Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: VR 80-400

  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    nie zawsze mozna uzywac stalek, potrzebny jest zoom, czasami taka jasnosc absolutnie wystarcza, pozatym nie płacą zawodowcom tak dobrze by bylo ich stac na to co sobie wymarzą. Szczególnie na 200-400.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    A czy stałkę 400 f2,8 lub f4 i stabilizacja można dostać do 7kzł??
    Mnie wcale zoom nie jest potrzebny bo i tak robię cały czas na max ogniskowej.
    na spacerki to dobry jest chyba N 18-200 AFS VR

    Wstawiam fotkę zrobioną SIGMĄ z dopiętym TC 2X i niewiem jak inni amatorzy ale mnie taka jakość odpowiada, jeśli zmiana na 80-400 nie pogorszy sprawy to jest dobrze.

    http://www.krupienko.pl/galeria/

  3. #23

    Domyślnie

    Dokładnie, ...czasami taka jasność wystarcza A czasami to za mało. Poza tym brak afs-a, wewnętrznego ogniskowania, VR w wersji nie wykrywającej panningu i bez opcji active oraz brak możliwości stosowania telekonwerterów. Myślę że wystarczy żeby przekonać że producent nie kieruje go do grupy zawodowych fotografów...
    Co do 200-400/4 VR to już zupełnie inna historia... To szkiełko w przeciwieństwie do 80-400 jest profi bez dwóch zdań

    [ Dodano: Nie 21 Maj, 2006 ]
    tomajk napisał: "A czy stałkę 400 f2,8 lub f4 i stabilizacja można dostać do 7kzł??
    Mnie wcale zoom nie jest potrzebny bo i tak robię cały czas na max ogniskowej.
    na spacerki to dobry jest chyba N 18-200 AFS VR"
    Musisz poszukać z drugiej ręki i zapewniam, że będzie to lepszy wybór niz w/w 80-400.
    np. afi 300/2.8+tc1.4

  4. #24

    Domyślnie

    jjj tylko ja myślę o SIGMA 80-400 a ona ma motorek i wewnętrzna ogniskowanie i nie chcę używać TC wcale, narazie gołe 400mm mi wystarczy, i tak trzeba uważać na czystość powietrza bo przy takich ogniskowych potrafi zepsuć fotkę.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    jesli wzieles ten pomysl o 18-200 z mojej stopki - to nie, ja nie polecam wcale tego obiektywu.
    nie zajmuje sie wcale fotografia przyrodnicza, ale wiem sporo na ten temat, mam kumpli ktorzy to robią, jeden ma 80-400 i sprecjalizuje sie w ptaszkach, drugi ma Minolte D7 ze stabilizacja i 300/3,8
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Sigma którą posiadasz ma lepszy AF i jest b. dobra optycznie, więc po co chcesz zmieniać na bardziej amatrską optykę??? Jeśli liczysz na ten VR w 80-400 to się przeliczysz bo w fotografowaniu przyrody zwłaszcza ten bez przełącznika na aktive się nie sprawdza. On jest do zdjęć statycznych kiedy fotografowany obiekt jest nieruchomy...

    [ Dodano: Nie 21 Maj, 2006 ]
    A to nieporozumienie Ja pisałem o nikkorze 80-400, bo jak już wyżej pisałem miałem go i szybko się go pozbyłem (niestety bez straty finansowej). Co do sigmy 80-400 to się nie wypowiem bo jej nie znam, ale jeśli ma "motorek" i wewnętrzne ogniskowanie to już coś zyskujesz w stosunku do nikkora, natomiast zielonego pojęcia nie mam jak działa sigmowska stabilizacja obrazu... (bo w nikkorze ta w 80-400 nie umywa się do tej w 70-200)

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    drugi ma Minolte D7 ze stabilizacja i 300/3,8
    Czyżby Marek M. ciągle robił minoltą?
    Pozdrawiam
    D40

  8. #28

    Domyślnie

    Jacek Z żle mnie zrozumiałeś, ja wspominając ten obiektyw miałem na myśli spacerki po górach np. albo spływ kajakowy, jasne że nie pomyślałem o zastosowaniu tego szkła do ptaszków.
    Zapodam fotkę tym samym zestawem zrobioną tylko w kiepskim świetle.

    Oczywiście fotki zrobione tym obiektywem bez TC są zdecydowanie bardziej kontrastowe z większą ilością detali no i można trochę bardziej przysłonę zamknąć zwiekszając GO bo w zestawie z TC to jest cienka jak papier.
    Ale czynnik który mnie skłania do zmiany obiektywu to to że mam dwa elementy optyczne którymi trzeba stale mieszać tracąc często okazję na dobrą fotkę.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    pX tak, chodziło mi o Marka, tak, od wielu, wielu lat wierny Minolcie. Narzeka że ostatnio niewiele robi, bo wieczny brak czasu
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Sigma APO 80-400mm F4.5-5.6 EX OS
    Obiektyw ultra-zoom, który nie robi nieostrych zdjęć. System optyczne stabilizacji obrazu (OS) pracujący w dwóch trybach, skutecznie kompensuje drgania ręki i aparatu. Strojenie ostrości realizowane jest przez tylne soczewki, dzięki czemu użytkownik ma pełną swobodę w doborze filtrów (frontowe soczewki pozostają nieruchome). Ponadto, dostępna jest ciągła korekta manualna ostrości bez ryzyka uszkodzenia mechanizmu napędowego. Konstrukcja APO obejmuje asferyczne właściwości soczewek, a elementy o niskiej dyspersji umieszczone w przedniej i tylnej grupie niwelują aberrację chromatyczną i wady kolorystyczne. Najwyższa jakość produktu gwarantowana oznaczeniem EX.
    Sugerowana cena detaliczna: 6990 zł.


    Niestety niema ten obiektyw motorka HSM ale może ktoś ma to szkło i coś więcej na jego temat może powiedzieć
    http://www.krupienko.pl/galeria/

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •