Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: jaki laptop?

  1. #1

    Domyślnie jaki laptop?

    W!

    przeszukalem juz cale forum ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania.
    szukam dobrego laptopa do zdjec, wiem ze cos takiego nie istnieje ale chcialbym aby byl on jak najlepszy.
    monitor moze byc 15'' ale fajnie byloby gdyby byl to 17''.
    pamiec 4 gb, dysk od 250 gb wzwyz.
    myslalem nad kupnem macbooka pro ale czy jest on wart swoich pieniedzy? bedzie mi ciezko przesiasc sie z windowsa na maca? a moze kupic jakas toshibe albo sony vaio a do tego zewnetrzny monitor eizo?
    mam juz taki wielki metlik w glowie, i prosze was o pomoc w wyborze.

    P!

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    no wlasnie, hp nie chce bo za duzo zlych opini o nim slyszalem, a do ibm to nie jestem przekonany. w gre wchodzi toshiba, sony vaio ( a do nich monitor eizo ), apple macbook ( tu tez z eizo ) / pro ( a tu bez eizo )

  4. #4

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item397986211_...insp1_bon.html
    Mam podobny dylemat i chce kupić właśnie tego laptopa,co prawda nie jest to górna półka,ale w cenie do 1600 (a taką dysponuje) to bardzo rozsądna propozycja.Widziałem tą matrycę w "akcji" i muszę przyznać,że robi wrażenie.Wiem,że nie spełnia w pełni Twoich oczekiwań,ale czy warto przepłacać? pamięć zawsze można dokupić,dysk również.
    No właśnie! może bardziej doświadczeni koledzy z forum podpowiedzą mi czy ten wybór jest słuszny?czy może błądzę?
    Ostatnio edytowane przez 2Cresky ; 21-07-2008 o 21:05

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Ja osobiście używam zarówno laptopa z Windows, jak i iMaca z OS X. Laptop to codzienna praca biurowa, Mac to komputer domowy, między innymi do hobby w ramach którego zaglądam na to forum.
    Przesiadka jest w zasadzie bezbolesna, zwłaszcza od kiedy na Mac-ach można natywnie postawić Windows. Osobiście używam sporadycznie windows na Mac-u, głównie do MS Office. Dla takich celów nie warto restartować kompa, więc używam do tego VMWare Fusion. Office dla Mac mnie nie przekonał, pewnie dlatego, że w pracy używam laptopa z Windows.
    Właśnie na weekend był u mnie 10 letni siostrzeniec, który nigdy wcześniej nie siedział przy OS X, nie miał żadnych problemów więc i Ty pewnie sobie poradzisz
    Jeżeli przypadkiem tak się składa, że używasz legalnego oprogramowania, to przesiadka będzie Cię kosztować i pewnie nie opłaca się taka decyzja. Ja używam głównie Aperture do fotek - nie jest to drogi program. Ostanio jednal zainwestowałem w PS 3 i to już bardziej odczułem w kieszeni.
    Co do ceny: iSpot jest drogi, ale możesz sprawdzić ceny ludzi, którzy sprowadzają sprzęt na forum www.myapple.pl - jest znacznie taniej niż w sklepie i taki Macbook Pro już nie jest szokująco drogi.
    Sam planuję jeszcze dokupienie Macbooka Pro, choćby dlatego, że zarówno Apple jak i Adobe pozwalają legalnie instalować soft na dwóch komputerach - więc dokupując Macbooka nie muszę drugi raz płacić za Aperture i Photoshopa. Na zakup jestem zdecydowany, mam zamiar kupić sobie go po wakacjach. Z wyświetlaczem matowym, bo jednak błyszczące takie jak w iMac może i sprawdzają się jak masz stałe miejsce dla kompa i dobrze go ustawisz, jednak laptop dla mnie powinien mieć matowy ekran. Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale w zeszłym roku Macbook Pro był najszybszym laptopem dla Windows Vista - ironia losu, prawda?
    Ja się przekonałem, choć Windows używam od 1993 roku... Ale jest na forum cały długi wątek, opisujący wyższość świąt wielkiej nocy nad (...)

  7. #7

    Domyślnie

    a do ibm to nie jestem przekonany
    trudno Tobie dogodzić jak gardzisz ibm dla mnie nie ma nic lepszego od t61 w cenie do 5000zł. Ale jak chcesz bajeranckie toshiby(oprócz tecry) czy eksperymenty sonego to Twój wybór.

    http://www.allegro.pl/item401068805_...adro_vbiz.html
    Ostatnio edytowane przez King ; 21-07-2008 o 21:43
    D7200 | D50 | S 17-50 | N 18-70 DX | N 50 | S 70-200 |SB 600 |

  8. #8

    Domyślnie

    z doswiadczen ogolnych to ostatnio najlepiej chyba kupowac Della.maja fajny konfigurator na stronie w zaleznosci od potrzeb - skladasz zamowienie i Ci go po jakims czasie dostarczaja. jesli masz zamiar duzo lazic z tym laptopem to 17" nie jest optymalne niestety.
    co do innych firm. HaPeka serwis to dramat. z IBMow z ostatnich 2 lat to nie za duzo nam sprawnych juz zostalo, a te lenovo to tez szalu nie ma. nawet tworzywa juz nie te. toshiba tez byly jakies przejscia choc nie wiem jak teraz (choc moj kolega wojuje od roku ze swoim prywatnym i tez ciagle cos). a z Delami ostatnimi czasy spokoj. znajomy mial wypadek, laptop wylecial z resztek bagaznika i pokonal z 20m w powietrzu i z 10 jeszcze po asfalcie. dell ma takie ubezpieczenie ze jak cos to naprawiaja zdaje sie przez 3 lata jesli stanie sie cokolwiek. laptop o dziwo odpalil po tym locie tylko na matrycy nie bylo nic widac, a sam mial nienaturalny ksztalt oparty na łuku. po telefonie po 2 dniach wymienili wszystko poza kawalkiem obudowy i dyskiem, ktory z danymi zostal w firmie.
    no i Apple tez ok. tylko ceny na naszym rynku kosmiczne (wystarczy porownac jakie sa na rynku amerykanskim).
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  9. #9

    Domyślnie

    a czy cos takiego nada sie do zdjec?

    15.4-inch (diagonal), 1440 by 900 resolution, TFT widescreen

    2.4GHz Intel Core 2 Duo processor, 2GB of RAM and a 200GB Hard Drive

    1x FireWire 400, 1x FireWire 800, 2x USB 2.0 ports, and 1x ExpressCard/34 slot

    NVIDIA GeForce 8600M GT with 256MB of GDDR3 memory and dual-link DVI



    czy



    2.4GHz Intel Core 2 Duo processor

    2GB RAM, 250GB Hard Drive and 8x SuperDrive (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)

    13.3-inch (diagonal) glossy TFT widescreen display, 1280 x 800 resolution

    1x FireWire 400 port, 2x USB 2.0 ports, Built-in 10/100/1000BASE-T (Gigabit) Ethernet

    Built-in iSight camera; mini-DVI output port supporting DVI, VGA, S-video, and composite video



    albo



    17-inch widescreen display, 1680 x 1050 resolution

    2.4GHz Intel Core 2 Duo, 2GB (two x 1GB SODIMM’s) 667MHz DDR2 SDRAM

    160GB 5400-rpm Serial ATA hard drive, 8x double-layer SuperDrive

    Nvidia GeForce 8600M GT graphics with 256MB SDRAM

    One FireWire 400, one FireWire 800, and three USB 2.0 ports
    Ostatnio edytowane przez sebah ; 22-07-2008 o 19:08

  10. #10

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •