Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do Nikona d90

    Drodzy forumowicze mam dylemat odnośnie wyboru obiektywu do aparatu Nikon d90. Na poczatku byłem zdecydowany na Nikkora 18-200 VR, jednakże czytając kolejne testy innych obiektywów Nikona zwątpiłem który wybrać. Zafascynował mnie nowy obiektyw Nikkor 18-105, którego parametry są wmiarę dobre podczas testów, jenakże pod słonce nie wypadł zbyt dobrze i chyba jego najwieksza wada korpus z tworzywa (reszta Nikkorów ma metalowe korpusy). Kolejny model obiektywu Nikkor 16-85 VR i znów w czasie testów wypadł wmiarę przyzwoicie. I tutaj powstaje pytanie który wybrać? Z jednej strony 18-200 VR super zoom ,ale podbno przy 200x słaba jakość zdjęć, 18-105 VR plastikowy korpus, a 16-85 podbnie jak 18-105 lecz w metalowym korpusie.
    Jest jescze obiektyw Nikkor 18-70, ale czy warto go brać pod uwagę? A może coś innego Z Nikkora?

  2. #2

    Domyślnie

    z podanych przez ciebie to wybrałbym 16-85.... Jeśli jesteś skłonny dobrze zainwestować w szkło to pomyśl o N17-55 2,8 - to zupełnie inna liga, cenowa niestety również.

  3. #3

    Domyślnie

    Po pierwsze „….wada korpus z tworzywa (reszta Nikkorów ma metalowe korpusy)…” nie bądź takim optymistą! Trochę więcej nikkorów to plastik fantastic 
    Po drugie: czytaj najpierw więcej tego forum, a później zadawaj pytania- już nie jeden dostał burę, że nie pisze co chce focić tylko pyta co kupić. Różne obiektywy służą różnym celom i na sensowne pytanie „co kupić” równie sensownie odpowiadam „OBIEKTYW”.
    Są co najmniej dwie szkoły:
    1) Kupić coś taniego i uniwersalnego (np. N AF-S DX 18-55mm f/3,5-5,6G ED lub 18-70mm a w miarę wyrabiania sobie preferencji fotograficznych kupować dedykowane obiektywy
    2) Lub kupować od razu coś standardowy zakres tyle że jasny (uparłeś się na nikkory to tutaj masz big problem  ) i mieć później trochę dłużej spokoju. W tej opcji przygotuj się przy upieraniu się na Nikkory na 5 tys. Za samo szkło
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    978

    Domyślnie

    18 -200 moim zdaniem!
    W tej cenie trudno będzie Ci znaleźć szkło bez w/w wad
    18-70,18-105,18-135,16-85,18-200-
    -to wszystko ciemne kity, jeden lepszy tu , inny tam
    18-200 ma metalowy bagnet
    i fajny zakres.
    Na początek , dla amatora,to fajne szkło.
    Jak zobaczysz na których ogniskowych najczęściej robisz zdjęcia
    to dokupisz coś jasnego w swoim zakresie,
    a 18-200 pójdzie do ludzi
    albo zostanie na wycieczki

  5. #5

    Domyślnie

    Nigdy jeszcze nie pracowałem na lustrzance cyfrowej( tylko na analogowym Zenicie - zdjęcia z tego aparatu to były coś pięknego), dlatego jak będę ją kupowął to chcę kupic jakiś przyzwoity obiektyw. Pytacie co będzie fotografowane (moja wiana, zapomniałem powiedzieć) a mianowice krajobrazy, budynki (także w porze wieczornej), przyrodę, a oprócz tego by był dobry do wzięcia na wycieczkę, czy imprezę.
    Pytam temu o obiektywy Nikkor ponieważ w punktach sprzedarzy, których pytałem mówili że najlepiej z Nikonem współpracują obietyw Nikkor, że Tamrony mają jakis wolniejszy czas reakcji, a Sigmy podobno w ogóle nie brać pod uwagę do apartów takich jaki Nikon d90 czy z wyższej półki.
    Dlatego pytam jaki obiekty wybrać na poczatek (musi mieć stabilizację) jakie oferuje nikon z tym body: 16-85VR, 18-105 VR, czy 18-200 VR., a może proponujecie coś zupenie innego. body z obiektywem 18-200 kosztyje około 4800 zł, czy nie lepeij za te same pieniądze kupić ( i tu problem 18-105, czy 16-85) + 70-300 VR?
    Co wy na to? Jestem otwarty na każdą propozycję.

  6. #6

    Domyślnie

    ile takich samych postów może się pojawić na forum? Przecież ciągle ktoś pyta o to samo! Jednego dnia pojawia się pytanie "Jaki obiektyw do D80", a za chwilkę kolejny "Jaki obiektyw do D90". Czemu nowi nie używają opcji szukaj? A jak już piszą to mądrości typu że tylko jeden Nikkor jest plastikowy.
    Mamiya + Sony

  7. #7

    Domyślnie

    Za kolegą roonerem.
    A biorąc pod uwagę subtelny fakt, że nie masz doświadczenia w fotografii cyfrowej- z efektów na d90+18-200VR będziesz zachwycony.
    Kiedyś Zenit, później Nikon i Canon, obecnie Leica wspierana Sony RX100 mk2 wraz z analogami.
    Prywatnie: http://lopal/blogspot.com

  8. #8

    Domyślnie

    Za Kolegą kh29228.
    Taki sam będzie dobry do d40,60,70,80,90, i wyżej.....
    Szukaj w forum chłopie / babo !
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    moja dobra rada...zanim zaczniesz dalej pytać przeczytaj choć kilkanaście wątków z działu, do którego przeniosłem Twój post
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    za niewiele wyższą sumę...z drugiej ręki Tokina 12-24 + Nikkor 35-70

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •