Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wybór pierwszej lustrzanki.

    Witam wszystkich użytkowników.

    Zainteresowałem się kupnem lustrzanki cyfrowej, budżet którym będę dysponował będzie w granicach 2500-2600 zł. Zastanawiam się nad kupieniem Samej puszki i dokupieniem obiektywu, dostosowanego do fotografii natury, mam tu na myśli krajobrazy i zwierzęta, zdjęcia nocne jak i dzienne. Zastanawiam się nad kupnem D80 + jakis obiektyw tylko zastanawiam się czy po kupieniu Lustrzanki z ta kwota starczy na dokupienie jakiegoś obiektywu który zdałby role w takich sytuacjach jak napisałem, zastanawiałem się również nad D60 a za to droższy obiektyw wówczas.

    Co polecacie? Napiszcie od razu jaki obiektyw w tej cenie można by dostać do tych lustrzanek gdyż na obiektywach jestem zielony.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Przy ograniczonym budzecie...

    D80 jest znacznie wygodniejszy i szybszy w uzyciu, a i wizjer nie do pogardzenia.
    D60 pozwoli ci na lepsze szklo na starcie.

    Jesli bedziesz mogl w niedlugim czasie dozbierac na optyke, bierz D80.
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  3. #3

    Domyślnie

    Do nauki kupiłbym używane D70/D70s/D50 z małym przebiegiem za ok. 700zł
    Za pozostałą kwotę kupiłbym dobre szkło (może zabrzmiało lakonicznie ale chodzi mi o to żeby kupić lepsze szkło i tańsze body).
    Jest jeszcze 1 argument D80 i inne nowsze body zjadą mocno z ceny.
    Nie kupowałbym D40/D40x ze względu na brak napędu do obiektywów.
    Nie do zajechania D70, jakiś KIT, RAW i DxO11
    Lumix GH5, 12mm Leica Summilux 1.4, 200-800mm Leica, Zhiyun Crane 3-Axis

    Miałem i sprzedałem D700, 24-70N/2.8, 50mm 1.8, SB-800, tę małą lampę Nikona, SB-400

  4. #4

    Domyślnie

    Pieniądze i tak będę posiadać za jakieś 10 miesięcy, chcę się mniej więcej zapoznać, a więc cena aparatu do tego czasu być może spadnie, a jaki obiektyw do moich preferencji polecacie w granicach 1000 zł?

  5. #5

    Domyślnie

    To o czym my tu mowimy ?
    Nikon D80 + case&tripod Vanguard
    Nikkor 18-55/3.5-5.6 VR | Nikkor 70-210/4 | Nikkor 50/1.4
    SanDisk SDHC 2x4GB Extreme III | Nikon SB-800 | Nokia N82 and Nokia E55 in future

  6. #6

    Domyślnie

    No wiem o co chodzi, ceny i modele mogą się pozmieniać, ale chcę się powoli zapoznać dlatego zadaję te pytanie. Pewnie jeszcze mając tą kwotę pieniędzy spytam jeszcze raz, no ale na dzień dzisiejszy chcę się trochę więcej dowiedzieć o tym modelu i obiektywach.

  7. #7

    Domyślnie

    Sytuacja na rynku zmienia się tak szybko, że za 10 miesięcy te informacje będą nieaktualne. W chwili obecnej, ze wzgl. na pojawienie się D90, cena D80 prawdopodobnie jeszcze spadnie, a niedługo aparat ten nie będzie już osiągalny (nowy). Za 10 miesięcy prawdopodobnie cena D90 stanie się bardziej przystępna, może pojawi się jakiś nowy korpus, pewnie pojawią się jakieś nowe obiektywy, i wszystko to co tu teraz powiemy będzie nieaktualne.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #8

    Domyślnie

    Ach, rozumiem, to jeszcze tu za rok zajrzę to mam nadzieje, że pomożecie w doborze lustrzanki i obiektywu.

    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •