Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Suchus Zobacz posta
    Można jeszcze spróbować z pierścieniem odwrotnego mocowania obiektywu:
    http://www.europe-nikon.com/product/.../overview.html
    W opisach pięćdziesiątki są one polecane, a cena przerażająca nie jest:
    http://allegro.pl/item399309889_adap..._d200_d60.html
    ok ale przy odwrotnym mocowaniu ma podobna sytuacje co przy pierscieniach bez przenoszenia pomiaru swiatla
    nie trzeba wzywać doktora

  2. #22
    Oszczędny w słowach Awatar Chango
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Warszawa, Tapachula
    Posty
    66

    Domyślnie

    "Cytat:
    Napisał oscyp33
    dlaczego nie polecasz ??

    między innymi dlatego że 50-ka z pierścieniami ma bardzo małą odległość przedmiotową i większość owadów zwiewa gdy tylko zbliżysz obiektyw, a to jest wkurzające i bardzo zniechęca.
    Dlatego na początek, by nie psuć sobie zabawy może lepiej soczewka bądź DCR-250 przypięty do czegoś dłuższego (55-200, 70-300) jakość nie powala, ale frajda jest "

    Zgadza się, a poza tym żonglując pierścieniami (a trzeba pamiętać ze makro często robi sie w pozycji leżącej, w błotku lub przy dużym zapyleniu powietrza) bardzo łatwo pobrudzić matryce a to przy tego typu zdjęciach jest bardzo dokuczliwe.
    Moim zdaniem zaczynając robienie zdjęć makro najlepiej kupić DCR-250 (tak jak pisze T-M-S) a potem jeśli się połknie "makro bakcyla" kolejno: obiektyw makro, pierścienie pośrednie i statyw do makro.
    Dobry fotograf również robi złe zdjęcia, ale w przeciwieństwie do złego potrafi wyrzucić je do kosza

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    178

    Domyślnie

    ja chciłem kupić pierścienie pośrednie i już je zamówiłem. za 1 razem nie przekazywały automatyki a za drugim razem okazało się, że te pierścionki bez problemu pasowały do wszystkich aparatów w sklepie ale do mojego nie, tzn. pasowały ale jakby nie było styku, trzeba było mocna trzymać je. W takich warunkach nie da się robić fotek więc stweirdziłem, że pozbieram na obiektyw makro. W sklepie dali pobawić mi się Thamron 90mm MAKRO. Obiektyw fantastyczny.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •