Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tr0n
    tez tak sądzę, był program do sprawdzania hot/bad pixeli robiło się zdjecie w ciemności z dekielkiem i wtedy wychodziły hot/bad pixele, na zupełnie czarnym tle
    ftp://213.25.54.173/dead_pix.zip

  2. #12

    Domyślnie

    Czy ktos wie jak serwis na to reaguje???Czy juz mysli o kolejce Forumowiczow i nietylko???Czy ktos im cos na uspokojenie zasponsoruje?:P
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  3. #13

    Domyślnie

    no wlasnie ja tez jestem ciekaw,tetno, mial dzwonic do serwisu NP, czekamy wiec na jego wypowiedz
    "Podchodź do tematu fotografowanego miękko, na czubkach palców. Ręka w aksamitnej rękawiczce, oko jastrzębia..."
    http://www.jbstudio.eu

  4. #14

    Domyślnie

    Mi to raczej nie wygląda na hot pixela a na kupę hot pixeli (troche to za duże) !!! A może to tylko jakiś paproch na matrycy ?
    Pozdrawiam !
    D700|D90|14-24 f/2.8|24-70 f/2.8|70-200 f/2.8 VR|SB-900||

  5. #15

    Domyślnie

    Oj paproch tak niewyglada.NIeswieci sie tak ostro chyba.No a na kupe.Mozliwe.BO to dosc duzy element sie wydaje.A jeden malutki pikselik na matrycy to minimini.
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  6. #16

    Domyślnie smiec a nie hotpixel

    A po mojemu Marcin ma racje.

    To jest smiec, a nie hot pixel.

    Tez cos takiego mialem. Patrze na zdjecia wczesniej - nie ma - na nowe zdjecie - JEST.
    Ki diabel. Zaraz pomyslalem o hotpixelu. Zrobilem zdjecie z zamknieta przykrywka obiektywu.
    Dwa piekne hotpixele.
    No oczywiscie podejrzenie padlo tez na smieci na obiektywie/matrycy.
    Odkrecilem, przedmuchalem - bad pixele zniknely !!!


    Cofam moje slowa, ktore napisalem w watku "Mam i co dalej", gdzie poddalem w watpliwosc
    rade pana Thoma Hogana gdzie mowi, zeby przed kazdym pstrykaniem odkrecac obiektyw i przedmuchiwac matryce i szklo.


    Pozdrawiam,

    remick

    ps. forum mnie nie lubi (znaczy chyba mojego firefoxa) bo jak napisze posta i wysylam to zawsze mnie wylogowuje i jestem gosciem
    choc moze teraz sie uda - nie bede robil podgladu wiadomosci tylko od razu wysle
    D70 KIT (na razie)

  7. #17

    Domyślnie Po serwisie :)

    Czesc

    Aparat wrocil z serwisu - i nie ma juz pixelka - byl rzeczywiscie uszkodzony jakos. Podobno wykalibrowano mi focus tez od razu ale nie zauwazylem roznicy - nadal mam chyba lekki BF .

    Wazne jednak ze nie ma pixla

  8. #18

    Domyślnie

    BF nie można wyregulować idealnie dla wszystkich obiektywów albo nie dla wszystkich puszek Ale można to zrobić samemu zdecydowanie dokładniej niż robi to NP. Więc nie łam się, jak zacznie będzie Ci on strasznie przeszkadzał, uzbroisz się w cierpliwość i będziesz miał wolne kilka godzin to sam zrobisz to najdokładniej.

    Pozdrawiam
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #19

    Domyślnie

    A mi to wyglądało na hot pixel(e) mimo wszystko.. pewnie zamapowali (wyłączyli) i już tak nie jarzy.. Pzdr. SlawekK.
    D, F i takie tam | www.klab.pl

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •