Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: prosze o rade

  1. #1

    Domyślnie prosze o rade

    Witam wszystkich!
    jestem amatorką, która ostatnio usilnie rozgląda sie za nowym aparatem.. nie mialam wczesniej do czynienia z lustrzankami, więc ta bedzie moją pierwsza.. chcialabym jednak abyscie doradzili mi, co wybrać...
    chcialabym móc wykorzystywać ją wszędzie, zmieniając ewentualnie tylko szkła.. móc wziąć aparat na górska wyprawe czy też np na mecz siatkówki.. zalezalo by mi równiez na przystępnej cenie, gdyż jak wspominałam, to dopiero poczatek mojej przygody z lustrzanką i potrzebuje takiego sprzętu, na którym mogłabym sie czegoś nauczyć..
    na początku myslalam o D40, ale slyszalam o nim dośc duzo niekorzystnych opini.. może wybrać D60, co o tym sądzicie? jakiego Wy dokonalibyście wyboru w takiej sytuacji?
    z góry dzięki za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 10-09-2008 o 19:29 Powód: orto.

  2. #2

    Domyślnie

    A jakie to niekorzystne opinie słyszałaś na temat D40?
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  3. #3

    Domyślnie

    szczerze powiedziawszy byłam na d40 nawet dosyć mocno nastawiona, po czym pewne osoby powiedzialy mi ze wogole nie warto kupować tego aparatu gdyz zdjęcia wychodza kiepskie i w ogóle kompletnie nie jest wart swojej ceny.. troche mnie to zbiło z tropu dlatego prosze o rade Was tutaj zgromadzonych..
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 10-09-2008 o 19:29 Powód: orto.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoMichal Zobacz posta
    A jakie to niekorzystne opinie słyszałaś na temat D40?

    Niekorzystne opinie to pewnie to głównie to , że nie ma silnika AF
    Miałem D40 - świetny sprzęt na początek, mały, lekki, niesamowicie szybki, z dobrym wizjerem, robiący świetne JPG-i.
    Prawda jest taka, że gdybym nie miał okazji kupić D80 za śmieszną cenę (2600 z obiektywem 16-85VR) to bym został przy D40
    Nie daj się zwieść negatywnym opiniom dotyczącym braku silnika AF w korpusie - jest mnóstwo dobrych obiektywów z silnikem (nie tylko Nikkorów)
    MISTER
    ------------------------------------

  5. #5

    Domyślnie

    Mam w rodzinie D40, nie zauważyłem aby ten aparat robił kiepskie zdjęcia, jest fajny, mały, lekki... dla kobiety idealny.
    A kto Ci to powiedział? bo zapewne ktoś kto ma SONY Alfę
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monija Zobacz posta
    szczerze powiedziawszy byłam na d40 nawet dosyć mocno nastawiona, po czym pewne osoby powiedzialy mi ze wogole nie warto kupować tego aparatu gdyz zdjęcia wychodza kiepskie i wogóle kompletnie nie jest wart swojej ceny.. troche mnie to zbiło z tropu dlatego prosze o rade Was tutaj zgromadzonych..

    Nawet laik, który kupi D40 i będzie robił fotki na AUTO prawdopodobnie będzie niesamowicie zadowolony z jakości zdjęć - nie słuchaj opinii ludzi niemających pojęcia o rzeczy !
    MISTER
    ------------------------------------

  7. #7
    h-a-r-v
    Gość

    Domyślnie

    monija: Zerknij na temat "D80, D90 czy D200?" - http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=70000 - zastanawialem sie nad lustrzanka jako prezent dla swojej kobiety, ktora jest mniej wiecej na tym samym etapie, co Ty. Poczytaj, moze okaze sie pomocny

  8. #8

    Domyślnie

    szczezre pwoiedziawszy to nie wiem czym teraz pstrykają, ale wczesniej mialy do czynienia z d40.. te ich opinie mnie troche zdziwiły.. bo pzreczytalam cale mnóstwo opinie na necie o d40 i tez były jak najbardziej pozytywne.. i wolałam sie tutaj upewnić..

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez h-a-r-v Zobacz posta
    monija: Zerknij na temat "D80, D90 czy D200?" - http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=70000 - zastanawialem sie nad lustrzanka jako prezent dla swojej kobiety, ktora jest mniej wiecej na tym samym etapie, co Ty. Poczytaj, moze okaze sie pomocny
    po co dajesz takie rady? ... D40 z obiektywem kosztuje 1,100zł, a D80? 2,500zł.. nie mówiąc już o D90 czy D200.
    Widzisz różnicę? dla nie których to różnica nie do przeskoczenia. A jeśli koleżanka dopiero zaczyna, to D40 będzie tutaj doskonałym rozwiązaniem.
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  10. #10
    h-a-r-v
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie Michal, jakie rady? Nie poradzilem jej nic wiecej, jak poczytac ten temat. Sam prosilem tam o rade i przy okazji byla rowniez mowa o D40, D60, o D300 (chyba ponioslo Cie na widok samej nazwy tematu) - o wszystkich, nie widze wiec problemu, tym bardziej ze wyraznie nie nakreslila swoich finansowych mozliwosci.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •