Close

Strona 1 z 38 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 371
  1. #1

    Domyślnie D80 czy D90 - opinie

    Widze że trochę osób już ma D90. Czy przesiadał się ktoś z D80?
    Jeśli tak prosze o opinię bo oglądając sample nie widze wielkiej róznicy na wysokich ISO czy co do ostrości generowanych zdjęć. Chodzi mi o jakoś obrazowania, pomijam wyświetlacz LV.
    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jakie Ty sample ogladasz, na ISO 1600 widac wyraznie duza roznice, o ISO 3200 juz nie wspomne.
    Nikon F-501, Canon 30D

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panel Zobacz posta
    Widze że trochę osób już ma D90. Czy przesiadał się ktoś z D80?
    Jeśli tak prosze o opinię bo oglądając sample nie widze wielkiej róznicy na wysokich ISO czy co do ostrości generowanych zdjęć. Chodzi mi o jakoś obrazowania, pomijam wyświetlacz LV.
    Dzięki
    to skoro nie widzisz roznicy to po co masz sie przesiadac??
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

  4. #4

    Domyślnie

    Gdybym się już miał przesiadać to na pewno nie na d90 a na D300...

  5. #5

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem przesiadka z D80 na D90 jest bez sensu. Szumy to nie wszystko, no chyba, że ktoś jest szumofobem i cały czas używa wysokich ISO. Jeśli przesiadka to na puszkę o szczebelek wyżej, a nie tkwienie cały czas w miejscu. Jeśli już to D300. Inna ergonomia, szybkość, a i mniejsze szumy tak na dokładkę.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Uprzejmie uprasza się by osoby udzielające porad wiedziały co radzą, a nie pisały bo się im indywidualnie cos podoba.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Zdroworozsądkowe podejście mówi, że moment w którym wychodzi nowy model jest świetną okazją do zakupu. Tego starszego. Wymiana na nową wersję niedługo po jej premierze to - dla odmiany - świetna metoda na wtapianie gotówki.

    Trzeba powstrzymać swój instynkt małego chłopca który MUSI mieć nową zabawkę NATYCHMIAST i policzyć co się realnie dostaje i ile trzeba za to zapłacić. Oraz czy na pewno jest to dla nas tyle warte. A pisząc "realnie" w kontekście "chodzi mi o jakoś obrazowania, pomijam wyświetlacz LV" mam na myśli np. sprowadzenie plików które wyrzucają aparaty do formatu docelowego z jakiego korzystasz (np. odbitka A4, plik 900x600px) a nie porównywanie ich w powiększeniu 200%

  8. #8

    Domyślnie

    Nie mam D80. Właśnie i ciągle stoje przed zakpuem lustra. Wątek założyłem po to że ponieważ napewno są osoby co zrobiły taką przesiadkęto niech sie wypowiedzą czy nowy model robi im duża różnicę. Jeśli tak poczekam i kupie D90.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Mój były wspólnik zamienił D80 na D90, jest zadowolony, szumy ma wyraźnie mniejsze, D80 poszedł w odstawkę (ma go jako zapasowy)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam d80 i nie zamierzam się przesiadać na d90. Nie jestem szumofobem, a te które są na d80 mi nie przeszkadzają. Jak bym miał się przesiadać to na d700
    D80 można teraz kupić za niewielkie pieniądze, D90 to nowość a jego aktualna cena jest troche przesadzona.
    W nowym numerze DFV jest recenzja d90, przejdź się do empiku i poczytaj, może to ci coś pomoże.
    Pozdrawiam.

Strona 1 z 38 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •