Close

Strona 49 z 71 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 702
  1. #481
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Strasznie się spinacie z tym co lepsze, a co gorsze, wydumane problemy i porównania, zaraz jakiś zielony wpadnie i pozamiata

  2. #482

    Domyślnie

    Wiele osób robi śluby Fujikami. Nawet we Wrocławiu by się ktoś znalazł.

  3. #483
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to "ambasadorzy" firmy

  4. #484

    Domyślnie

    Ostatnio byłem na komunii, fotograf miał sony a7
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  5. #485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Strasznie się spinacie z tym co lepsze, a co gorsze, wydumane problemy i porównania, zaraz jakiś zielony wpadnie i pozamiata


    Słuchajcie, ten wątek ma ostatnią szansę powrócić na swoje tory bo inaczej będzie zamknięty.
    Jeśli macie coś do kurczeblade to proszę pisać do niego wiadomość prywatną, z tego wątku wydzieliłem też temat: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=281954
    Wyjaśnijcie sobie wszystko raz i porządnie, nie rozlewajcie tego po całym forum.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #486

    Domyślnie

    nie istnieje podział [ludzie śluby repo] FX - [krajobraz ptaki samoloty i cała reszta] DX, wystarczy spojrzeć na dobre krajobrazowe zdjęcia i wyjdzie że FX jest częściej używany z nielicznymi ambasadorskimi wyjątkami .
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  7. #487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    nie istnieje podział [ludzie śluby repo] FX - [krajobraz ptaki samoloty i cała reszta] DX, wystarczy spojrzeć na dobre krajobrazowe zdjęcia i wyjdzie że FX jest częściej używany z nielicznymi ambasadorskimi wyjątkami .
    O właśnie! i na dowód tych słów, wystarczy sobie odwiedzić flickera i sprawdzić ten fakt. Gdzie większość dobrych zdjęć, w tych kategoriach, jest zrobione FX i gdzieś pośród tych zdjęć, znajdzie się coś fajnego ustrzelonego DX'em. Jeszcze raz zadam pytanie, do osób które się upierają że różnic między FX a DX nie ma, dlaczego taka duża część osób przechodzi z DX na FX a rzadko odwrotnie - szczególnie tych co mają choćby odrobinę doświadczenia więcej... ?

    Tak wiem, są wyjątki, jak nasz kolega TOP, ale to jest jeden na sto.

  8. #488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    znajdzie się coś fajnego ustrzelonego DX'em.
    ...Czyli DX-em jednak też się da.

    Edit:
    Ja bardzo lubię swojego DX. Jak dla mnie, DX daje optymalny stosunek jakości do rozmiarów. Ale i tak jest to dość duży sprzęt - w górnych granicach mojej tolerancji. I nie wiem, co musiałoby się wydarzyć, żebym zmienił go na jeszcze większego kloca. Dlatego trochę szkoda, że Nikon wycofuje się z DX (np zamykając serwis). Jeśli w przyszłości trzeba będzie coś zmienić, być może trzeba będzie zmienić firmę...
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 23-05-2017 o 11:40

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    ...Czyli DX-em jednak też się da.
    No przecież że tak. Dx'em można wszystko...
    Nigdzie nie twierdziłem inaczej, tylko wspomniałem że są pewne techniczne różnice.

  10. #490
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    nie istnieje podział [ludzie śluby repo] FX - [krajobraz ptaki samoloty i cała reszta] DX.
    Zgoda. Są za to wybory sprzętu fotografa pod kątem ceny i wad i zalet w danym zastosowaniu aparatu. Oczywiście z uwzględnieniem tego jak wygląda obrazek. Jeśli jest różnica FX a DX i jest ona spora na korzyść FX to generalnie ludzie kupują FX. Jeśli różnica jest minimalna, czasami w ogóle niewidoczna (tu myślę o obrazku) to często może być wybrany DX, mający zalety - dla niektórych liczy się waga, rozmiar. Jeśli obrazek nie robi różnicy (nie widać różnic) to różnice robią te inne cechy.

    PS - ambasadorzy (tacy mający renomę) olali by ambasadorowanie w momencie gdyby sprzęt nie spełniał ich oczekiwań.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    . Jeszcze raz zadam pytanie, do osób które się upierają że różnic między FX a DX nie ma, ...
    Ależ są różnice.

    Jeśli nie będziecie chcieli zrozumieć co się pisze to możemy tak do śmierci sobie argumentować.

Strona 49 z 71 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •