proszę.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



    Dostałem jeszcze na PM taką propozycję:
    Trochę ją zmodyfikowałem i wklejam tu pod dyskusję.


    W grudniu „Pan X” będzie Głównym Sponsorem, Patronem Honorowym i Tytularnym.
    I będzie też Fundatorem Nagród, a nawet Wielkiej Nagrody Grand Prix imienia „Pana X”

    I w grudniu „Pan X” ufunduje nagrodę:


    *Nagroda* Odbitkę swojego zdjęcia (autorstwa „Pana X”), które wybierze sobie wygrany... Wygrany grudniowy może sobie znaleźć dowolne zdjęcie, jakie „Pan X” zaprezentował na forum i zażyczyć właśnie to wybrane przez siebie, na ładnym papierze, z autografem „Pana X”.

    Tym sposobem wszyscy są zadowoleni: „Pan X” jest doceniony, wygrany grudniowy dostał zdjęcie autorstwa samego „Pana X” z autografem mistrza. Koszt razem z wysyłką (bez żadnych ram, oprawy, ani nic) - jakieś 10-15 złotych.



  9. #19

    Domyślnie

    Byłbym za opcją 2 z podziałem na kilka kategorii, przy czym mam dwie uwagi:
    - zasadniczo celem powinna być moim zdaniem nie wygrana, ale możliwość podyskutowania o danych zdjęciach; wygrana może motywować, ale przecież nie walczymy tu o złote kalesony, tylko chcemy się rozwijać w tematyce fotografowania
    - jeżeli postawionoby na opcję, którą opisuję, to jest jeden problem - takie coś (prawie takie coś) już jest - i jest to tutaj. OK, nie ma nagród, ale jest porządek. Jak zdjęcia są dobre, to i tak dostają gwiazdki i zostają ludziom w pamięci.

    Mam jeszcze jedną propozycję, alternatywną - pozostawienie zadań tematycznych, przy czym rozszerzenie ich o możliwość pokazywania zdjęć już zrobionych, z szuflady. Wiem, że ZT mają zmusić do wyjścia z aparatem i zmierzenia się z zadaniem, ale nieraz nie ma na to czasu, a na dysku jest akurat świetne zdjęcie, które pasowałoby idealnie do zadania, ale było już zrobione dawniej. I w tym momencie człowieka szlag trafia

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez autograf Zobacz posta

    Dostałem jeszcze na PM taką propozycję:
    Trochę ją zmodyfikowałem i wklejam tu pod dyskusję.


    W grudniu „Pan X” będzie Głównym Sponsorem, Patronem Honorowym i Tytularnym.
    I będzie też Fundatorem Nagród, a nawet Wielkiej Nagrody Grand Prix imienia „Pana X”

    I w grudniu „Pan X” ufunduje nagrodę:


    *Nagroda* Odbitkę swojego zdjęcia (autorstwa „Pana X”), które wybierze sobie wygrany... Wygrany grudniowy może sobie znaleźć dowolne zdjęcie, jakie „Pan X” zaprezentował na forum i zażyczyć właśnie to wybrane przez siebie, na ładnym papierze, z autografem „Pana X”.

    Tym sposobem wszyscy są zadowoleni: „Pan X” jest doceniony, wygrany grudniowy dostał zdjęcie autorstwa samego „Pana X” z autografem mistrza. Koszt razem z wysyłką (bez żadnych ram, oprawy, ani nic) - jakieś 10-15 złotych.

    Nie rozumiem instytucji Pana X. Po co to? I kto by to miał być? Nie lepiej w ramach nagrody ufundować zwycięscy dowolne jego zdjęcie w druku? O ile jakiekolwiek takie nagrody mają mieć miejsce.
    'Frankly, the whole thing is getting out of hand' said the god...
    |freelancer| |blog|

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •