Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    1) Jeśli miałbyś kupować nowego Nikkora 1,8/50 (ok. 400 zł) i pierścienie Kenko (ok. 400-500 zł), (a Nikkora nie masz wpisanego w profil, więc pewnie jeszcze go nie masz), to razem już ok. 800-900 zł, a za ok. 1000 zł możesz kupić prawie nowego Tamrona Macro 90mm, który na pewno jest o niebo wygodniejszy w użyciu niż pierścienie, przechodząc płynnie od nieskończoności do skali 1:1. Jeśli 1,8/50 miałbyś używać głównie do makro, to zamiast niego i kosztownych pierścieni może lepiej kupić obiektyw macro?

    2) Pierścienie Kenko/Soligor są dobrze wykonane, ale nie da się ich kupić taniej niż za 400 zł; nawet używane osiągają wysokie ceny

    3) Pierścienie ze stykami, ale "bez śrubokręta", niekiedy występujące pod marką Marumi, oglądałem - jak dla mnie, ich wykonanie pozostawia sporo do życzenia, ale są znacznie tańsze niż Kenko (ok. 280 zł)

    4) Perścienie bez przenoszenia czegokolwiek, skręcane ze sobą na gwit, a na końcach mające bagnet Nikon, kosztują ok. 60 zł. ale ich użycie jest b. niewygodne - nie tylko nie przenoszą pomiaru światła, ale i automatycznej przysłony - trzeba ją ręcznie przymykać przed zdjęciem. Nie można ich użyć z żadnym obiektywem G, bo z kolei nie sposób otworzyć przysłonę.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  2. #12

    Domyślnie

    Na zdjęciu w tej aukcji widać, jak w tych tańszych pierścieniach z elektryką, ale bez śrubokręta, przeprowadzone są połączenia styków - niczym nie osłonięte, błyszczące blaszki, przebiegające przez długość całego pierścienia. To są co prawda pierścienie do Canona, ale w pierścieniach do Nikona jest tak samo.
    Zastanawiam się, czy nie będzie to powodowało odblasków? Przecież nie bez powodu producenci starannie wyczerniają matowym lakierem wnętrza aparatów, obiektywów, pierścieni, itd.!

    http://www.allegro.pl/item410380062_...e_stykami.html
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #13

    Domyślnie

    Zastanawia mnie taka sytuacja... Czy używając 50/1.8D i pierścieni ze stykami ale bez przenoszenia śrubokręta, nie przełączenie body ma MF zaowocuje "wierceniem" śrubokręta w pierścieniu ?
    D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |

  4. #14

    Domyślnie

    Można jeszcze spróbować z pierścieniem odwrotnego mocowania obiektywu:
    http://www.europe-nikon.com/product/.../overview.html
    W opisach pięćdziesiątki są one polecane, a cena przerażająca nie jest:
    http://allegro.pl/item399309889_adap..._d200_d60.html

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Suchus Zobacz posta
    Można jeszcze spróbować z pierścieniem odwrotnego mocowania obiektywu:
    http://www.europe-nikon.com/product/.../overview.html
    W opisach pięćdziesiątki są one polecane, a cena przerażająca nie jest
    aż dziwne że nie napisali że stosowanie pierścieni innych producentów może uszkodzić obiektyw lub aparat
    D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |

  6. #16

    Domyślnie

    ja mam pierścionek kenko 25mm (przenosi ekspozycje+af - ale af dłuugo "wierci"), z nikkorem 50 1.8 niestety odległość ostrzenia jest kilka cm od obiektu, często robal zdąży się ewakuować przed naciśnięciem spustu Trochę lepsza sytuacja jest z nikkorem 85. Jak uda się trafić z GO przy dobrym świetle to fotki wychodzą fajne z obu szkiełek.
    Generalnie jak ktoś lubi fotki makro to prędzej czy później pewnie kupi "prawdziwy" obiektyw do makro (co i mnie pewnie czeka...) Mnie najbardziej przy pierścieniach wkurza brak możliwości ostrzenia na nieskończoności.
    S5Pro;D70;G12;AFS 17-55 2.8 DX;AF 35-70D 2.8;AF 50 1.8;AF 85 1.8;AF 80-200 2.8;Kenko 25mm;SB 600
    Pentax ME super;Pentacon 29 2.8;Pentax-M 50 2.0;Tamron 105 2.5

  7. #17

    Domyślnie

    Mam zestaw kenko auto DG dokładnie taki jak ten http://cgi.ebay.co.uk/Kenko-DG-Exten...d=p3286.c0.m14
    mimo wszystko wychodzi taniej niż 400 PLN, a dostawa bezproblemowa przynajmniej do UK...
    pierścienie to fajna sprawa zwłaszcza jeśli ktoś już posiada 50-kę. Te akurat zapewniają pomiar światła i AF, bezużyteczny wg. mnie.
    Tak czy inaczej myślę że dla amatorów (miłośników) makro to etap przejściowy, prędzej czy później dochodzimy do wniosku że tylko obiektyw makro jest gwarancją wygodnej pracy i najlepszych efektów. No ale 90-kę tamrona także można podpiąć z pierscieniami i wtedy dopiero jest zabawa
    D50 i parę klamotów l
    Zapraszam na
    TMS fotogaleria

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar Chango
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Warszawa, Tapachula
    Posty
    66

    Domyślnie

    Pierścienie pośrednie powinny być etapem końcowym a nie przejściowym jeśli chodzi o makro, po prostu po pewnym czasie powiększenia oferowane przez obiektywy makro już przestają wystarczać
    Na początek najlepiej jest kupić obiektyw makro daje dobre efekty (chociaż ma stosunkowo małe powiększenie) i jest mało kłopotliwy w użyciu.

    A swoja droga 50-ka + pierścienie to bardzo dobry zestaw (jeśli chodzi o efekty), ale nie polecam zaczynać od niego zabawy w makro.
    Dobry fotograf również robi złe zdjęcia, ale w przeciwieństwie do złego potrafi wyrzucić je do kosza

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Chango Zobacz posta
    Pierścienie pośrednie powinny być etapem końcowym a nie przejściowym jeśli chodzi o makro, po prostu po pewnym czasie powiększenia oferowane przez obiektywy makro już przestają wystarczać
    Na początek najlepiej jest kupić obiektyw makro daje dobre efekty (chociaż ma stosunkowo małe powiększenie) i jest mało kłopotliwy w użyciu.

    A swoja droga 50-ka + pierścienie to bardzo dobry zestaw (jeśli chodzi o efekty), ale nie polecam zaczynać od niego zabawy w makro.
    dlaczego nie polecasz ??


  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oscyp33 Zobacz posta
    dlaczego nie polecasz ??
    między innymi dlatego że 50-ka z pierścieniami ma bardzo małą odległość przedmiotową i większość owadów zwiewa gdy tylko zbliżysz obiektyw, a to jest wkurzające i bardzo zniechęca.
    Dlatego na początek, by nie psuć sobie zabawy może lepiej soczewka bądź DCR-250 przypięty do czegoś dłuższego (55-200, 70-300) jakość nie powala, ale frajda jest
    D50 i parę klamotów l
    Zapraszam na
    TMS fotogaleria

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •