Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 134
  1. #11

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza, ale czasem w ferworze dyskusji palce, po prostu, czasami nie nadążają...Wszystko w poście na czerwono podkreślone, a ty i tak piszesz dalej i klikasz "wyślij" byle tylko adwersarzowi dokopać. Co do słownictwa, weźmy takie "dokopać". Ma to swój smaczek i zastępuje czasami sporo zbędnych słów. Ale masz rację , że czasami, tak jak to miało miejsce podczas dyskusji o zmianach na 'Giełdzie", posuwamy się za daleko i dyskusja spada poniżej ogólnie przyjętych norm i wzorców zachowań. Ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę.......a daj spokój, strasznie drętwo tak by było, nie uważasz?wolę już normalne , gorące dyskusje i skrótasy(), niż przerost formy nad treścią.czasami sie po prostu nie da.. i już.o czym tu gadać

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekm Zobacz posta
    Szambo językowe jest na ulicach naszych miast. Na forum mamy do czynienia raczej z niechlujstwem.
    A ja myślę, że między szambem a niechlujstwem, różnica jest minimalna. I to niechlujstwo, szczególnie nie piętnowane, przerodzi się w szambo. Tylko czy nie będzie za późno?
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  3. #13

    Domyślnie

    A to wszystko niestety bierze się stąd, że parę lat temu ktoś wymyślił taki mały przedrostek "dys-" - i od tego czasu każdy komu się nie chce tłumaczy się tym, że ma dysleksję, dysortografię, dyskalkulię...

    Czasem na forum trafiają się takie teksty, że czytam 3 razy i nadal nie mam pojęcia o co chodzi i też się kiedyś zastanawiałem ile osób czyta swoje posty przed opublikowaniem

    Co do ogonków - w sumie jakiś czas temu też ich nie używałem do internetowych celów, ale pewnego dnia postanowiłem powalczyć z tym przyzwyczajeniem - taka walka z samym sobą

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snaperius vulgaris Zobacz posta
    Wszystko się zgadza, ale czasem w ferworze dyskusji palce, po prostu, czasami nie nadążają...Wszystko w poście na czerwono podkreślone, a ty i tak piszesz dalej i klikasz "wyślij" byle tylko adwersarzowi dokopać. Co do słownictwa, weźmy takie "dokopać". Ma to swój smaczek i zastępuje czasami sporo zbędnych słów. Ale masz rację , że czasami, tak jak to miało miejsce podczas dyskusji o zmianach na 'Giełdzie", posuwamy się za daleko i dyskusja spada poniżej ogólnie przyjętych norm i wzorców zachowań. Ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę.......a daj spokój, strasznie drętwo tak by było, nie uważasz?wolę już normalne , gorące dyskusje i skrótasy(), niż przerost formy nad treścią.czasami sie po prostu nie da.. i już.o czym tu gadać
    Tak, masz rację. W sytuacjach, kiedy czas jest niesamowicie istotny, nie ma czasu na weryfikację własnych słów. Tylko ile takich sytuacji bywa.
    Wydaje mi się, że ten kto zwraca uwagę na poprawność językową stale, również w sytuacjach, kiedy tego czasu brakuje, będzie się pilnował. U nie zwracających uwagi na takie drobiazgi - przechodzi to w nawyk i staje się normą.
    Przykre, ale prawdziwe.
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie stawiamy tez pauzy przed kropka konczaca zdanie.

    tylko co z tego. dlugo myslales nad tym, zeby sprowadzic sensowny watek do poziomu wytykanki?
    Tak, bardzo długo.

    Pomyślałem jeszcze, że najgorzej jest wtedy, gdy za poprawianie świata biorą się osoby bez poczucia humoru.
    D80 /D40X /SB600/SB400
    S HSM 10-20/To A-TX Pro 28-70/N 70-300 VR/N 180 2.8 /Ta 90 MACRO/ N 50 1.8 / S 30 HSM/

    pstryki

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rastula Zobacz posta
    Tak, bardzo długo.

    Pomyślałem jeszcze, że najgorzej jest wtedy, gdy za poprawianie świata biorą się osoby bez poczucia humoru.
    Panowie - więcej "luzu". Obaj.
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  7. #17

    Domyślnie

    Sorki Yoora ale to wszystko lekko donkiszoterią mi zalatuje

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snaperius vulgaris Zobacz posta
    Sorki Yoora ale to wszystko lekko donkiszoterią mi zalatuje
    Może masz rację?
    Ale to tak jak z sytuacją na ulicy - gdy kogoś leją za frajer, czy też starszej pani wydzierają torebkę z ręki, to najlepiej odwrócić się i udawać, że się nie widziało, bo można w głowę zarwać. Dzięki takiej postawie pojawia się coraz więcej miejsc, które zaczynasz omijać szerokim łukiem.Chyba nie tędy droga.
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yoora Zobacz posta
    Może masz rację?
    Ale to tak jak z sytuacją na ulicy - gdy kogoś leją za frajer, czy też starszej pani wydzierają torebkę z ręki, to najlepiej odwrócić się i udawać, że się nie widziało, bo można w głowę zarwać. Dzięki takiej postawie pojawia się coraz więcej miejsc, które zaczynasz omijać szerokim łukiem.Chyba nie tędy droga.
    Lekko przesadziłeś

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez snaperius vulgaris Zobacz posta
    Lekko przesadziłeś
    Pewnie, że tak. Ale z pełną świadomością .
    A na poważnie. Gubiąc język, a to jest pierwszy krok w tym kierunku, umiera naród.
    Tak zaraz usłyszę (przeczytam), że znowu przesadziłem
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-09-2008 o 16:31 Powód: spacje
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •