Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    5

    Thumbs down D80 jakie filtry

    Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum i od niedawna posiadam Nikona D80. Do niedawna miałem Minoltę Dynax 7D i ciężko mi się jeszcze przyzwyczaić do Nikona. Sam nie wiem czy dobrze zrobiłem "przesiadając się" ale to się okaże w praniu. Mam jednak pytanie o filtry. Narazie posiadam jedynie kitowy obiektyw 18 - 135 mm Nikkora i w sierpniu wybieram się do Zakopanego na urlop. Chciałbym sie później cieszyć naprawdę udanymi fotami krajobrazu. Jakie filtry kupić ???? napewno kupię UV bo się naczytałem że w góry to podstawa aby mieć ostre i kontrastowe zdjęcia. Ale co dalej ???? czytałem że podstawa to również połówkowy szary i zastanawiam się nad filtrem typu Cokin ale nigdy niue miałem jeszcze do czynienia z takim "kwadratowym" filtrem. Jak to działa ???? Czy po założeniu takiego filtra trzeba kombinować coś w ustawieniach czy aparat sam "będzie wiedział" jak zrobic zdjęcie ??? Czy prawidłowo sam wszystko poustawia???? przecież połowa filtra jest ciemniejsza. Jak sobie poradzi z pomiarem światła itp??? Dziękuję za pomoc.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Stary, zalozyles 3 takie same tematy. W tym dziale 2 i w tym. Nie przesadzasz? Moze jakis moderator zrobic porzadek, prosze

    P.S.
    Odpowiedzialem tu
    Ostatnio edytowane przez swider ; 15-07-2008 o 21:06
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #4

    Domyślnie

    W górach (śnieżnik i okolice) używałem filtra połówkowego szarego marumi do podbica kolorków nieba i chmurek na nikkorze 18-200.
    Moim zdaniem spisał się ok tylko niestety z ogniskowej 18mm ze względu na winietowanie trzeba zrezygnować.
    UV w tym czasie leżał sobie w plecaku. Polara nie miałem bo sie jeszcze nie dorobiłem.
    nic...

  5. #5

    Domyślnie

    Widze, ze juz nie ma tego watku w dziale "Nikon d'SLR - D40; D50; D60; D70; D80", gdzie odpowiadalem, dlatego napisze jeszcze raz
    Z mojej strony polecam Ci filtry Cokin. Bardzo szybko sie przekonasz jaka daja swobode w komponowaniu ujecia i jaki ogromny zasob rozniastych filtrow do Cokin'a mozna znalezc w necie (ale tylko oryginalne jak np. Cokin, Hitech, zadnych "typu Cokin"). Nakrecana polowka jest malo praktyczna.
    Poczytaj sobie watki zamieszczone przez ALF'a o filtrach: tutaj i o Cokinie: czesc 1 i czesc 2. Milej lektury
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pil74 Zobacz posta
    W górach (śnieżnik i okolice) używałem filtra połówkowego szarego marumi do podbica kolorków nieba i chmurek na nikkorze 18-200.
    Moim zdaniem spisał się ok tylko niestety z ogniskowej 18mm ze względu na winietowanie trzeba zrezygnować.
    UV w tym czasie leżał sobie w plecaku. Polara nie miałem bo sie jeszcze nie dorobiłem.
    niekoniecznie...możesz kupić holder szerokokątny, albo...albo chiński za 16zł i obciąć 2 pierwsze sloty
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    niekoniecznie...możesz kupić holder szerokokątny, albo...albo chiński za 16zł i obciąć 2 pierwsze sloty
    Niestety nie było czasu na taka zabawę. Filtr przyszedł do mnie na ostatnią chwilę przed wyjazdem. Zdążyłem tylko sprawdzić jak to wygląda na krótkich ogniskowych. Przy 18mm coś tam delikatnie było widać w narożniku, ale przy 20mm było ok. Jak dla mnie to nie stanowi problemu.
    nic...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •