Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Zakaz postoju

  1. #1

    Domyślnie Zakaz postoju

    Cześć, Miśki!

    Od jakiegoś czasu wkręcam się w street, wcześniej tylko obserwowałem zmagania innych i galerie w Google znanych nazwisk (ale nie tylko). Wczoraj łaziłem po swoim mieście i tak mi wpadł w oko jeden kadr.

    Zdjęcie jest prosto z aparatu. Tak jak widziałem - tak zapisałem na karcie. Mam kilka pomysłów na uliczne projekty i być może ten kadr będzie pierwszym z nich. Na razie w kolorze, bo potem przerobię na B&W.

    Zapraszam do oceny, nie cackać się

    Pozdrawiam/Best regards
    Sławomir Borysowski

  2. #2

    Domyślnie

    Jak na moje oko to nadal nalezy kontynuowac oglądanie galerii innych i dokłądniej rozeznac czym street tak faktycznie jest. Tu mamy starszego pana pomiędzy znakami. Idącego co dośc wyraźnie widać. Jak dla mnie to niestety kiepskie jest, kadr nijaki, przekazu to to zadnego nie ma, do streeta to się ma raczej nijak. No chyba ze jako street rozumiesz jakiekolwiek zdjecia zrobione na ulicy - to wtedy OK - wszystko gra.

  3. #3

    Domyślnie

    "Klasyczny" street od tyłu.
    Zdjęcie słabe, zastanów się co chcesz przekazać za pomocą zdjęcia, ponieważ nie ma tu żadnej treści, konwersja do czerni i bieli jest zbyteczna. Nie "polepszy" to w żaden sposób odbioru. Jakby nie patrzeć pasuje tu jak ulał stwierdzenie: "street - to nie każde zdjęcia zrobione na ulicy".
    Życzę powodzenia w dalszym wkręcaniu się.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 16-12-2013 o 15:13
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #4

    Domyślnie

    No i super, dzięki serdeczne za szczerość

    Definicje znam (jest ich kilka, fioła można dostać), teorię znam, nazwiska znam, zacząłem od "decydującego momentu", ale nikt przez żadne kałuże nie przeskakiwał jakoś wczoraj Wchodziłem też w podwórka, ale koty mi uciekały, ludzi nie było nigdzie, kompozycje śmietnikowe słabe. Taki leniwy dzień, niedziela. Spróbuję w tygodniu albo chociaż w sobotę.

    A przesłanie? Hmm, no szedł sobie akurat pod tym znakiem. Ot, zwykła codzienna sytuacja, wydało mi się to zabawne, to cyknąłem

    Nie jestem też człowiekiem, który buduje wartość zdjęcia poprzez B&W, ale po prostu lubię zdjęcia czarno-białe i monochromatyczne.

    Podziękował za uwagi raz jeszcze, no i zachęcam innych.

    P.S. Zdjęcie mi się podoba, ale komu się jego własne nie podobają... Może dojrzeję po jakimś czasie do tego i zmienię zdanie.
    Pozdrawiam/Best regards
    Sławomir Borysowski

  5. #5

    Domyślnie

    może zamiast takich pustawych ulic lepiej wyruszyć na jakiś bazar, hale targową, może odpust jak trafisz. Może tam się trafić zdecydowanie więcej sytuacji, łatwiej będzie się wtopić w tłum i chyba troche prościej robić zdjęcia. Tylko nie schowaj się za kapusta i nie strzelaj w plecy z 300mm - bo tez nie w tym rzecz gud lak

  6. #6

    Domyślnie

    Hehe, najpierw muszę mieć 300mm, na razie 18-105 i D90.

    A motyw z kapustą mnie rozwalił

    Tak, masz rację: najlepiej wbić się gdzieś w targowisko/festyn, ale i tego wczoraj było mało. Mały jarmark przedświąteczny w stałym miejscu w Gorzowie, ale bida straszna - parę budek, ani targowania się nie było, ani ludzi za wiele. Na ławce nikt nie leżał, pusto w sumie.

    Ale za to porobiłem trochę złomu i starych, drewnianych drzwi garażowych i w starych kamienicach
    Pozdrawiam/Best regards
    Sławomir Borysowski

  7. #7

    Domyślnie

    w tej sytuacji zablokuj sobie na 18 i nie kręć do 105
    Nie szukałbym tez leżących na ławkach - no chyba ze w celach pomocy a nie fotograficznych.

  8. #8

    Domyślnie

    Raczej w kontekście większej sceny, a nie jako głównego bohatera, bo tak to oczywiście masz rację

    A z zoomem to tak właśnie jest - chce się kręcić, dlatego staram się pilnować i trzymać ogniskową i używać nóg, żeby było bliżej, zanim sobie kupię coś małego i stałego. Myślałem o 35mm/1.8G.
    Pozdrawiam/Best regards
    Sławomir Borysowski

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sławol Zobacz posta
    P.S. Zdjęcie mi się podoba, ale komu się jego własne nie podobają... Może dojrzeję po jakimś czasie do tego i zmienię zdanie.
    mi sie moje z reguly nie podobaja co do samego zdjecia to nie. oczywiscie mozna do niego dorobic historie. nawet wzruszajaca, ale chyba nie o to chodzi. moze obroniloby sie w jakims cyklu choc tez nie widze. ot starszy facet idacy chodnikiem.
    ogolnie zrobieie streetfoty z miejsca gdize sie nic nie dzieje to wyzsza matematyka
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #10

    Domyślnie

    Nie znam sie, ale trochę tak jest jak człowiek czyta tylko książki zamiast robić zdjęcia
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •