Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie D200 vs. sok pomarańczowy ...

    Witajcie,

    Nie tak dawno namówiłem kolegę na zakup Nikosia D200 ze szkiełkiem N 18-200.
    Był szczęśliwy, gdy go już otrzymał i zaczął robić fotki.
    Jednak kilka dni temu zdarzyło mu się, że podczas kolacji aparat oblany został sokiem pomarańczowym.
    Szybko został wytarty serwetką, ale ...
    aparat działa jak należy, jednak dwa z przycisków - Mode i kompensacja - przestały "klikać".
    Działają, ale wyraźnie się kleją. Pewnie sok przez szczelinę dostał się do środka.
    Pozostałe są OK.
    Bardzo chciałbym mu pomóc, jednak nie wiem jak zabrać się do usunięcia "lepkości".

    Macie jakieś pomysły ?

    PS.
    Mam dostęp do sprężarki powietrza. Może spróbować kapnąć na przyciski trochę wody i po chwili wydmuchać powietrzem ?



    Pozdrawiam, Zbych
    Nikonik ze szkiełkiem - wystarczy się "tylko" nauczyć ...

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę że bez rozkręcenia aparatu się nie obejdzie - gwarancja! - a jak polejesz wodą - to po aparacie - to jasne.
    Fotjaro

    D700, D200 + nikkor 18-35, nikkor 50 ,sigma 70-300 , Nikkor 80-200 + inne starocie

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystkie przyciski są uszczelnione, więc myślę, że ostrożne polanie wodą nie powinno nic złego uczynić.

  4. #4

    Domyślnie

    Niby tak, ale swojego chyba bym jednak nie polewał, nie znaczy to, ze mam lepszą radę...

  5. #5
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    arkoholem go!
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  6. #6

    Domyślnie

    Alkohol to dla siebie by sie rece nie trzesly przy rozkrecaniu
    - ja bym rozkrecil.

  7. #7
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprycjusz Zobacz posta
    Wszystkie przyciski są uszczelnione, więc myślę, że ostrożne polanie wodą nie powinno nic złego uczynić.
    Oczywiście

  8. #8

    Domyślnie

    Spiryt i susszenie sprężareczką. Powinno pomóc - ja w każdym razie tak robiłem, na szczęście z cudzymi

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Sandomierz
    Posty
    55

    Domyślnie

    znajomemu d200 zalano browcem, przezył bez szwanku, ja robiłem 3 godzinny koncert d200-tka w deszczu i nie suszylem go spręzarką wiec czemu nie wyczyscic aparatu w taki sposob ??
    D50 | T 55-200

  10. #10

    Domyślnie

    najlepsze co mozna polecic to serwis - nie grzebac tylko oddac panom do naprawy , a panowie w serwisie sa naprawde konkretni, nie gryza i wbrew opinia czasami robia zlecenie na poczekaniu
    FX z wieloma dodatkami

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •