Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie d700 - banding oraz lightroom i d300/d700

    Oki.
    Poniewaz moja ew. decyzje zmiany systemu spowodowal banding w pentaxie k10D i zachowanie serwisu to majac na "celowniku" d700 szukam wszelkich informacji.
    niestety dokopalem se do dosc nieciekawego bandingu:
    http://www.flickr.com/photos/ravenda/2720622389/
    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=29863592
    http://www.clubsnap.com/forums/showt...hreadid=435146

    oczywiscie czesc to zdjecia na 6400 i wiecej ale problem pojawia sie tez u niektorych juz przy 1600 ASA i bardzo silnych swiatlach w kadrze

    czesc ludzi pisze ze maja wczesne egzemplarze aparatu

    czy uzytkownicy d700 spotkali sie z tym zjawiskiem ? Szczeg. chodzi o czulosci do 3200 ASA - wyzsze mnie nie interesuja

    Druga sprawa to lightroom i pliki z d700 i d300 - na ile wiernie oddaja barwy?
    Nie chodzi mi o widoczki , bo w tm przypadku nie ma to najmniejszego znaczenia. Chodzi mi o wnioski praktykow ktorzy robia np. packshoty

  2. #2

    Domyślnie

    hmm ... no cóż zawodowcem nie jestem (pewnie dlatego nie udzielę fachowej odpowiedzi), ale to fakt, przy wysokich iso ten aparat ma faktycznie smugi jak diabli, do 3200 nie zaobserwowałem występowania takiego zjawiska, nawet przy 6400 nie, ale to może zależeć od warunków w jakich się robi zdjęcia (było już o tym na forum), osobiście jednak uważam że jest to bardzo dobry sprzęt (niestety nie jestem jego właścicielem, ale cieszy mnie fakt, że mogę z niego korzystać )
    Ostatnio edytowane przez mar22 ; 15-11-2008 o 00:13
    Nikon D70, SIGMA 105 F2.8 EX DG MACRO, SIGMA 24-70mm F2.8 EX DG MACRO, SB-800

  3. #3
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Druga sprawa to lightroom i pliki z d700 i d300 - na ile wiernie oddaja barwy?
    Nie chodzi mi o widoczki , bo w tm przypadku nie ma to najmniejszego znaczenia. Chodzi mi o wnioski praktykow ktorzy robia np. packshoty
    EIZO + ColorVision Spyder 3
    To w kwestii barw.

    Banding? W pewnych sytuacjach ciężko żeby go nie było. Wysokie ISO + podnoszenie jasności i zabawy Gammą i kontrastem - prawie wszędzie można go uświadczyć.
    instagram.com/darkroomnightlife

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cypherdid Zobacz posta
    EIZO + ColorVision Spyder 3
    To w kwestii barw.

    Banding? W pewnych sytuacjach ciężko żeby go nie było. Wysokie ISO + podnoszenie jasności i zabawy Gammą i kontrastem - prawie wszędzie można go uświadczyć.
    Co to jest kalibracja monitora to doskonale wiem - nie ma to nic wspolnego z odwzorowaniem barw w wywolywaczce RAWow.

    Co do bandingu to chyba kolega nie zajrzal do linkow ? Bo pomijajac przypadki zabawy wlsnie krzywymi i "ciagniecia" foty
    ekspozycyjnie to jest tam kilka przykladow zdjec gdzie bez zadnych "zabiegow" widac banding.


    Generalnie prawie cisza zapadla?
    Albo uzytkownicy nie maja faktycznie takiego problemu (w polszcze sprzedaja lepsze puszki?) , albo ciezko przyznac sie ze sprzet za 7000 nie jest doskonaly ?

  5. #5

    Domyślnie

    Może d-lighting - z pdf'a z instrukcją:
    Przy włączonej aktywnej funkcji D-Lighting, zapisywanie zdjęć wymaga więcej
    czasu i spada pojemność bufora pamięci (str. 424). Należy użyć matrycowego
    pomiaru światła (str. 112). Szumy, kreski i zniekształcenia mogą pojawiać się
    na zdjęciach wykonanych z użyciem aktywnej funkcji D-Lighting przy
    wysokich czułościach ISO.
    Aktywnej funkcji D-Lighting nie można używać
    z czułością ISO ustawioną na Hi 0,3 lub wyżej.
    --
    pk

  6. #6

    Domyślnie

    Ja kilka dni po zakupie D700 zrobiłem kilka testowych zdjęć nocnych (jakiś blok mieszkalny na tle nieba).
    Przeglądałem pliki na kompie i nie zauważyłem bandingu. Niestety te pliki wylądowały w koszu bo były to tylko, jak wspomniałem testowe "pstryki".
    Postaram się dziś wieczorem coś podobnego pstryknąć.

  7. #7

    Domyślnie

    fafniak- zostawiasz Pentaxa? Nie wierzę Ja nie zauważyłem bandingu do ISO 6400. Na 12800 oś tam wychodzi, na 25600 jest już niestety mocno widoczny. Ale i tak jest świetnie
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  8. #8

    Domyślnie

    tak jak wcześniej obiecałem wrzucam trzy "pstryki" z bardzo wysokich ISO.
    Kadr, kolory etc.. z dupy, bo robione na szybko z AWB...

    BTW D700 widzi więcej niż moje oko, zdjęcia nocne z ręki to jest to !

    ISO6400




    ISO12800




    ISO25600


    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 15-11-2008 o 23:52

  9. #9

    Domyślnie

    dzieki - wyglada na to ze problem u ciebie nie wystepuje

  10. #10

    Domyślnie

    Witam .
    Dziś wieczorem postaram się przetestować swoją 700 pod tym kątem. Jednak obsewacje dotychczasowe nie wykazują tendencji aparatu do bandingu. Okaże się wieczorem

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •