Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Sb600 słabo błyska

    Witam szukałem na froum ale nie znalazłem nic konkretnego na me pytanie, Zakupiłem tydzień temu Sb 600 i nikona d80, robiłem zdjęcia z zawodów cross coutry w toruniu potrzebowałem uzyć lampy, a ona świeciła na 1-1,5 metr amaxymalnie i słabo oświetlając kadr. Akumulatory nowe wpełni naładowane obiektyw albo sigma 10-20 albo nikkor 55-200. Ustawiona na automatyke TTL, BL, FP, zoom 85mm i bardzo słabo świeciła miałem problemy z doświetleniem zawodników, nie wiem jest to moja pierwsza lampa, może coś miałem żle ustawione ale wątpie. Wszystko tak aby była najwieksza moc błysku, uzywałem adaptera szerokokątnego wbudowaneo w lampe i to nie pomagało w doświetleniu kadru jeszcze gorzej jak by prawie nei świeciła. ISO od 100 do 200. Proszę o pommoc i podpowiedz jak ją ewentualnie ustawić
    Ostatnio edytowane przez Ozborn ; 12-10-2008 o 20:55
    NIKON D300+ MB-D10+ NIKKOR AF-S 80-200 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Zarówno użycie rozpraszacza (adaptera szerokokątnego) jak i trybu BL skutecznie osłabia moc lampy. Tryb BL służy do lekkiego doświetlania. Przy scenach, które opisujesz zwykły TTL albo M (ze 2-3 zdjęcia testowe aby sprawdzić sobie siłę błysku i pstrykać). Maksymalny błysk uzyskasz ustawiając lampę w trybie M 1/1!
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuje przetestuje to w najbliższym czasie
    NIKON D300+ MB-D10+ NIKKOR AF-S 80-200 2.8

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ozborn Zobacz posta
    uzywałem adaptera szerokokątnego wbudowaneo w lampe
    W otwartym terenie? Tym osłabiłeś sobie lampę nic nie zyskując na charakterze światła.

    Na lampie masz napisane jaki jest zasięg swiecenia przy danej przysłonie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Musisz też pamiętać, aby nie stosować czasów krótszych niż 1/250 (nie wiem dokładnie jak to jest w D80). Lampa wchodzi wtedy w tryb synchronizacji z krótkimi czasami i poważnie osłabia się jej moc.

  6. #6

    Domyślnie

    AHA to już wszystko jasne czasy jakie miałem to 1/400 bo bałem się rozmazania obiektu. Dzięki za podpowiedzi
    NIKON D300+ MB-D10+ NIKKOR AF-S 80-200 2.8

  7. #7

    Domyślnie

    Użyj czasu 1/200, TTL (lub M 1/1), lampa ustawiona na kąt równy obecnej ogniskowej obiektywu lub nawet trochę więcej. Jak za mało mocy - to tylko większe otwarcie obiektywu lub większe ISO pomoże.
    D80 | N18-135 | N50/1.8 | SB-600

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •