Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    sefko1
    Gość

    Domyślnie torba i karty pamięci do nikona d80

    Witam jutro odbieram mojego nikona d80. Mam 2 pytania:
    1) Jaką torbę do 200zł moglibyscie mi polecić. Chodzi o taką która zapewni przyzwoitą ochronę (deszcz, kurz) i w której można bez problemu schowac aparat z obiektywem+lampe+dodatkowe baterie itp.
    Oglądam strony z produktami Lowepro, ale jakoś nie mogą znaleźć nic odpowiedniego
    2) Siostra w prezencie kupiła mi dziś juz SanDisk SDHC 8GB extreme III. Będzie to działac z moim aparatem. W specyfikacji jest napisane, że obsługuje karty do 8GB, ale wolałbym usłyszeć to od kogoś kto użytkuję taką kartę.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie Odp: torba i karty pamięci do nikona d80

    Witam!!
    co do karty to bedzie to dzialac, ktos mowil ze u niego chodzi bez problemu. jesli chodzi o torbe to ja mialem juz malo kasy i kupilem winer 1962 ktorego proponowano mi pare postow nizej. dzisiaj go dostalem i musze przyznac ze naprawde kawal dobrej roboty. nie wiem jak wygladaja oryginalne Fomei ale gdzies cos mowil ze nie zdziwilby sie gdyby Fomei i podrobiony winer byly robione na tej samej tasmie produkcyjnej.
    podpis niezgodny z regulaminem

  3. #3

    Domyślnie Odp: torba i karty pamięci do nikona d80

    Do D80 polecam torbę Lowepro EX 160 http://www.lowepro.com.pl/Products/S...ic/EX_160.aspx. W poprzednim aparacie (Fuji S9500) miałem model EX 120 i znakomicie się sprawdzał w każdym warunkach. Ma świetne zamykanie (na zamek + spinka), które można zamiennie używać, pojemną kieszeń z przodu i w środku. Obecnie do nowego aparatu, zamierzam właśnie kupić tę torbę (cena w MediaM 129zł, w necie ok. 90-99 zł). Podobne gabaryty ma torba Nova 1 AV: http://www.lowepro.com.pl/Products/S...Nova_1_AW.aspx

    Pozdrawiam
    Szymon
    Nikon D90 | S 17-70 2,8-4,0 OS HSM | N 50 1.8 | Metz AF 48-1 | pasja

  4. #4
    sefko1
    Gość

    Domyślnie Odp: torba i karty pamięci do nikona d80

    No właśnie szukam czegoś w stylu tej nova 1w. Nie za duże (lustro+2obiektywy+akcesoria), ale wygodna i szczelna.

  5. #5

    Domyślnie Odp: torba i karty pamięci do nikona d80

    Polecam torbę TAMRAC System 6, w sumie jestem świeżym posiadaczem D 80 ale już się sprawdziła. Mieści sie spokojnie D 80 z obiektywem 18-70 plus 70-300. Dodatkowo mój stary SONY V1 i cały osprzęt. Kupiłem w FOTOJOKER za 200zł.

  6. #6

    Domyślnie Odp: torba i karty pamięci do nikona d80

    Poczytaj wątki na forum - było chyba o każdej torbie dostępnej na naszym rynku.

    Polecam ponadto:

    Cambags

    Taschenfreak

    Kata Photo Bag Chooser
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  7. #7

    Domyślnie Odp: torba i karty pamięci do nikona d80

    Cytat Zamieszczone przez remnaj Zobacz posta
    Witam!!
    co do karty to bedzie to dzialac, ktos mowil ze u niego chodzi bez problemu. jesli chodzi o torbe to ja mialem juz malo kasy i kupilem winer 1962 ktorego proponowano mi pare postow nizej. dzisiaj go dostalem i musze przyznac ze naprawde kawal dobrej roboty. nie wiem jak wygladaja oryginalne Fomei ale gdzies cos mowil ze nie zdziwilby sie gdyby Fomei i podrobiony winer byly robione na tej samej tasmie produkcyjnej.
    Ja tak mówiłam, a dziś przekonałam się że miałam rację. Na allegro pojawiła się torba Winer 1963 nie firmowana przez Fomei i po porównaniu zdjęć z moją torbą stwierdziłam, że za naszywkę z napisem Fomei dopłaciłam blisko 50zł Torby są identyczne, mają identyczne metki (i te wszyte w torbę i kartonik), na mojej jest nawet adres do chińskiej strony: www.mywiner.com
    A co do jakości wykonania i wygody użytkowania to też jestem pod wrażeniem. Jest bardzo pakowna, ma dużo przegródek, które można modyfikowac w dowolny sposób. Dwa razy droższa torba Mekko niestety ma z tym problemy i żeby dostosować jej wnętrze do swoich potrzeb musiałam przekładać przegródki z plecaka
    Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich... i szczęście...

  8. #8

    Domyślnie Odp: torba i karty pamięci do nikona d80

    no to "reanimuję" wątek - będę wdzięczny za info czy do Lowepro Nova 1 zmieści się D80+N18-70+SB-600. Sprawdzałem Novą 2 i mieści się spokojnie (po wyjęciu jednej przegrody puszka ze szkłem bokiem +Sabinka w wolne miejsce w pionie), ale wolałbym coś mniejszego, co w razie czego wepchnę do plecaka i Nova 1 byłaby idealna, jeśli tylko wcisnę tam swoje klamoty. Sama puszka ze szkłem wchodzi do Nove1 "na luzaka", ale problem pewnie sprawia dopchnięcie Sabinki. Komuś udała się taka sztuczka?

  9. #9

    Domyślnie Odp: torba i karty pamięci do nikona d80

    po przymiarkach w sklepie kupiłem w końcu Lowepro TopLoad Zoom 2 (90zł) - spokojnie mieści się D80 z 18-70 (z rozłożonym tulipanem) a w bocznej kieszonce SB-600 (z firmowym etui na styk a "goła" na luzaka).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •