Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wyposażenie studia - prośba o porade...

    Witam, Od paru lat pstrykam zdjęcia w plenerkach, zawsze miałem ochotę na swoje własne studio. Niedawno udało się pozyskać pomieszczenie: 8m dł. 4m szer. 5m wys. odłożyłem trochę kasy, czyli 25-28tyś PLN i teraz pytanie... Chciałbym wyliczyć sprzęt.. i tutaj moja prośba do Was, o pomoc Co konkretnie potrzebuję ? i co uda się kupić za ta kasę... Wolałbym postawić odrazu na jakość, jeśli na coś nie starczy kasy dozbieram i dokupię później.. W studiu będę pstrykał głównie śluby, później jakaś fot. reklamowa (ale to w późniejszym czasie). Myślałem o

    systemie zawieszania płótna,
    8-10 tłów,
    oświetlenie
    itd.

    Nie wiem czy mój staruśki Nikon D70s będzie się do tego jeszcze nadawał, może trzeba będzie aparat również wymienić..

    Z góry dziękuję za porady
    Pozdrawiam

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Dopke Zobacz posta
    25-28tyś PLN i teraz pytanie... Chciałbym wyliczyć sprzęt.. i tutaj moja prośba do Was, o pomoc Co konkretnie potrzebuję ? i co uda się kupić za ta kasę...
    celuj w polke bowens/elinchrome/hensel. w chinsczyzne bym sie nie bawil jesli chcesz na tym powaznie zarabiac.
    w zupelnosci wystarczy jakosciowo.

    systemie zawieszania płótna,
    8-10 tłów,
    tel jak babcie kocham ..
    system zawieszania na lancuchy czy elektryczny?
    sprawdz w fomei.com tam maja najtansze kartonowe tla i przyzwoite cenowo systemy zawieszen. zawieszenie mozesz tez zakupic w markoflashu. spokojnie sie dogadasz, nawet przyjada i zamontuja

    oświetlenie
    a czego potrzebujesz z tego oswietlenia ? wiesz czy trzeba skompletowac?
    na poczatek 4x750ws lub 2x500 + 2x750 powinno wystarczyc
    do tego modyfikatory - softboxy - prostokaty i okta, jakis strip lub dwa - mozesz kupowac oryginalne lub chinskie "zamienniki" sa calkiem dobre jakosciowo. zamienniki pasuja glownie do bowensow ale mozna kupic adaptery na inne systemy. z tego co wiem to adatery z markoflasha sa najsolidniejsze to znaczy na pewno pasuja co nie zawsze jest takie oczywiste

    przy takim budzecie mozna by pomyslec o generatorze + 2-3 glowkach. wygoda (leciutkie glowki), jakosc i mobilnosc w terenie. sprawdz ceny bowensowskich - chyba sa najprzyzwoitsze cenowo.

    Nie wiem czy mój staruśki Nikon D70s będzie się do tego jeszcze nadawał, może trzeba będzie aparat również wymienić..
    z d70 da sie zrobic kalendarz b1. oczywiscie jak kupisz lepsze body to bedzie latwiej.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    mogę się tylko podpisac pod tym co napisał sailor. Też polecam tych producentów. Co do opcji "generatorowej" - pytanie czy przewidujesz sesje poza studiem i w miejscach, gdzie nie będzie zasilania. Wtedy od razu kup coś, co pracuje (w opcji) na akumulatory. Ja bym generatory kupował tylko po taka opcję. Albo, po to by móc używac ringflasha (taka lampka pierścieniowa, modna co parę lat ) lub prawdziwe spoty. Te 2 ostatnie lampy sa dośc specjalistyczne i niektórzy ich w ogóle nie potrzebują. Zależy co i jak lubisz robić ze światłem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja bym generatory kupował tylko po taka opcję. Albo, po to by móc używac ringflasha (taka lampka pierścieniowa, modna co parę lat ) lub prawdziwe spoty. Te 2 ostatnie lampy sa dośc specjalistyczne i niektórzy ich w ogóle nie potrzebują. Zależy co i jak lubisz robić ze światłem.
    jest jescze jedna wg mnie mega zaleta poza ringiem i spotami - lekkie glowki .. jak chce sie to zawiesic wysoko na boomie to kazdy gram robi roznice .. przynajmniej u mnie gdzie statywy owszem porzadne ale czasem az jecza
    ale faktem jest ze jak pracejsz tylko w studio to generator przedraza sprawe

  5. #5

    Domyślnie

    glowki tak jak pisze Sailor bardzo dobra sprawa nie tylko waga ale tez sterowanie (niby mozna do wiekszosci lamp piloty ale tu masz wszystko w jednym)

    aha jakbys sie decydowal na Bowensa to polecam opcje kupna za granica (najlepiej Anglia) roznice w cenie sa naprawde spore
    a umiejscowienie serwisu w dzisiejszych czasach (firmy kurierskie, tanie loty itd) nie gra az tak duzej roli (a czasami wychodzi wrecz szybciej za granica)
    Ostatnio edytowane przez marszull ; 03-09-2008 o 13:45

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za inf. podzwonie i poszperam, jak już uda mi się zebrać jakiś zestaw odezwę się.
    Co do pytań to, na pewno zdecyduję się na elektryczny system podwieszania (wydaję mi się ze sprawniej to pójdzie.. no i raczej bardziej trwały ten system). Co do zasilania na akumulatory zobaczę jak wyjdzie z kasą, bo na pewno wolałbym tak jak piszecie.. zawsze można sobie w plenerku dopomóc / wykraść czasami ze studia to co jest możliwe :P. No ale zobaczę jak będzie z kosztami. Jeszcze jedno pytanie mi wpadło do głowy, koledzy którzy walczą w studio na pewno to testowali.. chodzi mi o to, czy lepiej zakupić np. 10 płutn, czy np. tylko 5, a zamiast tego 1 GreenBoxa ? Kiedyś to testowałem i nie byłem za bardzo zadowolony z efektów, ale to w kiepskich warunkach i bez specjalistycznego oświetlenia. Uda się tą metodą wycisnąć coś konkretnego w studio ? Zdaję sobie sprawę z dodatkowej roboty w PS, ale może przy tych warunkach nie będzie to takie czasochłonne..

    Jeszcze raz dzięki za pomoc !
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    30k na generatory to raczej malo jest niestety:/

    http://www.calumetphoto.co.uk/Studio...erBy=pricedesc

    2 x quadx - 4000 gbp
    5 x glowki - 2600 gbp
    + ewentualnie
    1 x ringflash - 1000 gbp

    v1 ~6600gbp x 4,3 = 29k pln
    v2 ~7600gbp x 4,3 = 33k pln

    A gdzie tla, palniki(podobno takowych bowens w zestawie nie daje) i reszta gratow?


    Sam osobiscie juz z pol roku przymierzam sie do czegos takiego:

    Bowens Esprit 2 1500 Two-Head Kit £2,209.89 = ~9,5k
    # 1 x Two Head Bag
    # 2 x Esprit 1500
    # 2 x Mains Lead
    # 1 x Adapter Bowens
    # 1 x Speedring
    # 1 x Spill Kill Reflector
    # 1 x Stand Bag
    # 2 x Lighting Stands
    # 1 x 115cm Silver/White Umbrella
    # 1 60 x 80 cm Softbox
    # 1 x Sync Lead
    # 2 x P2-16 650W Modelling Lamps

    Bowens Esprit Gemini 750+/750+/750+ Kit £1,575.99 = ~6,8k
    • 3 x Bowens Esprit Gemini 750+Ws Head.
    • 1 x Bowens Softbox 100.
    • 2 x Bowens 115cm Umbrella.
    • 3 x Bowens Compact Lighting Support Stand.
    • 2 x Bowens Wide Angle Reflector.
    • 1 x Bowens Deluxe Kit Bag.
    • 1 x Bowens Stand Bag.
    • Power Cords, Sync Leads, & Modelling Lamps.

    Do tego jeszcze palniki za chyba 170gbp(!!!!!!) sztuka, tla od http://www.fomei.com/fomeinew/PL/sls.php, dodatkowy osprzet od http://www.quantuum.pl/ i jest fajny zestaw.

    Chyba...
    Ostatnio edytowane przez wojkij ; 17-09-2008 o 04:25
    Canon 200/2 to jedyna rzecz która mnie trzyma przed przejściem na d700, brak sensownego FF w canonie to jakiś ponury żart.

  8. #8

    Domyślnie

    to w tych Espritach nie ma palnikow? Byloby to troche dziwne

  9. #9

    Domyślnie

    Podobno we wszystkich lampach bowensa standardowo nie ma palnikow - jednak pewny nie jestem, mozliwe ze mnie ktos w blad wprowadzil.
    Canon 200/2 to jedyna rzecz która mnie trzyma przed przejściem na d700, brak sensownego FF w canonie to jakiś ponury żart.

  10. #10

    Domyślnie

    moim zdniem moze nie byc pilotow ale brak palnikow to juz by bylo troche dziwne
    moze ktos sie wypowie kto kupil bowensy
    bo ja tylko pracowalem na tych lampkach a do kupna dopiero sie przymierzam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •