Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: VR 80-400

  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    mogła byc gorsza jakość, bo polecają do 70-200 VR TC albo 1,4 albo 1,7, wersja z podpietym 2x nie jest tak dobra optycznie.
    czyli jak sie wezmie 70-200x1,7 da 340 czyli mniej niz mozliwe na 80-400 VR, ale z porównywalna jakością, a z 2x da 400, niby to samo, ale opytcznie niestety nie lepiej, jest za to AFS.
    ten 80-400 nie jest chyba taki wolny. kolega robi nim ptaki w locie - ale analogowym F100 a on ma mocny silnik. Natomiast cyfraki maja słabsze silniki i z D70 jest słabiej. Czyli istotne jest pod jakie body podpinamy srubokręt.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Otoz to. Aczkolwiek 80-200 suwanemu bez D nic nie pomagalo Przynajmniej u mnie.
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  3. #13

    Domyślnie

    No tak tylko ja w tej chwili mam HSM APO EX DG 70-200 2,8 czyli szybki cichy jasny i sprawny lecz tylko 200( a to niestety za mało) do tego dopinam APO TC 2X i z tych 400mm nie bardzo jestem zadowolony więc chcę zamienić na 400mm z jakością którą daje mi sama Sigma bo ona bez TC jak dla mnie jest OK i więcej narazie nie jest mi potrzeba.

    Czy ktoś się może spotkał z takim szkłem SIGMA APO HSM 80-400mm F4.5-5.6 EX OS
    widzę że troszkę ciemne ale ma stabilizację więc da się trochę dziurę przymnknąć ciekawe tylko jakie daje fotki.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    samuraj napisał: "a ja powiem ze podpiolem tc2x do afs vr i jakosc obrazu byla gorsza niz z 80-400."
    A ja mam zupełnie inne doświadczania. Nie podpinałem do TCx2 ale z TCx1.7 jest wyrażnie lepszy optycznie nie mówiąc o jasności, bardziej zaawansowanym technologicznie VR (tak, tak to inne VR-y...), afs-ie (dużo szyciej i ciszej...).
    Ja wiem ze kazdy chwali to co posiada a widzę ze wpisałeś m. in. 80-400 do stanu swojeko posiadania przy swojej osobie, ale wiem co piszę gdyż oba mam/miałem...
    Pozdrawiam

  6. #16

    Domyślnie

    A próbował ktoś może podpiać telekonwerter 1,4 lub 1,7 do 80-400 VR?
    D300, D70, N18-70, N70-300G, N80-400VR, S50/2.8 MACRO, S10-20/4-5.6, SB600
    http://www.fotoprzyroda.pl/
    Michał Vogelgesang

  7. #17

    Domyślnie

    Zanim zapodałem pytanie to wszystko przeglądałem, ale co te sample dają - nic a opierać na nich decyzję to nierealne bo wszystkie obiektywy robią w swoim życiu parę dobrych fotek oczywiście przy odpowiednich warunkach, a tam są same dobre fotki i każdy obiektyw jest super luksus i wygląda na to że nie szukam szkła tylko chcem wydać kasę
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  8. #18

    Domyślnie

    michalv napisał: "A próbował ktoś może podpiać telekonwerter 1,4 lub 1,7 do 80-400 VR?"
    Wg. oficjalnej specyfikacji Nikona to kompatybilny jest tylko tc-201 ale ostrzegają ze moze wystąpić winietowanie, no i oczywiście brak AF i VR

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomajk
    Zanim zapodałem pytanie to wszystko przeglądałem, ale co te sample dają - nic a opierać na nich decyzję to nierealne bo wszystkie obiektywy robią w swoim życiu parę dobrych fotek oczywiście przy odpowiednich warunkach, a tam są same dobre fotki i każdy obiektyw jest super luksus i wygląda na to że nie szukam szkła tylko chcem wydać kasę
    z mojego punktu widzenia wyglada to tak:
    jezeli bym kupil 80-200 vr to kosztowal by mnie on wiecej niz 80-400.
    vr bez tc - omawiac jej nie trzeba, rewelacja
    podpinalem pod vr tc2 i jakosc mi poleciala widocznie ale mam nasal afs
    z vr i tc1,7 nie probowalem, ale spadek jakosci jest niewielki
    tak wiec zaleta 80-400 jest koszt ogolny i moim zdaniem bardzo przyzwoita jak na taki ciemny obiektuw jakosc
    zaleta 80-200 vr jest wieksza swoboda w doborze potrzebnej nam kombinacji przy znacznie wyzszym koszcie nabycia zarowno obiektywow jak i tc
    dla mnie 80-400 to byl swoisty kompromis, a jednoczesnie ten obiektyw polecal mi zawodowy fotograf przyrody. poki nie przejde na stalki nie bede zalowal tego wyboru (chyba ze pojawila by sie wersja z afs to bym sie nie zastanawial nad zmiana)
    Nie jestem szumofobem, używam cropa i jak potrzebuje wysokiego ISO.
    Tamzooka 150-600, T 300 2.8 kenko TC 1,4 2,0

  10. #20

    Domyślnie

    Zawodowy fotograf przyrody używa nikkora 80-400 o świetle 5.6 na długim końcu???
    ...a to ciekawe... Chciałbym zobaczyć jego dorobek twórczy robiony tym obiektywem...
    Nie twierdzę, że to kitowoamatorskie szkło, ale do profi (zwłaszcza w dziedzinie przyrody) baaaardzo dużo mu brakuje.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •