Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47
  1. #1
    pebees
    Gość

    Domyślnie Kilka pytan co do D50 :)

    Jeśli coś było, to odeślijcie mnie we własciwe miejsce, byle nie google
    1. Jaki i kiedy ustawiacie balans bieli? Bo się z tym motam kurcze
    2. Do tego - jakich używacie ustawień ostrości danych zdjęć (vividy czy inne sharpery)
    3. Biel testowa - karta szarości - jest takie miejsce, gdzie sobie mogę wczytać to do balansu bieli, w instrukcji piszą, żeby zrobić zdjęcie szarej karty lub zupełnie białej. Jak to działa, jak aparat odróżnia której karty zrobiłem zdjęcie? I czy jest sens to robić?
    4. Czy jest sens (i kiedy, i jak) robić zdjęcie wzrocowe, z którego brać ten balans bieli?
    4. Nówka karta nie śmigana :> wsadzona do aparatu, zrobione kilka zdjęć, a potem patrzę, a tam katalog 100ND50 czy jakoś tak, w nim dopiero zdjęcia, jak to zmienić? Skasować ten katalog?
    5. Gdzie lepiej formatowac karte - w aparacie czy komputerze? Czy mogę sformatować tę kartę z komputera przez usb i czy ma to sens?
    6. Jak skalibrować monitor? A konkretnie - czy ma to sens, bym zrobił sobie kilka odbitek w wybranym labie, i potem na ich podstawie po prostu pokręcił pokrętełkami i maksymalnie dobrze wyregulował monitor? Jeśli nie, to jak to zrobić domowym sposobem inaczej? Nie wymagam ideałów, bo mam LCD
    7.. nie wiem jeszcze, ale na pewno o coś dodatkowo będę pytał

  2. #2

    Domyślnie

    Odpowiem na kilka twoich pytań. Zaszła pomyłka w numeracji pytań !!!!
    4. aparat tworzy katalog na karcie do którego będzie zapisywał zdjęcia. Jego kasowanie to syzyfowa praca, bo za każdym razem, gdy katra trafi do aparatu ten znowu utworzy katalog i tak w kółko.
    3. Jest sens, bo algorytmy i czujniki nie zawsze uchwycą taką temp. światła jaką byśmy chcieli. Z własnego doświadczenia moge powiedzieć, że kartonik szary (jasno szary, a nie prawie czarny) daje leprze rezultaty. Dokładną procedurę znajdziesz w instrukcji lub jakiś uprzejmy kolega Ci tutaj dopisze.
    Formatowanie karty.... chyba żadna różnica, lecz ja z reguły formatuje w aparacie.

  3. #3

    Domyślnie

    mam d70 ale co nieco pomoge:

    1.rob RAW to unikniesz klopotow, jak wale jpg to w zasadzie tez tylko AUTO

    2. lekko podostrzone

    3. RAW

    4.nie uzywalem nigdy i nie czuje potrzeby

    4.Bzyk,

    5. ja formatuje w body

    6.sciagasz profil kolorow z labu, ktory cie interesuje do PSa

    7.
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    kwasik, ad.6 nie mam PSa

  5. #5

    Domyślnie

    pebees, to bedziesz mial lekka loterie z wywolywaniem zdjec
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    kwasik, dlaczego? Jeśli poproszę bez korekcji, bez wysotrzania i w ogóle 'bez' , to czy tez wtedy będzie loteria?
    Pomijam fakt, że jak bym w labie zapytał o profil kolorów to byłoby jeszcze śmieszniej niż w przypadku skanowania filmów

  7. #7

    Domyślnie

    pebees, nie martw się. Ja też nie mam PSa i jakoś żyję, już kilka lat.
    Jacek

  8. #8
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    JK, ja się nie martwię, tylko pytam

  9. #9

    Domyślnie Re: Kilka pytan co do D50 :)

    1- WB auto wystarcza w 75% przypadków, ale jeśli nie jestem pewien czy sobie poradzi, to koniecznie robię na preselekcji...
    2. różnych :P
    3. jest...to właśnie preselekcja - w instrukcji masz to opisane, a zdjęcie testowe do pre robisz przy konkretnym świetle za każdym razem...możesz też zachowac je w pamięci i nie wywalac z karty jesli często powtarzasz zdjęcia w tym samym miejscu i tym samym świetle, ale ja za każdym razem robię nowe...
    4. jest...patrz wyżej
    5. w aparacie
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    leprze
    Ludzie nauczcie się polskiego! To już nie pierwszy post z identycznym błędem!! Już nie wspomnę o innych!


Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •