Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar maniek
    Dołączył
    10 2004
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    70

    Domyślnie Nikkor 300mm f/4 ED-IF AF

    Czy ktoś używa tego szkła? Zastanawiam sie nad nim poważnie, jako obiektywem do zdjęć fauny. Jeżeli tak, bardzo proszę o opinie. Pozatym chciałbym zapytać czy zna ktoś jakiś "site" prezentujący 100% powiekszone crop-y z różnych szkieł, przy różnych wartościach przysłony?


    Pozdrawiam. Maryjan

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Wolny autofkus.
    Reszta ok.

  4. #4

    Domyślnie 300/4

    Optycznie - doskonały
    AF- no...dość wolny ( dość )
    Jak zależy Ci na szybkim AF i masz kasę bierz AF-S'a
    Wykonanie-czołg, metalowy, ale niezbyt ciężki ( ), coś około 1300-1400g. Gdyby nie ten AF... Jest przełącznik ostrzenia ( wariacje od - do ) szuflada filtra, uchwyt statywu, wbudowana osłona przeciwsłoneczna-wysuwana.Ja jestem z niego zadowolony bardzo, ale gdybym miał możliwość ( kasa...) brałbym AF-S.

    Pozdrawiam

    _______________________

    Piotr

    F90X | 35-70/2,8 | 80-200/2,8 | 300/4 | MF 80-200/4,5 | SUNPAK 5000AF|
    stary Olek C2500L | już niedługo D70...?

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dobry obiektyw. Nie mam porównania z tym z AS-S ale na pewno jest szybszy . Z fauny robilem nim ostatnio lisa na łące z telekonwerterem Soligora (wersja pro). Zanim zlapal ostrosc to sporo pokrecil w jedna i druga strone.
    Niestety nie stac mnie na af-s bo to 2x drozej. Ale szklo jest ok.
    Robilem test przy kilku przeslonach i pierscieniu, ale niestety mam nieposkanowany negatyw.

  6. #6

    Domyślnie

    konwerter mocno psuje szybkosc AF.
    I warto zalozyc oryginal.
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  7. #7
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Wersja AF bardziej poreczna i chudsza od wersji AF-S. Optycznie - klasa dla siebie. Mechanuicznie - szczyt szczytów!

  8. #8

    Domyślnie

    Mam prośbę do użytkowników w/w obiektywu o opinie na temat działania AF'u. Po żmudnej i długiej wędrówce w forumowej szukajce natknąłem się na parę informacji/porównań wersji AF-S do AF-D i przeważają opinie, że AF śrubowy jest wooolny. Dużo opinii jest z czasów gdy nie było jeszcze na rynku D700 nawet i jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń co do pracy AF w tym obiektywie. Zależy mi na takich zdjęciach jakie mam na www: 01, 02, 03 - najazd/odjazd ze sporą prędkością. Te zdjęcia były robione D700 z w pełni otwartym Nikkorem 180 2.8D w trybie AF-C z pojedyńczym punktem ostrości ręcznie wybieranym adekwatnie do kadru i dodam, że nie zawsze były to krzyżowe punkty. Af trafiał bez większego problemu na F2.8. Śmiem sobie tutaj przyrównać pracę 180 do 300 ale nie wiem czy aby się nie zagalopowałem (różnica w światłosile obydwu szkieł). Widzę też, że ta starsza wersja 300tki posiada ogranicznik AF (w AF-S brak). Min.ostrość jest od 2.5m natomiast na skali ogranicznika jest dostępne: 3m, 4m, 5m, 8m i 30m do nieskończoności - to powinno ratować AF w dynamicznych sytuacjach.

    Znalazłem parę filmów na YT: Film_01, Film_02, Film_03. Szczególnie na 2gim filmie widać, że z limiterem AF naprawdę powinen dać radę...?

    Pozdrawiam!
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jmj Zobacz posta
    konwerter mocno psuje szybkosc AF.
    I warto zalozyc oryginal.
    Znasz jakiś oryginał przekazujacy napęd AF z korpusu do obiektywu?
    Nikoniarz-majsterkowicz

  10. #10

    Domyślnie

    Tutaj takiego małego wykopu dokonałem... od 2004r nadal nie doczekaliśmy się nikonowskiego oryginału przenoszącego AF, jak ten czas leci
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •