Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Drukarka A3+, Epson, Canon czy HP ??

    Witam,

    przymierzam się do zakupu drukarki A3+ i chciałbym prosić "drukarzy" o podpowiedź
    Do wydania mam 2-3 tyś zł, drukarka nie będzie pracowała ciężko, więć raczej zależy mi na jakości wydruków a nie wydajności. Drukowane będą zarówno zdjęcia kolorowe jak i cz/b.

    Myślałem o Epsonach R1800, R2400 lub R2880, ale zaczynam się też zastanawiać nad HP B9810 a może Canonem?

    Prosiłbym o sugestie.

    Moje wymagania:
    -wysoka jakość druku cz/b i kolor
    -duża trwałość wydruków
    -szeroka oferta mediów, głównie papier foto oraz dobre profile

    nie zamierzam używać tuszy innych niż oryginalne, więc cena/wydajność tuszy też ma znaczenie, chociaż bez przesady. Trochę zastanawia mnie mała pojemność tuszy Epsona R2880 - jak to się ma w praktyce? To znaczy ile średno wydruków A3 można zrobić przy komplecie?
    Drukować zamierzam wyłącznie zdjęcia w dużym formacie (A4/A3, do mniejszych mam inną drukarkę).

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie, sugestie i przemyślenia.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Doradzono Mi HP B8850 i strasznie się napaliłem ale po kalibracji monitora z LABem na razie cieszę się z efektów współpracy
    I tu jeszcze....

  3. #3

    Domyślnie

    Osobiście używam Canona i9950 i sobie chwalę, teraz jest nowa o nazwie: PIXMA Pro9500, jak byś chciał coś zobaczyć z wydruków to wiesz gdzie mnie szukać.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też jestem na etapie zakupu drukarki A3+. Głównie myślałem o Epsonie R2400 lub R2880.
    Ale Wilk'u rzucił temat Canona.
    I teraz jestem między młotem a kowadłem, bo za marką Canon nie przepadam ale z drugiej strony Wilk'u nie ma byle jakiego sprzętu
    De czy'sta + szkliwo

  5. #5

    Domyślnie

    mam epsona r2880
    uzywam tylko tuszy oryginalnych i papierow epson. glownie archiwal matt.
    jakosc swietna.
    polecam
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    mam epsona r2880
    uzywam tylko tuszy oryginalnych i papierow epson. glownie archiwal matt.
    jakosc swietna.
    polecam
    olo
    powiedz mi jak jest z używaniem tuszów w tej plujce? używasz tych oryginalnych tuszy 13 ml??
    De czy'sta + szkliwo

  7. #7

    Domyślnie

    11ml! 13 bylo w 2400!
    tak
    koszt 30zeta netto za 1 naboj. nie wylicze ile tego idzie - nie licze po prostu. oszczedna pewnie nie jest ale cos za cos - jakosc gdy porownywalem jest jak dla mnie najlepsza, a ze wole miec jakosc niz cene wiec wybor byl prosty.
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    aha
    przymierzalem sie i mysle dalej nad stalym zasilaniem ale boje sie ( byc moze bezzasadnie) ze inny atrament bedzie powodowal gorsza jakosc, ze profile papierow pojda sie palowac, ze zanim to opanuje to sie do konca zestarzeje
    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    aha
    przymierzalem sie i mysle dalej nad stalym zasilaniem ale boje sie ( byc moze bezzasadnie) ze inny atrament bedzie powodowal gorsza jakosc, ze profile papierow pojda sie palowac, ze zanim to opanuje to sie do konca zestarzeje
    olo
    Ponoć nowe Lysony mają gamut identyczny z K3, więc od bidy profile powinny pasować. W razie czego z profilami nie widza żadnygo problymu, jakbyś już stałozasilił to zgłoś się do kolegi z forum.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,

    dzięki za sugestie. Właściwie to byłem już zdecydowany na Epsona, ale właśnie pod wpływem lektury tych wątków zacząłem się bardziej zastanawiać
    Dzięki Wilk za sugestię - na pewno się uśmiechnę. Miałem wpaść jeszcze przed świętami, ale miałem mały kocioł w firmie. Wpadnę po świętach i pogadamy.

    Teraz już w ogóle jestem w kropce, mam HP A4 z 6cioma tuszami Vivera i jestem tak średnio zadowolony, nie mogę dojść do ładu z kolorystyką trochę...
    Ale ten Canon wygląda bardzo ciekawie.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •