Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: wyspy Azorskie

  1. #31

    Domyślnie

    Azory, a Madera to jednak nie to samo. Madera jest dużo bardziej uturystyczniona co ma swoje plusy i minusy.
    Łatwiej dotrzeć w różne ciekawe miejsca używając komunikacji miejskiej, jakiś małych wycieczek zorganizowanych tak by się miało czas na zdjęcie.
    Na Azorach jednak ciężej się dostać do ciekawych miejsc bez własnego transportu, czyt. wynajętego samochodu. Trzeba się też przygotować na 4 pory roku w ciągu jednego dnia (co obciąża plecak znacząco), ale za to jak się przejdzie jakimś szlakiem to w nagrodę dostanie się spektakularne widoki.

  2. #32

    Domyślnie

    Na Sao Miguel transport publiczny całkiem rześko hula (z tego co obadałem w necie) - no ale to najgłówniejsza azorska wyspa więc nie ma się co dziwić. Zupełnie inaczej ma się sytuacja np na Corvo - tam pozostaje tylko opcja z buta chyba - ale to mała wyspa i dałoby radę ja obejść
    Co do pogody to faktycznie spodziewać się tam można wszystkiego... co jakby fotograficznie jest zawsze in plus. Lepiej mieć chmury, mgły i oświetleniową szajbę niż błękitne płaskie niebo bez grama chmurki

  3. #33

    Domyślnie

    wróciłem parę godzin temu. Gdyby ktoś potrzebował jakies bieżące info, ceny, hotele itd to prosze o info - dopisze parę strategicznych tematów

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    wróciłem parę godzin temu. Gdyby ktoś potrzebował jakies bieżące info, ceny, hotele itd to prosze o info - dopisze parę strategicznych tematów
    Taaak. Zabrać kajak i wodery
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #35

    Domyślnie

    Marcin to może napisz w skrócie jak było. Gdzie konkretnie, za ile, czy dawałeś z buta czy transportem...
    Czekamy na reckę
    Nikon i podróże ...


  6. #36

    Domyślnie

    bardzo skrótowo bo z pracy - było bardzo fajowo. Oczywiście w miastach nie ma co robić - całośc spędzamy w terenie. Kilka lat temu z Azorami było jak z Islandią - drogi dojazd i drogo na miejscu. Teraz troche mieszkancy narzekają bo i dzieki ryanairowi i easyjet wyspy się zatykają turystami. Noclegi są porezerwowane do sierpnia 2018. I to jest ból bo baza turystyczna jest niewielka i na ostatnia chwile bym raczej rezerwacji nie zostawiał.
    Myśmy spali 2 noce w Livramento - przedmieścia Ponta Delgady - prywatna kwatera, domek, ogród, grill itp - 70E/2 noce. Potem w centrum Ponta Delgada na szybko załatwiłem z AirBnb 6 nocy za 200E ze śniadaniem. (pomijając portal - załatwilismy to spotykając się z włascicielka i płacąc gotówką). Noclegi oczywiście są ceny za dwie osoby. Wypozyczenie auta na miejscu 33E+7E ubezpieczenie/doba (brak depozytu i limitu kilometrów - Grande Punto). Można załatwiac auto z PL - pi razy oko 70zł/doba plus blokada na karcie. Paliwo 1.46E. Rejsy na wieloryby uzaleznione od pogody - czekalismy 5 dni, bezskutecznie. A płynąc by oglądać wodę za 35 czy 55e to bezsensu. Atrakcje pozostałe darmowe. Żarcie dobre, steki wyśmienite - za 10E mozna spokojnie się najeść - porcje ogromniaste. Piwo w knajpie 2-3E za 0.5l (mieszkańcy pija kurduple 0.2l więc nie traktowałem tego naparstka poważnie). Potrafi padać nawet 30 razy dziennie po 5 minut mżawki. Ciepło - miejscami było nawet 30 stopni. Transport publiczny działa - autobusy kursują, ale wygodniej autem. Zrobilismy wycieczki busami i spoko. Da radę, wszystko działa, wygodnie i na czas. Ogólnie się poleca Azory. Tylko to trzeba poplanować - zarówno noclegi !!! jak i auto itp. NOCLEGI to podstawa - trzeba to zabezpieczyć bo ceny po 500-600 zł/doba nie sa tam niczym szczególnym.

  7. #37

    Domyślnie

    Hej, dzięki za ciekawe info. Lecimy na Azory pod koniec listopada. Przez AirBNB udało nam się wynająć 6 noclegów za niecałe 600 zł w centrum - mieszkanie, 2 sypialnie, kuchnia, łazienka itd.
    Możesz jeszcze napisać jakie tam buty wziąć i strój?
    Szukamy teraz jakiejś wypożyczalni samochodów na 4 dni. Najlepiej bez blokady kasy na koncie. Jakie propozycje?

  8. #38

    Domyślnie

    auto mysmy brali na wariata na miejscu z dnia na dzien - stąd wysoka cena 40E a firma to populo car rental czy jakoś tak. Poszukam w domu ulotki jakiejś.
    Co do przyodziewku to nie wiem - ja byłem połowa września więc zasadniczo koniec lata.I w zasadzie lato, podkoszulka a jak pokropiło 5 minut to nawet aparatu nie chowałem. Listopad to tam juz inaczej. Temperatura nie spadnie poniżej 15 stopni, ale nastawiałbym się na to że może wiać, padac i ogólnie być mokro. Także na bank przeciwdeszczowe ciuchy. Z butów ja miałem sandały i niskie trekingi - 100% smigałem w sandałach trekingowych. Jak będzie w grudniu ciężko przewidzieć - myślę ze lekkie trekingi ogarna sprawę. Jeździlismy tam po wiochach i większośc latem popyla w niskich marellach bez gore - wiec coś to musi oznaczac
    Nie wiem w ile jedziecie osób i ile bagażu - ale jak zamierzacie pojeździć po miejscówach gdzie nikt nie jeździ to najlepiej auto mocne i wyżej zawieszone. Czasami dwójka i pedał w podłodze a nie powiedziałbym by auto jechało
    Ostatnio edytowane przez stock ; 02-10-2017 o 12:40

  9. #39

    Domyślnie

    Dzięki Marcin za info, przekazałem żonie
    Nikon i podróże ...


  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Dzięki Marcin za info, przekazałem żonie
    czyli poszedł wniosek do głównej księgowej i wielkiego skarbnika ?

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •