Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    Raz widziałem takiego na allegro za... 3000PLN.

  2. #32
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    PiotrB - czytałesś cały wątek - juz podano link (grudzień 2003) http://www.dpreview.com/news/0312/03...jifilmback.asp
    a niezalaeżni producenci też coś robią. Nie musi być to przecież produkcji Fuji.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #33

    Domyślnie

    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d..._promot_widget

    z obiektywem ok 4400 zł - a myślałem że będzie ok 10 tys.

  4. #34

    Domyślnie

    To jest tylko GXI - ja widziałem GXIII za 3000PLN!!!

  5. #35

    Domyślnie

    Ja chciałem nieśmiało zapytać jak się przelicza długość ogniskowej dla takich aparatów w stosunku do 35mm.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 31-01-2016 o 00:08
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  6. #36
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Współczynnik (crop) liczysz tak: w liczniku przekątna formatu 6x8 czyli chyba 56x76 mm, w mianowniku przekątna 24x35 mm (przekątną liczysz jako pierwiastek z sumy boków podniesionych do kwadratu).
    Mi wychodzi, że standard z 6x8 to 94,4, a standard małego obrazka to 43,3, czyli crop to 2,2
    No i uwaga: ogniskową szkieł do 6x8 dzielisz przez tego cropa (czyli przez 2,2). Wyjdzie ci ile to by było w małym obrazku.
    Oczywiście mowa o ekwiwalencie, rzeczywista ogniskowa się nie zmienia.

    Jak wolisz mnożyć to razy odwrotność 2,2 czyli mnożysz ogniskową z formatu 6x8 przez 0,45

    A jak chcesz kupić szkło 6x8 a wiesz jaka ogniskowa FF ci się podoba to mnożysz ją x2,2
    Lubisz małoobrazkowe 85 mm? No to x2,2 masz 187mm w systemie 6x8.

    Jest mały problem - proporcja boków w małym obrazku to 2 do 3, a w 6x8 to 3 do 4, czyli w MF masz "bardziej kwadratowo" i ekwiwalentami nie uzyskasz identycznych kadrów.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 31-01-2016 o 00:40
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #37

    Domyślnie

    Dzięki. Dobrze wytłumaczyłeś.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •