Close

Strona 1 z 367 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 3669
  1. #1

    Domyślnie Zdalne błyskanie (strobing) cz. 3 - przykłady w pomieszczeniach

    Zdalne błyskanie - 3 - przykłady wykorzystania w pomieszczeniach


    Wątek dotyczy wykorzystania lamp błyskowych do doświetlania postaci (i nie tylko) podczas fotografowania w plenerze i pomieszczeniach. W szczególności dotyczy on tzw. off-camera lighting, czyli zdalnego błyskania, przy czym omawiane są w nim nie tylko lampy Nikona (SB), ale też innych producentów. Wątek dotyczy tylko lamp błyskowych - oświetlenie studyjne nie jest w nim omawiane.

    Wątek powstał z wydzielenia w jednym z wcześniej założonych wątków trzech części oraz dodania kolejnych, takich jak bieżąca:
    1) Sprzęt i informacje techniczne
    2) Przykłady zdjęć w plenerze
    3) Przykłady zdjęć w pomieszczeniach
    4) Softbox reporterski


    Ze względu na podział wystąpić w nim mogą nieciągłości. Poniższy wklejony post jest już przykładem wykorzystania doświetlania - jeżeli jesteś tutaj po raz pierwszy, zacznij lekturę od części pierwszej, czyli sprzęt i informacje techniczne !


    ----------------


    No i znowu kilka sampli. Wykorzystałem chwilę karmienia dzieciaków i przyatakowałem z moim zestawem. Po prawej trochę światła z okna, a po lewej 45-60 stopni parasolka. Ustawienia różne - okazało się, że na manualnych najłatwiej jest pracować Parametry: 1/60, f/4, ISO400, moc błysku - chyba 1/32, na lampie dyfuzor, lampa około metr od twarzy.

    Kilka sampelków nieartystycznych. Po kliknięciu otworzy się w high-res dla chętnych.



    edit: Zapomniałem podsumować - zajebiaszczo

    edit2: Jest jeszcze jedno zdjęcie, którego nie wklejam, aby nie wystraszyć Hehe.
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew ; 24-10-2009 o 13:39

  2. #2

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Zbigniew, wielkie dzięki za ten wątek. Ostatnie dwa dni spędziłem na lekturze Strobista. Niesamowita kopalnia informacji na temat tego co można zrobić z lampą . Moje próby wcielenia w życie nowej wiedzy wrzuciłem do nowego wątku: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=59245

  3. #3

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Cytat Zamieszczone przez Dmarleyo Zobacz posta
    I moje pytanie - czy nadadza się do tego lampy typu (...)
    Wg mnie nadadzą się, choć musiałby się wypowiedzieć któryś z bardziej doświadczonych kolegów.


    Cytat Zamieszczone przez Kraftsman Zobacz posta
    Zbigniew, wielkie dzięki za ten wątek. Ostatnie dwa dni spędziłem na lekturze Strobista. Niesamowita kopalnia informacji na temat tego co można zrobić z lampą . Moje próby wcielenia w życie nowej wiedzy wrzuciłem do nowego wątku: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=59245
    Dokładnie wiem, co czujesz, bo dla mnie kilka dni temu było to podobne odkrycie. Człowiek inwestuje w różne szkiełka, cuduje, a tu nagle okazuje się, że wystarczy trochę poczytać, pokombinować, parasolka za 20zł i następuje wielki skok jakościowy. Zdjęcia w tamtym wątku oglądnąłem i zaraz napiszę komentarz. Ogólnie fajnie byłoby, gdybyś wkleił je również do tego wątku tutaj. Generalnie (i tu prośba do wszystkich):

    Jeżeli będziecie robili podobne próby, piszcie te informacje w tym wątku ilustrując zdjęciami - w ten sposób w jednym miejscu będzie dużo wskazówek na ten temat. Ewentualnie podawajcie też linki do własnych wątków.
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew ; 18-05-2008 o 20:09

  4. #4

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Poawiłem się parasolkami w domu fotografując różne przedmioty - próby opisane są tutaj. Osobny wątek stworzony został, aby zachować tutaj porządek - ten nowy opisuje wykorzystanie parasolek w studio, a wątek bieżący - do doświetlania osób w plenerze.
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew ; 22-05-2008 o 23:06

  5. #5

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    Ponownie wracając do tematu - parasolka przydać się może też w domu. Tutaj kilka pstryków w temacie "wieczorne rozmowy z żoną" Każdy lubi co innego - ja akurat sobie drinka piłem....





    Po lewej od aparatu SB800 przez parasolkę w CLSie. Poza tym nędzna lampka 40W.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Doświetlanie postaci w plenerze (zdalnie, z parasolką)

    a tutaj moje eksperymenty - może bez parasolki ale wg mnie też ciekawe

    "strobist i laptop"
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=60890

    pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie,

    Odnośnie spotkania z Giuseppe - sam z chęcią wybrałbym się na takowe, ale, przyznam szczerze i otwarcie, nie podejmuję się organizowania czegokolwiek większego. Wiem, każdy ma mniejsze lub większe obowiązki, i nie chcę się tłumaczyć, ale ostatnio nie mam nawet czasu na obróbkę zdjęć, które leżą mi od końca zimy - tym bardziej zorganizowanie pleneru jest poza moimi możliwościami czasowymi - to wiem już teraz. Owszem, wyrwać się na jedno popołudnie mogę, tyle że może to być trochę za mało.

    Jakby ktoś miał jakieś propozycje, a w szczególności ochotę i możliwości pociągnięcia tematu jako organizator, to będzie mu to z pewnością przez Allaha wynagrodzone dziewicami w raju



    A odnośnie tematu tytułowego - dzisiaj przetwarzałem do pracy kilka zdjęć z wizyty w Krakowie i znalazłem jedno, gdzie wyzwalałem zdalnie sabinkę. Całkiem fajny patent - można komuś podstawić mniej lub bardziej pod nos i oddalić się w tłum


  8. #8

    Domyślnie

    Ja zacząłem się trochę bawić portretowo. Do dyspozycji mam jedną Sabinkę odpalaną z sanek i białą ścianę jako tło.

    Efekty takie:

    Chyba dokupię jeszcze jedną osiemsetkę i jakieś parasolki, naprawdę...
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  9. #9

    Domyślnie

    To może i ja coś pokażę, 2 lampki sb-24 i sb-800 w manualu z parasolkami rozpraszającymi.
    sb-800 po prawej, lekko za aparatem, sb-24 po lewej z boku przedmiotu fotografowanego- oświetliło zarówno temat jak i tło. Wyzwalane najtańszymi radiami dostępnymi na allegro

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janis Zobacz posta
    To może i ja coś pokażę, 2 lampki sb-24 i sb-800 w manualu z parasolkami rozpraszającymi.
    sb-800 po prawej, lekko za aparatem, sb-24 po lewej z boku przedmiotu fotografowanego- oświetliło zarówno temat jak i tło. Wyzwalane najtańszymi radiami dostępnymi na allegro
    postawiles te lampki na plexi?
    F801s/D200 N12-24 f4 / N80-200 f2.8 / N50 f1.8 / zenitar 16 f2.8 / sb800 / sb24 / Metz 45CT-4 / Goldphoto YH324C + YH410

Strona 1 z 367 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •