Close

Strona 66 z 82 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 815
  1. #651

  2. #652

    Domyślnie

    Czy te gruszki z zestawów Rotina (jest na nich chyba napis MATiN) są coś warte? Kiedyś, dawno temu hitem był Giottos Rocket a teraz?

  3. #653

    Domyślnie

    Warte, warte. Kupiłem zarówno zestaw do czyszczenia z gruszką jak i odrębnie szpatułki malutkie. Dodatkowo gratis dostałem szpatułkę do matrycy APS-C i ściereczkę. Kupoawłem na aukcji all..o od Jabba. Polecam.

  4. #654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aurey Zobacz posta
    Witam.
    Czy ktoś w ostatnim czasie oddawał aparat w celu wyczyszczenia matrycy, komory lustra i matówki do serwisu na ul. Zapolskiej w Krakowie? Jeżeli ktoś taki znalazłby się to proszę o podzielenie się opinią czy dobrze aparat został wyczyszczony.
    oddałem tam do czyszczenia D7000, po raz drugi już zresztą,
    wyczyścili,
    poinformowali przy oddawaniu, że mam między filtrem, a matrycą ziarenko kurzu, którego nie było tam wcześniej...
    poradzili jeszcze przyjacielsko, że najlepiej oddać do serwisu Nikon w Wwie, bo to może da się reklamować.
    Cóż, potrzebowałem sprzętu, nie powiedziałem słowa, dziś żałuję.

  5. #655

    Domyślnie

    Ja czyszczę sam ale dopiero jeśli zobaczę paprochy na zdjęciach. Gruszka plus szpatułka w zupełności wystarczą żeby wydmuchać paprochy.

  6. #656

    Domyślnie

    Witam,

    Nie będę zakładał nowego tematu więc podepnę się tutaj.
    Mam sporego paprocha na matrycy którego widzę w wizjerze i czy ma on duży wpływ na jakość zdjęcia?
    Body mam jeszcze przez 3 miesiące na gwarancji i ale nie wiem czy warto jest wysyłać w ramach gwarancji i czy będzie to uwzględnione.

    Pozdrawiam.

  7. #657

    Domyślnie

    Paprocha na matrycy nie widać w wizjerze. A jak widać w wizjerze, to nie ma go na zdjęciu. Mowa oczywiście o lustrzankach.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cintal Zobacz posta
    Witam,

    Nie będę zakładał nowego tematu więc podepnę się tutaj.
    Mam sporego paprocha na matrycy którego widzę w wizjerze i czy ma on duży wpływ na jakość zdjęcia?
    Body mam jeszcze przez 3 miesiące na gwarancji i ale nie wiem czy warto jest wysyłać w ramach gwarancji i czy będzie to uwzględnione.

    Pozdrawiam.
    Paprocha masz na lustrze lub na matówce,
    spróbuj:
    - odwróć body z obiektywem w dół, obiektyw ma zwisać mordą do dołu
    - zdejmij obiektyw
    - dmuchnij gruchą od spodu w komorę lustra, tylko nie dotykaj żadną szczoteczką
    - załóż obiektyw i sprawdź.
    Samodzielnie, jak nie masz praktyki to pędzelkiem tam nie dotykaj,
    koszt wymiany matówki i czyszczenia na żytniej to 250 zeta
    samo czyszczenie to ok 80 zł
    Aaa jak sam porysujesz matówkę czy lustro, to gwarancja nie obejmuje.
    Ostatnio edytowane przez koberek ; 03-07-2017 o 22:30

  9. #659

    Domyślnie

    Cy szpatułki Rotina poradzą sobie z plamami oleju? Czy porozmazują go? Pierwszy raz będę to czyścił a nie wiem czy plany na matrycy to brud czy jednak olej. Doświadczenia w tym zero, ale chce się nauczyć. Dlatego zastanawiam się czy jak mi się to już nawet rozmaże, to do skutku mam czyścic nowymi mokrymi szpatułkami czy lecieć wtedy już do profesjonalistów

  10. #660

    Domyślnie

    Sama szpatułka niczego nie wyczyści... Płyn Rotin do matryc oprócz szpatułek jest potrzebny Wyczyści, nie zrobi zamazów

Strona 66 z 82 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •