Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1

    Domyślnie Fuji GX680 III - Wasze zdanie na jego temat?

    Witam!

    Jak w temacie - czy ktos pokusi sie na ocene tej konstrukcji i ew. czegos co
    moze z nim konkurowac? Znajomy chce kupic (bardzo mu sie podoba) ale pytanie -
    moze w tej cenie jest cos lepszego?

    Pzdr
    Spinner
    Pentax (LX) i Nikon (D610i D90)
    SPINNERSTRAPS

  2. #2

    Domyślnie

    GX680 III to aparat całkowicie i absolutnie megawyj....anie unikalny i nie ma literalnie NIC co byłoby jego odpowiednikiem. Jedyny aparat odrobinkę do niego podobny jest Hasio FlexBody - nie jest to jednak lustrzanka, jest tylko 6x6, nie jest tak wyqrviaście wypchany elektroniką i kosztuje majątek (nie mówiąc o szkłach drogajsa)

    Z Fufu jest jeden problem - nikt tego cholerstwa nie używa, ze szkłem na pewno jest maksymalny hardkor, z osprzętem jeszcze gorzej.

    Poza tym dużeńkim mankamentem aparat jest jak ze snu Scheimpfluga. Widziałem ostatnio taki ze standardem za 3 PAKI!!! Cena złomu...

  3. #3

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    ma go znajomy z Inowrocławia, ale nieczęsto o GX680 rozmawialiśmy. jakby co moge służyc namiarami na niego.
    maszyna fajna, ale zakres pokłonów, przesuwów nieduży. lepiej 4x5 cala i rolkasetę (o ile zależy ci na pokłonach)
    jak nie chodzi o to, a o 6x8 to lepiej mamiya RB pro SD z kasetami 6x8. Lub oczywiście 6x7 RZ Pro II D.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Widziałem go kilka lat temu na tergach foto w Międzyzdrojach. Jest to jeden z piękniejszych aparatów. Marzenie przejść na emeryturkę, kupić sobie takiego i chromolić wszystkie pixele, RAWy, karty pamięci, itd. Po prostu cieszyć się czystą fotografią.
    Droga do Nikon!
    www D700, D70, AF-S 24-70/2.8, AF 50/1.4 2xSB900, SB800

  6. #6

    Domyślnie

    Czy może Ktoś w skrócie i przystępnie napisać o pokłonach i przesuwach jak to działa?
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #7

    Domyślnie

    Ja sie w nim zakochalem juz daawno temu. Obiecuje ze jak mi kupicie to Wam napisze super recenzje i nawet dam czasem potrzymac
    Pozdrawiam Karol

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak
    Czy może Ktoś w skrócie i przystępnie napisać o pokłonach i przesuwach jak to działa?
    przesuw (ang. shift) umożliwia "prostowanie" skrótów perspektywicznych

    pokłon (ang. tilt) daje kontrolę nad kątem płaszczyzny ostrości.

    Przykładowo - jeżeli fotografujesz pierścionek i chcesz pokazać go z przodu i z góry, płaszczyzna ostrości przetnie go ukośnie - jeśli zatem ostrzysz na przód, tył może być poza jej zasięgiem. Używając pokłonu kładziesz płaszczyznę ostrości pod tym samym kątem co stół, co umożliwia ci w takim przypadku uzyskania ostrego zdjęcia całego obiektu bez konieczności np. mocnego domykania przysłony obiektywu, bądź oddalania się od tematu.

    Oczywiście działa to również w drugą stronę - przez odwrotne działanie możesz uzyskać piękne rozostrzenie danego tematu!


    Zerknij do tego artykułu o Nikkorze 85PC (obiektyw z tiltem i shiftem), tam jest to fajnie zilustrowane:
    http://www.nikonians.org/html/resour...85mm_pc_1.html

    Jeśli masz fotografię studyjną Freemana, zagadnienia te są tam szeroko omawiane.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki Czornyj.
    Przyznam się szczerze, iż na razie konsekwentnie ślizgam się po problemie pokłonów i przesuwów ponieważ niespecjalnie potrafię pojąć jak to działa- osobliwie zagadnienie
    płaszczyzny ostrości.
    Ale przyjdzie i na to czas; wygląda mnie to na świetną rzecz...szczególnie w macro

    pozdrawiam
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  10. #10

    Domyślnie

    Meliszpak, to arcyproste!!! W zwykłym aparacie ze zwykłym obiektywem płaszczyzna ostrości (czyli przestrzeń, która na zdjęciu wyjdzie ci ostro) jest równoległa do płaszczyzny filmu/matrycy. Jest to jasne - jeżeli stoisz na wprost płaskiej, ceglanej ściany, prostopadle skierujesz na nią obiektyw i zrobisz zdjęcie, wszystko wyjdzie ci ostro. Jeśli ustawisz się w stosunku do rzeczonej ściany pod kątem, może ona wyjść poza płaszczyznę ostrości, i stanie się po bokach nieostra.
    Cały trik polega na tym, że w sprzęcie z pokłonami możesz (oczywiście w ograniczonym zakresie) ową płaszczyznę ostrości przechylać, dostosowując jej kąt do aktualnej potrzeby!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •