Close

Strona 69 z 82 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 815
  1. #681

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3630.JPG
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	6,72 MB
ID:	608
    Łamię regulamin tym zdjęciem - ale gdzie ten "żart" widzisz? Prawy górny róg to oczywiście brudny ślad na fotografowanej ścianie.

    Co do reszty - mój cyrk, moje małpy.
    N

  2. #682

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burz Zobacz posta
    ...
    Co do reszty - mój cyrk, moje małpy.
    Niech to stwierdzenie będzie podsumowaniem

  3. #683

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Niech to stwierdzenie będzie podsumowaniem
    Amen.

    A jakby wątek czytał ktoś celem uzyskania informacji jak wykonać takie zdjęcia testowe, to powierzchnia musi być czysta/gładka/jednolita (no chyba, że znamy na pamięć fakturę i rozkład brudu jakiejś ściany, wtedy można jak powyżej).

  4. #684

    Domyślnie

    Powierzchnia nie musi być idealnie gładka (choć to ułatwia). Byle była równo oświetlona. Trzeba wyłączyć AF, ręcznie ustawić na nieskończoność. Fotografować z bliska, dać minimalne ISO i w trakcie naświetlania poruszać aparatem. Idealnie nadaje się do tego biały ekran monitora.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #685

    Domyślnie

    Nigdy wcześniej tej metody nie widziałem. Czy jest szansa, że sprawdzi się nie tylko z Canonem?

    http://demotywatory.pl/4816003/Tata-...rat-byl-brudny

  6. #686

    Domyślnie

    jak twierdzi Top67 - bo to przecież logiczne. chodzi o to by mieć jednolite tło

  7. #687

    Domyślnie

    Panowie głupie pytanko: na zdjęciu przy maksymalnej przysłonie i ostrzeniu na nieskończoność na całej matrycy są małe, czarne kropeczki. Próbowałem przedmuchać gruszką, ale nic nie dało. Jednak gdy patrzę na matrycę to wydaję się być idealnie czysta. Czy to będą plamki po oleju, których nie widać gołym okiem?

  8. #688

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogusław123 Zobacz posta
    Panowie głupie pytanko: na zdjęciu przy maksymalnej przysłonie i ostrzeniu na nieskończoność na całej matrycy są małe, czarne kropeczki. Próbowałem przedmuchać gruszką, ale nic nie dało. Jednak gdy patrzę na matrycę to wydaję się być idealnie czysta. Czy to będą plamki po oleju, których nie widać gołym okiem?

    nie ma najmniejszych szans zobaczyc Golym okiem niewielkei plamki na matrycy. rozdzielczosc oka to ok. 0,1 mm ( wielkosc parudziesieciu pixeli).


    nie widzac zdjecia trudno wskazac przyczyne.

    matryce sie czysci , po czym nawet po jednokrotnej wymianie obiektywu pokazuja sie nowe plamki , czyli wojny wygrac sie nie da.
    unikaj pelnych przyslon.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 02-04-2018 o 17:50

  9. #689

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bogusław123 Zobacz posta
    Panowie głupie pytanko: na zdjęciu przy maksymalnej przysłonie i ostrzeniu na nieskończoność na całej matrycy są małe, czarne kropeczki. Próbowałem przedmuchać gruszką, ale nic nie dało. Jednak gdy patrzę na matrycę to wydaję się być idealnie czysta. Czy to będą plamki po oleju, których nie widać gołym okiem?
    Nie ma opcji zebys zobaczyl zanieczyszczenia na matrycy golym okiem.
    Jak gruszka nie pomaga to oddaj do czyszczenia na mokro.
    I bedziesz mial spokoj na pewien czas.
    Jak malo zmieniasz szkla to na dlugo, im wiecej bedziesz zmienial szkla tym toretycznie wiecej zanieczyszczen moze sie dostac do srodka.

    Ja np w D90 mimo okolo 12 tys przebiegu nigdy nie oddawalem do czyszczenia na mokro.
    Pare razy tylko dmuchalem grucha.
    Najlepiej to robic jak aparat jest zamocowany na statywie bagnetem w dol, lekko pod skosem zeby moec lepszy dostep i dmuchac gruszka az lapa bedzie bolala.
    Jak to nie pomoze, daj do czyszczenia na mokro i bedzie dobrze.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #690

    Domyślnie

    Myślałem kupić zestaw do czyszczenia, ale nie wiem czy nie narobię jeszcze większego syfu na matrycy Tzn. nigdy nie czyściłem i się trochę boje. Tak to kropeczki nie są widoczne na zdjęciach. Przymykam do maks. 9, ale jak robię w dzień długie czasy to mam już domkniętą przysłonę na 22 i wtedy jest to trochę problematyczne :/

Strona 69 z 82 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •