Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Proszę w wskazówki !!

    Witam,
    Od jakiegoś czasu fotografuje, lecz oglądając Wasze zdjęcia nie mam odwagi na pokazanie swoich prac.
    Z drugiej strony jeśli ich nie pokażę to nie dowiem sie co robię żle , tak więc pokazuję trzy zdjęcia i proszę o napisanie czy coś ze mnie będzie
    Co poprawić, na co zwrócić uwagę.
    Wszystkie porady mile widziane.
    Pozdrawiam,Darek

  2. #2

    Domyślnie Odp: Proszę w wskazówki !!

    Trudno powiedziec co robisz źle, bo nie wiadomo co chcesz osiągnac
    Te albumowe fotografie sa sympatyczne, mają ładne kolory, sa ostre.

    Ale równoczesnie nie odbiegają od wielu im podobnych. Znaczy standard.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  3. #3

    Domyślnie Odp: Proszę w wskazówki !!

    Dzięki,
    Chodzi o to czy są np dobrze naświetlone (staram się czytać histogram ale póki co nie znam nikogo kto może to ocenić ). Robiłem je w rawie i kręciłem trochę suwaczkami i czy nie przesadzam np. z wyostrzaniem?
    Generalnie to takie raczej ( nie wiem jak to "powiedzieć") techniczno-podstawowe sprawy.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Proszę w wskazówki !!

    Jest ok.
    kadr ok
    kolor ok
    x

  5. #5

    Domyślnie Odp: Proszę w wskazówki !!

    Dzięki.
    Pozdrawiam,Darek

  6. #6

    Domyślnie Odp: Proszę w wskazówki !!

    jest ok
    kadr ok
    kolor ok

    Za Andrzej500

  7. #7

    Domyślnie Odp: Proszę w wskazówki !!

    Na 1 i ostatnim kadr nie jest OK. Generalnie obcinanie części ciała jest ryzykowne, praktycznie zawsze wiąże się z efektem rozrostu fotografowanej osoby, a w każdym razie jej rozpychania się w kadrze, oczywiście jest akceptowalne jeśli fotografowana osoba w portrecie wypełnia kadr, ale jeśli za niego wychodzi, to muszą być zachowane warunki kompozycyjne, które pozwolą ocalić proporcje charakterystyczne dla homo sapiens ... Np niezbyt mały dystans ( i to akurat jest tutaj zachowane), równowaga kompozycyjna... Generalnie łatwiej osiągnąć w takich przypadkach ciekawy efekt umieszczając modela w nieco szerszym otoczeniu i pozwalając mu być głównym, ale nie jedynym elementem/motywem zdjęcia. Zapomniałbym, że absolutnym złem koniecznym jest robienie zdjęć ludzom w okularach przeciwsłonecznych ... trochę się śmieję, ale warto tego unikać.

    ale się rozpisałem, pozdr

    ps
    A co do odwagi, to powinieneś jej nabrać, bo po to właśnie jest to forum, żeby fotografom (w tym amatorom) pomagać we wszelki mozliwy sposób.... a gorsze zdjęcia widziałem w dziale Portret .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •