Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: wyspy Azorskie

  1. #21

    Domyślnie

    Miałem lecieć, ale wyjazd nie doszedł do skutku.
    Oczywiście wylot na własną rękę przez Madryt albo Lizbonę.
    Reszty spraw organizacyjnych nie pamiętam, zaporowo zadziałała cena oraz fakt, że w tym samym dniu nie można było polecieć np. z Warszawy do Madrytu i tego samego dnia na Azory.
    Temat z małżonką odpuściliśmy
    Nikon i podróże ...


  2. #22

    Domyślnie

    no ja właśnie mam bezpośrednio z Wrocławia do ponta delgada przez londyn i lizbonę. Całość w jeden dzień. No i teraz badam sytuację na miejscu - wyjdzie mi na to że dormitorium na pierwszą noc i potem airbnb. Ceny hoteli są w cenach dla mnie nieakceptowalne (za dużo rozbijam się po Azji i z szokiem patrze na cenę 200zł/doba). Plus do tego rowerem i komunikacja publiczna by troche na szlakach połazić

  3. #23

    Domyślnie

    No niestety, ja co prawda byłem ostatnimi laty przyzwyczajony do europejskich cen ale ten kierunek faktycznie nie jest tani. Doszliśmy do wniosku, że aż tak na tym nie zależało w tych cenach aby tam polecieć. Tę kasę można na ciekawszych kierunkach wydać
    Nikon i podróże ...


  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Tę kasę można na ciekawszych kierunkach wydać
    hehe az mnie prowokujesz by się wykazać i przywieźć takie foty byś i Ty tam poleciał Zobaczymy na miejscu - tam podobno pogoda wiele utrudnia.. Acz fotograficznie to może być plus bo i mgły, chmury itp atrakcje. Zakładam optymistycznie by 8 dni w 2k z niewielkim okładem zamknąc

  5. #25

    Domyślnie

    Ojoj w 2k to byłby cud, wiem że czasem się da pokombinować, ale często założenia finansowe się nie dopinają Tez chciałem pod kątem fotograficznym i wtedy padło na Maderę, bardzo zbliżona krajobrazowo, choć brak tych jezior w calderach na jak na Azorach.
    Wolałbym już Islandię, na razie też finansowo mnie nie porywa
    Ale Ty leć, przywieź dobry materiał foto, ja ocenię i mnie przekonasz, haha
    Nikon i podróże ...


  6. #26

    Domyślnie

    gdybym to ugryzł mocno po studencku to w 2k zrobię sprawę No, ale nie w tym rzecz. Przeloty z Wrocławia mam za 740zł, nocleg z airbnb to +/- 600zł. Więc za resztą dałoby rade przeżyć. Tylko że już nieco za stary jestem i jak już się telepię cały dzien samolotami to i trza jakiegoś steka zjeść czy rejsik na wieloryby rozwazyć A przeciez piwka pod koniec dnia czy winka też nie wolno odmówić Więc pewnie to zwiększy budżet
    O Islandii tez dumam od dawna - ale samemu to będzie masakra kosztowa. Tam jednak trzeba by w 3-4 osoby, wypozyczyć terenówke i sru w dwa tyg objechac całość. Wtedy koszty sie sensownie rozkładają i cena wyjdzie nie taka straszna. Więc samemu się tam nie porywam bo w pojedynkę to mega drożyzna wyjdzie.

  7. #27

    Domyślnie

    To inaczej, ja mogę lecieć sam, też szukam kogoś na taki trip, bo żona z synkiem nie polecą. Ja liczyłem samemu Islandię to 7K trza mieć, na te chwilę nie wydam tyle.
    Nikon i podróże ...


  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    O Islandii tez dumam od dawna - ale samemu to będzie masakra kosztowa. Tam jednak trzeba by w 3-4 osoby, wypozyczyć terenówke i sru w dwa tyg objechac całość. Wtedy koszty sie sensownie rozkładają i cena wyjdzie nie taka straszna. Więc samemu się tam nie porywam bo w pojedynkę to mega drożyzna wyjdzie.
    Trochę nie w temacie, ale skoro już tak piszesz - też tak myślałem i długo się zbierałem, nie mogłem znaleźć ekipy (w sensie dodatkowych 1-2 osob, bo ja i kumpel to trochę mało), aż w końcu stwierdziliśmy, że lepiej lecieć na krócej i bez 4x4 (wbrew pozorom można naprawdę duuuuużo zobaczyć bez tego) niż nie lecieć w ogóle. No i lecę na trochę ponad tydzień na 7 dni. Szczyt sezonu więc ceny pewnie najwyższe w ciągu roku, a liczymy, że w ok 2,5k zł (na głowę) zmieścimy się w dwie osoby ze wszystkim (lot + auto z ubezpieczeniem + paliwo). Spanie w aucie albo namiocie, żarcia ile się da zabieramy ze sobą. Wiadomo, nie będzie super wygodnie i luksusowo ale zwiedzimy sporo wyspy i w razie większej zajawy czy niedosytu możemy ponownie wrócić albo z większą ekipą, albo trochę zwiększając budżet. Wiadomo, na jedną osobę to wyjdzie więcej, ale 2 to już zjadliwie.

  9. #29

    Domyślnie

    i to jest zdrowe podeście: lepiej jechać niż nie jechać. Przynajmniej wg. mnie
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #30

    Domyślnie

    Ja tam mam bardzo prostą strategię na cięcie kosztów. Nie nastawiam się za bardzo na jakiś konkretny kierunek, po prostu biorę to co dają w promocji. I tak życia nie starczy, by cały świat zwiedzić. No, ale jeśli komuś coś konkretnego w głowie siedzi i nie chce czekać to warto się wybrać nawet lekko "przepłacając". Komfort psychiczny przede wszystkim.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •