Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: wyspy Azorskie

  1. #11

    Domyślnie

    Mówisz Kalmar, ze szukasz 2 lata....Zatem rozumiem, ze wolisz gonic króliczka zamiast go łapać
    Mozna i tak. Ale żeby złapać króliczka, proponuję nastepujące kroki:

    a/ http://www.ana.pt/portal/page/portal/ANA/ tutaj sprawdzic do jakich lotnisk co i skąd lata
    b/ wybrać port przeznaczenia, linię, możliwosci przesiadki...np tu http://www.sata.pt/Acores/pt/Home/ połaczenie londyn-Porta delgada-londyn to ok 200 funtów w grudniu...

    konfiguracji jest sporo.

    Mnie powyzsze zajelo 2 minuty
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  2. #12

    Domyślnie

    Lechupe rozpoczynając ten wątek, zapytałem czy może ktoś zna biuro organizujące tam wyjazd i pobyt. Akustyk ma rację, że nawet niemieckie TUI nic tam nie ma. Nie jestem Tony"m Halikiem i nie mam zaplecza organizacyjnego jakie on miał, dlatego nie zamierzam niczego sobie samemu organizować. Azory to nie Praga czy Amsterdam. Pytałem czy ktoś zna biuro lub firmę, chcę zapłacić i jechać, jeśli coś mi zorganizujesz na poziomie niemieckiego TUI lub Neckermanna do kwoty 6.500zł ( bo tyle mam zamiar przeznaczyć na przelot, hotel i dojazd do hotelu, bufet ) dla jednej osoby i minimum 7 dni ( posiłki bufet rano i wieczorem, hotel jest na terytorium Portugalii a zatem nic poniżej **** pokój dla jednej osoby ), odlot z Berlina, Drezna lub Lipska, to wówczas te 6.500zł jest Twoje. W grę wchodzi cały grudzień. To nie jest żart, możemy się spotkać omówić ew. umowę gwarantującą Ci powyższą kwotę. żeby była jasność 6500zł ma gwaratować mi jakość niemieckiego TUI lub Neckermana, ja średnio płacę u nich na jeden 7 dniowy wyjazd ok. 3.500-4.800zł -tyle się płaci z uwagi na pokój dla 1 osoby. Reszta z 6.500zł jest Twoja. Może wówczas przestanę gonić króliczka. Jak masz jakieś dodatkowe pytania w sprawie ew. realizacji tegoż zamówienia to proszę na PM,
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kalmar ; 25-11-2008 o 18:50

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kalmar Zobacz posta
    ... jeśli coś mi zorganizujesz...
    Niestety (stety) biuro podrózy "lechupe" swiadczy usługi w ograniczonym zakresie i raczej niezarobkowo
    Moge cie jedynie wspomóc radą, co starałem sie uczynic.

    Moim zdaniem Azory wcale bardzo nie róznia sie od Pragi czy Amsterdamu, no powiedzmy ze nie mozna tam dojechac autostopem
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  4. #14

    Domyślnie

    Lechupe a już się zapowiadało dobrze
    Spróbuję pójść tropem wskazanym przez MarSa.
    Wszystkim za wypowiedzi serdecznie dziękuje.

  5. #15

    Domyślnie

    Kalmar,
    z ciekawosci przejrzalem holenderskie biura podrozy...

    arke.nl to duze biuro i ma wycieczki na Azory poczawszy od kwietnia 2009
    w cenie.... tadam... w granicach 600 EUR od lebka na 8 dni.
    wyloty sa z Schiphol wiec trzeba dotrzec, ale na upartego mozna jechac
    z Polski do Amsterdamu autobusem (360 PLN za osobe w te i nazad)
    a potem dojechac pociagiem - miedzy Amsterdamem a Schiphol kursuja
    pociagi praktycznie cala dobe
    jedynym problemem moze byc wylot samolotu o barbarzynskiej porze,
    wiec dobrze pomyslec o jakims hotelu na spanko w Amsterdamie lub
    Schiphol (kolo lotniska jest niezla infrastruktura).

    zobacz ta strone:
    http://arke.nl/zoeken/searchResult.a...EUMAw6GC8lCGp1
    a jakby z jakichs przyczyn sie nie ladowala (nie wiem jak sa zarzadzane sesje)
    to www.arke.nl i wyklikac:

    Mijn reisgezelschap - kto jedzie
    Volwassenen - doroslych
    Kinderen - dzieci
    Wat voor vakantie wilt u boeken? - jaki rodzaj wakacji (zaznaczyc: zonvakanties)
    Hoe wilt u reizen? - jaki transport (zaznaczyc: vliegen)
    Naar welke bestemming wilt u? - dokad? (Azoren)
    Wanneer wilt u weg? - kiedy?
    i potem zaznaczyc: Reizen rond deze data (± 1 dag), zeby dopuscic margines przy szukaniu dat,
    bo inaczej na 99% nie znajdzie

    jak znajdziesz wycieczke to mozesz konwersowac z biurem podrozy po angielsku. w zasadzie
    nie stanowi to wiekszego problemu. tyle, ze z praktycznego punktu widzenia mozesz miec
    klopot, bo te biura normalnie dzwonia na tydzien przed odlotem, zeby przyjsc po bilety.
    to moze wystarczyc, zeby wyslac je w razie czego do Polski (jest duza szansa), ale nie musi.
    a w wypadku wylotu w niedziele/poniedzialek mozesz nie dac rady odebrac biletow osobiscie

    aa... no i jedna rzecz: slownik lokalno-angielski, bo moze byc pomocny:
    http://dictionaries.travlang.com/Dut...akantie&max=30

  6. #16

    Domyślnie

    Akustyk, sedeczne dzięki przeanalizuję i odezwę się do Ciebie na PM,
    pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    tu bym polemizowal. o ile jeszcze z hotelem mozna cos samodzielnie uszczknac
    o tyle znalezienie lotu, ktory nie pograzy kosztu lacznego wycieczki graniczy
    z cudem. a do tego jeszcze dochodzi wydluzenie czasu podrozy, bo to bedzie
    z przesiadka i turlaniem sie po roznych lotniskach, a nie jak czarter: z miejsca
    na miejsce.

    w takim wypadku pod uwage wchodzi praktycznie wylacznie przelot do Lizbony
    (tu jest szansa na jakies tanie linie) ale potem pozostaje wylacznie TAP na wyspy.
    watpie, zeby to sie dalo calosciowo zarezerwowac w nizszej cenie niz koszt
    czarteru w biurze podrozy.
    To zależy o jakich kwotach rozmawiamy...
    Bilet z Polski masz za 2100 PLN, z Monachium za 1500, z Londynu za 1300 PLN
    Samochód wynajmiesz za 1000 PLN, hotel też za tyle.

    Bilet masz na całą trasę więc nie ma ryzyka, że gdzieś utkniesz i nie bierzesz noclegu po drodze.

    O jakich czarterach piszesz bo jestem ciekawy??
    red light, dark room...

  8. #18

    Domyślnie

    Ja byłem na Azorach wyspa Sao Miguel, wspaniałe wakacje Wycieczka kupiona była w Irlandii w sezonie letnim na dwa tygodnie ok.1000 euro. We wrzesniu cena spada do połowy ale i pogoda sie tam pogarsza Jesli masz znajomych na zielonej wyspie to juz coś .
    Tu masz Azorskie linie lotnicze: http://www.sata.pt/Acores/pt/Home/
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Odkopałem wątek z 2008
    Wracając do tematu - był ktoś w ciągu ostatnich 9 lat może ? Jakieś wrażenia, porady, info ?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •