Close

Strona 63 z 82 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 815
  1. #621

    Domyślnie

    Dmuchnij i zobacz. Raczej to plamy, więc na sucho nic nie zdziałasz. Kup sobie płyn do czyszczenia matrycy, szpatułki i walcz, wyjdzie też na 90 lub więcej, ale zostanie na zapas

  2. #622

    Domyślnie

    Inny serwis mi krzyknął 160 zł, podziękowałem i wyszedłem.

    Kupiłem gruszkę za 7 zł w aptece. Dmuchnąłem i największego paprocha z lewego górnego rogu już nie ma. Reszta plamek pozostała mniej więcej tak jak było, czyli pewnie tłuste. Genralnie do f/7.1 na zdjęciach nie da się ich wypatrzeć (tylko na zdjęciach poglądowych ściany np.) więc na razie temat odpuszczam.

  3. #623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ardaenye Zobacz posta
    Inny serwis mi krzyknął 160 zł, podziękowałem i wyszedłem.

    Kupiłem gruszkę za 7 zł w aptece. Dmuchnąłem i największego paprocha z lewego górnego rogu już nie ma. Reszta plamek pozostała mniej więcej tak jak było, czyli pewnie tłuste.
    Niekoniecznie to są tłuste plamki, kurzu przyklejonego do matrycy nie zdmuchniesz gruszką, przykleiły się jak magnes.
    Warto kupić płyn i szpatułki i nauczyć się czyścić samemu, jest znacznie taniej i szybciej.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Warto kupić płyn i szpatułki i nauczyć się czyścić samemu, jest znacznie taniej i szybciej.
    Kolega ma rację. I nie bać się. Nie szorować, ale też nie gładzić jak piórkiem
    Fudżik i szkiełka.

  5. #625

    Domyślnie

    Czyściłem matryce w swoim D7100 który nie ma filtra dolnoprzepustowego. Używałem płynu ROTIN oraz szpatułek.

    Czy w D750 mogę bezpiecznie czyścić matrycę tym płynem i tymi samymi szpatułkami (zestawy na allegro) ? D750 ma filtr dolnoprzepustowy
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Czyściłem matryce w swoim D7100 który nie ma filtra dolnoprzepustowego. Używałem płynu ROTIN oraz szpatułek.

    Czy w D750 mogę bezpiecznie czyścić matrycę tym płynem i tymi samymi szpatułkami (zestawy na allegro) ? D750 ma filtr dolnoprzepustowy
    Oczywiście że możesz, tylko kup zestaw do pełnej klatki, szersze szpatułki.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #627

    Domyślnie

    Ten zestaw firmy Rotin jest ok? Płyn ładnie odparuje czy trzeba na sucho przejechać jeszcze? Smug nie zostawia?

  8. #628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luck1985 Zobacz posta
    Ten zestaw firmy Rotin jest ok? Płyn ładnie odparuje czy trzeba na sucho przejechać jeszcze? Smug nie zostawia?
    Obracasz szpatułkę i przecierasz na sucho. Smugi nie występują. Bardzo dobry zestaw

  9. #629

    Domyślnie

    Cześć, zna ktoś jakiś serwis w Rzeszowie lub okolicy który wyczyści mi matrycę w D610 ??
    D60 + D610 + Nissin Di622 + SB 700
    Tamron 24-70 2.8, N 35mm f/1.8G, Samyang 12mm f/2.8

  10. #630

    Domyślnie

    Ponieważ i ja mam ten problem z D7200, czytając o czyszczeniu matrycy natrafiłem na opis:

    ;Pędzelek z włókien nylonowych €“ będzie naszym drugim wyborem w walce z kurzem i pyłem. Dlaczego akurat nylonowy? Włókna tego typu bowiem, mają tendencję do akumulowania statycznych ładunków elektrycznych, a w efekcie, zastosowanie takiego pędzla zaraz po przedmuchaniu z użyciem powietrza pod ciśnieniem, spowoduje przyciąganie drobinek kurzu do włosia, dzięki czemu łatwiej będzie je wyprowadzić poza wnętrze lustrzanki.:
    ;..Bierzemy pędzelek i delikatnie przecieramy powierzchnię czujnika kilkanaście razy. Zabieg ów powtarzamy, aż nie pozbędziemy się widocznych drobinek kurzu. Teraz ponownie składamy nasz aparat i robimy kolejną serię zdjęć."

    Czy ktoś z was czyścił matryce pędzelkiem ? Jest to bezpieczne?
    D70s, D7200, 18-70, 18-105, Tamron 70-300, SB-800, polar

Strona 63 z 82 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •