Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sigma 24-70 hsm - problem z AF

    Zakupiłem ostatnio Sigmę 24-70 HSM. Na ostrość i celność nie mogę narzekać. Ale niestety sam proces ostrzenia... Przy ostrzeniu z nieskończoności do bliskich obiektów wszystko działa jak należy - szybko i w zasadzie bezgłośnie. W drugą stronę - lekka masakra. Piszczy, porusza się malutkimi krokami, potrafi się zwiesić (pomaga tylko wyłączenie - włączenie aparatu), dopiero jak się "rozgrzeje" - po kilkunastu cyklach ostrzenia działa w miarę poprawnie. O dziwo dzieje się tak tylko na ogniskowej 70mm i w bliskiej okolicy.
    Sprzedawca w AB Foto mówił, że to szkło może potrzebować czasu na dotarcie się - zaryzykowałem ze względu na bardzo dobrą ostrość. Czy jednak rzeczywiście AF po jakimś czasie zacznie działać jak należy? Miał ktoś z Was taki problem?

  2. #2

    Domyślnie

    nie miałem tego szkła, ale ten objaw przypomina mi 12-60 olympusa. Ja reklamowałem i w 10 minut miałem nówkę sztukę, więc może spróbuj zareklamować?
    Pewnie kończy się silnik af lub cos go przycina. Reklamuj.
    Calkiem niezly aparat, takie sobie szkła, marne umiejętności i niewiele czasu...

  3. #3

    Domyślnie

    Heh, chyba sprzedawca miała rację... odpukać - ale szkłu przeszło i dziś działa ok...

  4. #4

    Domyślnie

    Mam to szkło, ale w żaden sposób nie musiało się docierać. Może jednak jest coś nie halo i warto wysłać do serwisu?
    Na świecie ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.

    http://marchewkowakuchnia.wordpress.com/

  5. #5

    Domyślnie

    Na razie działa, gwarancja jest 3 lata więc jak zacznie znowu coś piszczeć to wysyłam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •