Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Ostrosc na nieskonczonosc

    Witam wszystkich..pytanie jak ustawic ostrosc na nieskonczonosc np do robienia zdjec burzy czy fajerwerkow, lub jeszcze czegos?? czytalem duzo ale jakos nie moge zaczaic tego watku..bardzi prosze o wyrozumialosc..

    Dzieki i pozdrawiam

    Michal

  2. #2

    Domyślnie

    Przełącz szkłolub korus (w zależności od posiadanego szkła oraz silnika napędzającego AF) i ustawpierścieniem na obiektywie. Instrukcja i od body i od szkła parwdę Ci powie. Napisz co za body i szkło sprawia Ci problem.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,dzieki za przyczytanie..Mam Nikona d80 i 18-135..chodzi ze chce sie przygotowac na zdjecia zachodu slonca czy fajerwerki..czytalem rozne artykuly i pisza zeby ustawic ostrosc na nieskonczonosc..czy mozesz mo jakos to wytlumaczyc zebym zaczail..hehe..sorry ale zaczynam dopiero z DSLR i wszystko jest dla mnie nowe..

    Dzieki i pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    D80 na korpusie ma przelacznik AF/M - Auto Foucus / Manual
    przelaczasz na manual i pierscieniem ostrosci na obiektywie krecisz max w ktoras ze stron - w zaleznosci w ktora strone jest nieskonczonosc, jakos napewno jest to tam oznaczone.....

    alternatywnie taki przelacznik na obiektywie tez masz A/M i tam mozesz to przelaczyc tez......
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 29-07-2008 o 18:34 Powód: proszę nie mnożyć postów.
    FX

  5. #5

    Domyślnie

    Cyfra nie ostrzy na nieskończoność tak jak aparat niecyfrowy.
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=6418

    Musisz przeczytać!
    Proces twórczy:
    KTO PYTA WIELBŁĄDZI

  6. #6

    Domyślnie

    ok..przyczytam napewno..wiec prosze o info jak ustawic zeby robic zdjec fajerwerkow czy ksiezyca czy zachodzu slonca??dzieki jeszcze raz..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekudla Zobacz posta
    Cyfra nie ostrzy na nieskończoność tak jak aparat niecyfrowy.
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=6418

    Musisz przeczytać!
    O rany! Ludzie jak możecie odsyłać młodego adepta fotografii do takiego naukowego wywodu.

    skreczsz - przeczytaj raczej rady Myszy - jakkolwiek jej opis bardziej pasuje do robienia zdjęć fajerwerków lub błyskawic w nocy. Jeśli nie masz wprawy w ustawianiu na M (Manual) lepiej ustaw tryb pomiaru na A i przesłonę co najmniej na 5,6 (jak radzi Mysz) lub nawet większą np choćby nawet 16 - zaś czas automatycznie dobierze się dość długi na "łapanie" efektów świetlnych.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rarog Zobacz posta
    O rany! Ludzie jak możecie odsyłać młodego adepta fotografii do takiego naukowego wywodu.
    No nie przesadzaj. Sam jestem humanistą i mimo, że 3 razy podchodziłem do tego tekstu zanim go przeczytałem to w końcu się udało. Trzeba rozumieć podstawy technologii z której korzystamy. Jak zrozumiesz podstawy to łatwiej potem coś samemu tworzyć. Nawet sztuka-fotografia, posługuje się technologią-matrycą cyfrową i optyką.
    powodzenia
    Proces twórczy:
    KTO PYTA WIELBŁĄDZI

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomekudla Zobacz posta
    No nie przesadzaj. Sam jestem humanistą i mimo, że 3 razy podchodziłem do tego tekstu zanim go przeczytałem to w końcu się udało. Trzeba rozumieć podstawy technologii z której korzystamy. Jak zrozumiesz podstawy to łatwiej potem coś samemu tworzyć. Nawet sztuka-fotografia, posługuje się technologią-matrycą cyfrową i optyką.
    powodzenia
    Ok podstawy trzeba znać, Najpierw trzeba wiedzieć jak trzymać aparat, potem poznać znaczenie klawiszy i pokręteł, potem przestudiować instrukcję .... a jak już wszzystko to wiemy to możemy zacząć postawy budowy molekularnej pikseli w matrycy

  10. #10

    Domyślnie

    czytalem i bedem czytal..dzieki za porady.pozdrawiam..az w koncu zaczaje..

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •