Close

Strona 67 z 82 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 815
  1. #661

    Domyślnie

    Dzieki za info!

  2. #662

    Domyślnie

    Na obecnie ubrudzoną matrycę postanowiłem, jak większość osób poleca zakupić szpatułki oraz płyn ROTIN, ale na nastepne okazję, wolałbym coś móc na tych szpatułkach zaoszczędzić jeśli jest możliwość. Czy ktoś ma namiar może na jakieś dobre sprawdzone materiały z aliexpress?
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  3. #663

    Domyślnie

    Niedawno do czyszczenia matrycy użyłem patyczków do uszu z Rossmanna plus izopropanol - dwa razy wytarcie matrycy mokrym (za każdym razem nowym) patyczkiem, potem patyczkiem suchym (bo były widoczne smugi po wyschnięciu izopropanolu). I jest ok. Tak więc patyczki do uszu dają radę i nie muszą kosztować 10 zł za sztukę.
    N

  4. #664

    Domyślnie

    Nie róbcie tego w domu. Gratuluje odwagi.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  5. #665

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burz Zobacz posta
    Niedawno do czyszczenia matrycy użyłem patyczków do uszu z Rossmanna plus izopropanol - dwa razy wytarcie matrycy mokrym (za każdym razem nowym) patyczkiem, potem patyczkiem suchym (bo były widoczne smugi po wyschnięciu izopropanolu). I jest ok. Tak więc patyczki do uszu dają radę i nie muszą kosztować 10 zł za sztukę.
    Patyczkami do uszu nie zaleca się czyścić uszu, co dopiero matrycy w aparacie... Nie dawaj takich porad... Jeżeli już, to szpatułką dedykowaną. Tylko!

  6. #666

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burz Zobacz posta
    Niedawno do czyszczenia matrycy użyłem patyczków do uszu z Rossmanna plus izopropanol - dwa razy wytarcie matrycy mokrym (za każdym razem nowym) patyczkiem, potem patyczkiem suchym (bo były widoczne smugi po wyschnięciu izopropanolu). I jest ok. Tak więc patyczki do uszu dają radę i nie muszą kosztować 10 zł za sztukę.
    I kup tu człowieku używany aparat

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burz Zobacz posta
    Niedawno do czyszczenia matrycy użyłem patyczków do uszu z Rossmanna plus izopropanol - dwa razy wytarcie matrycy mokrym (za każdym razem nowym) patyczkiem, potem patyczkiem suchym (bo były widoczne smugi po wyschnięciu izopropanolu). I jest ok. Tak więc patyczki do uszu dają radę i nie muszą kosztować 10 zł za sztukę.
    Możesz wrzucić rawa, czysta, jednolita powierzchnia, na domkniętej, strzelam, że smugi jak najbardziej są i do ok to jeszcze daleko.

  8. #668

    Domyślnie

    Witam,

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad czyszczeniem matrycy ale systemowo z ustawień w body. Przez dwa lata używałem D3200 i kilkakrotnie profilaktycznie w ustawieniach wybrałem czyszczenie matrycy. Teraz od dwóch miesięcy mam D7100 i zastanawiam jak koledzy mają ustawione w opcjach czyszczenie. Czy ustawić aby przy każdy uruchomieniu aparatu matryca była czyszczona czy tak jak w D3200 od czasu do czasu przeczyścić?

    Pozdrawiam.

  9. #669

    Domyślnie

    Ja mam akurat przy każdym uruchomieniu włączone to.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  10. #670

    Domyślnie

    Przychodzi moment, że pojawia się na matrycy "obcy", ktorego system nie zrzuci. Moim zdaniem, żeby uniknąć zasiedzenia się obcego to raczej częściej niż rzadziej. Ja mam przy każdym włączeniu.

Strona 67 z 82 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •