Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Alternatywne zasilanie w przypadku braku dostępu do kontaktu ;)

    Czyli jedziemy na wyprawę, a że prawa Murphy'ego są nieubłagane jestem przekonana, że: przędzej czy później (raczej prędzej) załatwię baterię i aparat odmówi współpracy w najmniej oczekiwanym momencie, ponadto nie znajdę wtyczki do normalnego kontaktu co by ją (uprzednio oczywiście) naładować, nawet jeśli znajdę to będę padać na ryj i nie będzie mi się uśmiechało sterczenie w jakiejś campingowej łazience przez 1,5 h w oczekiwaniu, aż akumulator (w moim przypadku jest to EN-EL9) się naładuje, a mimo wszystko nie zaryzykuję pozostawienia całości zasilania bez opieki.

    Zakup batterypack'a nie wchodzi w grę (duże, ciężkie i brzydkie).
    Zakup ładowarki samochodowej do EN-EL9 mi się nie uśmiecha, bo: 1) te na allegro są badziewne, 2) mam już ładowarkę, a nie lubię mnożyć bytów , 3) tym razem jadę samochodem, ale kolejnym niekoniecznie
    Można dokupić drugi akumulator - jest to jakieś wyjście, ale ten drugi też kiedyś się rozładuje i trzeba będzie go ładować przez te 1,5h. Zakup 2 to już lekka przesada
    Przeszukując allegro doszłam do wniosku, że:
    Wszelkie uniwersalne adaptery na wtyczkę samochodową mają milion końcówek, ale nie taką, która podpasiłaby pod oryginalną Nikon'owską ładowarkę.
    Przejściówki zwykły kontakt -> wtyczka samochodowa nie istnieją (stąd wnioskuję, że jest to wbrew prawom fizyki), a szkoda.
    Ładowarki słoneczne też mają jakieś dziwaczne wtyczki (tzn. pasują to laptopów, komórek, ładowarek do paluszków...) i oczywiście do tej konkretnej ładowarki nie! Wrrr...
    Ładowarki na korbkę robili kiedyś do Nokii

    Pomysły mi się skończyły... Jakieś sugestie?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kot.paskowy Zobacz posta
    Pomysły mi się skończyły... Jakieś sugestie?
    Zostać w domu
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Zostać w domu
    Co to to nie :P

    Czy wszyscy tutaj obecni używają li tylko dodatkowych baterii? Lub też nocują w przyzwoitych warunkach z dostępem do prądu?
    Ostatnio edytowane przez kot.paskowy ; 20-07-2008 o 19:43

  4. #4
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Kup przetwornice 12/220 V / 150 W. Są stosunkowo lekkie, nie będziesz miał problemu jadąc samochodem z napięciem 220 V.

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj
    Najprościej kupić kilka akumulatorków. Małe, lekkie i rozwiązuje problem. Ilość zależna od ilości dni w oddaleniu od prądu. Jak mam 3.
    Jeżeli chodzi Ci o rozwiązania bardziej Hi-Tech to widziałem u Amerykanina w Ekwadorze panel słoneczny do ładowania laptopa. Panel dawał chyba uniwersalne 12V i można było różne przedmioty podczepiać, ale się bliżej nie interesowałem. Pewnie do znalezienia na ebay. Ale koszt na pewno większy niż 3 akumulatorki.
    Drugie rozwiązanie stosowane w pewnej wiosce w dżungli. Raz na jakiś czas płyneli rzeką do wsi i ładowali akumulator od jakiejś ciężarówki (circa 90-100 Ah) i potem wracali i podłączali. Wystarczyło by mieć światło w domu.
    Jak są proste rozwiązania to po co stosować skomplikowane?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Laos Zobacz posta
    Jeżeli chodzi Ci o rozwiązania bardziej Hi-Tech to widziałem u Amerykanina w Ekwadorze panel słoneczny do ładowania laptopa. Panel dawał chyba uniwersalne 12V i można było różne przedmioty podczepiać, ale się bliżej nie interesowałem. Pewnie do znalezienia na ebay. Ale koszt na pewno większy niż 3 akumulatorki.
    Koszt porównywalny, dostępne na naszym swojskim alledrogo, ale mają "uniwersalny" zestaw końcówek (gł. do telefonów), z czego żadna nie pasuje do nikonowskiej ładowarki.

    Cytat Zamieszczone przez wist Zobacz posta
    Kup przetwornice 12/220 V / 150 W. Są stosunkowo lekkie, nie będziesz miał problemu jadąc samochodem z napięciem 220 V.
    O! O takie cuś mi chodziło, chyba jest to najlepsze rozwiązanie A że ja baba jestem, to się nie znam. Dzięki wszystkim
    Ostatnio edytowane przez kot.paskowy ; 20-07-2008 o 23:01

  7. #7

    Domyślnie

    http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=42901
    Może tu jest rozwiązanie jakiego potrzebujesz?
    Konkretnie chodzi mi o zdjęcie nr 2.7 chociaż zdecydowanie polecam oglądnięcie wszystkich
    Nie wiem czy w tym, czy w innym wątku był też opis ArtX'a co i jak trzeba podłączyć żeby to wszystko działało.
    Może napisz do niego PM to zapewne odpowie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •