Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Plecak "Naneu Pro Alpha L" czy "Kata DR467"

    Trudny wybór, cena zbliżona, oba mają wszystko to, co mi potrzeba, czyli:
    1. dwie komory
    2. możliwość wyjęcia części fotograficznej i utworzenia jednej komory
    3. komora na laptopa 15,4"
    Kata jakby mniej pojemna, tak przynajmniej wygląda na zdjęciach.
    The name of the game is to fill the frame.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja widziałem Katę na żywo, bo myślałem właśnie o wymianie swojej alphy na ten model.
    Jest znacznie mniej miejsca na sprzęt, górna komora porównywalna, ale za to mniej kieszonek na dodatkowe bajery.
    Do tego w Alphie sprzęt jest umieszczony za plecami, co uniemożliwia dostęp komuś niepożądanemu, a w Kacie łatwo otworzyć komorę i wyjąć coś.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy tkanina z Alphy po jakimś czasie się "szmaci", tzn. staje się miękka, przeciera?
    The name of the game is to fill the frame.

  4. #4

    Domyślnie

    Mi jak do tej pory nic się nie przetarło.
    Fakt, może nie jest tak sztywny jak na początku, ale nie widzę w tym problemu.

  5. #5

    Domyślnie

    to co mówi Mini, Kata na zdjęciach wygląda na bardziej pojemną sprzętowo :/
    Przymierz sobie i dopiero potem zdecyduj. Ja przymierzyłem i ... zrezygnowałem na rzecz torsopacka
    - Żadnych kontaktów seksualnych
    - To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
    - Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.

  6. #6

    Domyślnie wybór

    Witam,
    Ma ktoś jeszcze jakieś uwagi do tych plecaków?
    Sam stoje przed wyborem między tymi dwoma modelami, czasem myślę też o naneu alpha.
    Plecak musi mieć koniecznie komorę na laptopa. Będzie najczęściej wykorzystywany jako plecak codzienny, w którym będzie przenoszony laptop oraz jakieś podręczne rzeczy, czasem łącznie a aparatem + 2-3 szkła + podstawowe akcesoria.
    Mini, bo Ty chyba jesteś dobrze zorientowany w plecaczkach (i nie tylko), - jak porównasz wielkość i ergonomię, tych 3 plecaków - tak w codziennym użytkowaniu?
    Chwalonej przez Ciebie Alphy troszkę się boje ze względu na to, że komora laptopa znajduje się na zewnatrz i mam wrażenie, że laptop jest tam mało zabezpieczony i najbardziej podatny na uszkodzenia.
    Naneu K3L widziałem na fotkach na plecach jakiegoś człowieka - i muszę przyznać, że troszkę spory. W góry chyba jak najbardziej ale na spacer po parku odrobinę za duży .

    napiszcie coś

  7. #7

    Domyślnie

    No dobra, to porównując te 3 plecaki, czyli
    -Naneu Pro Alpha
    -Neneu Pro K-3
    -Kata DR467

    Katę testowałem przez chwilę będąc w jednym ze sklepów.
    Kata jest z tych wszystkich chyba najmniejsza.
    Ma jednak lepszy sposób wyciągania sprzętu od K3, gdyż wysuwa się do przodu i nie trzeba kłaść całej góry na ziemi.
    Ogólnie to żadna rewelka.

    K3 ma dużo miejsca na dodatki, zmieści się tam spokojnie woda, kurtka i jeszcze jakieś bajery, natomiast gorzej jest z miejscem na sprzęt.
    Nie ma go zbyt dużo, a jego wysokość (jest dość niski) nie pozwala na umieszczenie czegoś większego niż body z obiektywem rzędu 17-50~28-70.
    Ma tzw. system oddychających pleców, co przy dłuższych wędrówkach w ciepłe, słoneczne dni ma duże znaczenie.
    Miejsce na statyw jest umieszczone z tyłu plecaka.
    Zaletą jest też jego wygląd.
    Nie rzuca się zbytnio w oczy, bo wygląda jak plecak podróżny.

    Alpha ma dość dużo miejsca na górze, jak i na dole.
    Na dół można wsadzić body z podpiętym tele, czego w poprzednich modelach nie da się zrobić.
    Ma kilka kieszonek na dodatki, które bardzo ułatwiają życie.
    W nowej wersji jest też wejście na laptopa.
    Można się w miarę szybki i łatwy sposób dostać do komory ze sprzętem.
    W nowej wersji jest już pokrowiec przeciwdeszczowy (choć mój plecak przeżył nie jedną burzę i jak do tej pory sprzęt jeszcze nigdy nie zamókł).
    Denerwujące jest trochę umiejscowienie statywu.
    Znajduje się on z boku, co trochę przeważa ciężkość aparatu na jedną stronę.
    Plecak nie rzuca się w oczy, wygląda "normalnie".

    Ja od jakiegoś czasu szukam nowego plecaka, ale powiem szczerze, że żaden jak do tej pory plecak nie spełniał moich oczekiwań (a już sporo ich przejrzałem).
    Alphę mam już ponad 3 lata i jest w bdb. stanie.

    To tyle.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •