Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    biorąc pod uwagę że to twoja pierwsza cyfra to kup sobie 18-200vr ,szkiełko nie jest złe,a za to jest super uniwersalne.
    Po jakimś czasie dojdziesz do tego jakie ogniskowe cię interesują,a na końcu i tak kupisz coś ze światłem 2.8 albo i lepiej.
    Puszki ,szkła i inne duperele

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar brodnica
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Brodnica, Bydgoszcz, Kharkov
    Posty
    130

    Domyślnie

    Ja Ci poradzę 18-105. Niedawno zmieniłem stajnie z Canona i przeszedłem do Nikosia. 18-200 jest o ładnych parę stówek droższy - te pieniążki schowaj w skarpetę albo zainwestuj w lampę, dodatkowe aku albo gripa, bo w d90 bakteria nie trzyma zbyt długo. Nie patrz na to czy korpus albo bagnet jest z plastiku, no chyba, że jesteś reporterem i na jednym wypadzie będziesz kilkanaście razy mieszał szkłami. Moim zdaniem dla amatora zakres 18-105 jest w zupełności wystarczający. Wychodzą całkiem przyzwoite portrety oraz pejzarze. To tylko moje subiektywne zdanie. W życiu jest tak, że jeden woli matkę, drugiemu bardziej podoba się córka ... :P

    Możesz zastanowić się także nad zakupem d80. Róznica pomiędzy d90 jest niewielka a znowu możesz kilka stówek zaoszczędzić lub zainwestować w sprzęt ... D80 nadal jest produkowany, więc o czymś to świadczy...

  3. #13

    Domyślnie

    Ja też właśnie zastanawiam się nad Nikonem d90 lub d80.
    Czy kupić d90 z kitowym obiektywem 18-105?
    Chyba jednak będę wolał iść właśnie w stronę Nikona d80 z obiektywem 50mm 1.8 za ok 2000 pln, do tego myślę dołożyć Tokinę 12-24mm.
    Dobry wybór?

  4. #14
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    To czy dobry wybór to zależy od tego co będziesz fotografował zaproponowanym sprzętem....

  5. #15

    Domyślnie

    No tak zapomniałem.
    Głównie krajobrazy, architekturę i akwaria Akwarystyka jest moją pasją i chcę mieć możliwość zrobienia dobrych zdjęć np. na konkursy Co radzicie?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wesoly1601 Zobacz posta
    No tak zapomniałem.
    Głównie krajobrazy, architekturę i akwaria Akwarystyka jest moją pasją i chcę mieć możliwość zrobienia dobrych zdjęć np. na konkursy Co radzicie?
    Zainwestować w światło do prawidłowego wychwycenia "rybków".

    pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Co proponujesz kolego?

  8. #18

    Domyślnie

    Natknąłem się całkiem nie dawno na stronę gdzie prezentowali schematy oświetlania akwarium pod kątem stockowych fotografii ryb ale nie mogę się teraz tego doszukać. W każdym razie dodatkowe światło w tym wypadku było niezbędne.

    Co do szkła: Twoje zainteresowania wskazują raczej na szeroki kąt (krajobrazy, architektura). Może warto się rozejrzeć za czymś w stylu Tokina 11-16mm f/2.8 lub 12-24mm f/4. Oferta sigmy: 10-20mm.

    pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Ewentualnie zaczekać z szerokim kątem parę tygodni, aż zadomowi się nowy Tamron 10-24 i wtedy dokonać wyboru
    D40: S10-20, S30, N50G, N18-200VR, T55-200+DCR250, SB-400...
    Zenith 12XP: H44M, J37A, P29/2.8, P135/2.8.
    ..

  10. #20

    Domyślnie

    Tylko jaki aparat do tego?
    Stara sprawdzona d80, czy nowy i ulepszony d90?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •