Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Mam małe pytanie. Czy do tego GX680 można dokupić cyfrową matryce?

  2. #22

    Domyślnie

    Bodaj do GXIII można podpinać cyfrowe d...y. Jest jeden poważny problem - największe produkowane przystawki pokrywają niecały format 645, więc crop będzie baaardzo duży. Oczywiście jest też problem z koszmarną ceną owych przystawek.
    Ew. można by pewnie zaopatrzyć to cudo w przystawkę skanującą, co jednak wymaga zastosowania światła ciągłego i ogranicza nas do baaardzo statycznych tematów. I oczywiście, też jest zabójczo drogie.

  3. #23

    Domyślnie

    Właśnie znalazłem http://www.dpreview.com/news/0312/03...jifilmback.asp

    Chyba miałbym dostęp do tego Fuji, ale bawienie przesuwem i pokłonem kożystając z filmów - drogo by to wyszło

  4. #24

    Domyślnie

    Obawiam się, że za cenę tego usrojstwa mógłbyś kupić zapas filmów i polaroidów, który wystarczyłby do usranej śmierci, jak również procesorek do ich wywoływania i zacny skanerek. Przystawki cyfrowe - to dopiero drogo wychodzi!!!

    Jedyną partyzancką metodą z jaką się spotkałem, jest zamontowanie lepcem skanera płaskiego, ale to rozwiązanie sprawdza się raczej na solidnych wielkoformatowcach.

  5. #25

    Domyślnie

    http://www.precision-camera.com/product/906-120

    właśnie znalazłem oferte, używane można kupić już od ok 10 tys (10 mega) - ale to prawie D2x......
    S5 pro, S8mm, T17-50 2.8mm, N35mm 1.8, N50 1.4D, N85 1.8D, 10-20 sigma, nikon D7100
    https://radoslawsobik.pl/

  6. #26

    Domyślnie

    Z tymi używanymi to też jest różnie - są np. wersje wymagające zrobienia 3 zdjęć na klatkę, bez oprogramowania, o b. maleńkiej matrycy - często kwadratowej, itp. itp.
    Za 10K to raczej coś z tego typu rupieci. Ogólnie - polecam dać sobie z tym tematem spokój.

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    chyba żartujesz, te sciankę Leaf Aptus 22 Digital Back która podałeś w linku - 22 MP za 10 tys zł?
    biorę natychmiast (nawet używaną, ale działającą)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Jacek_Z, nie, chodziło mu o jakieś stare rupiecie - Aptusy to najnowsze konstrukcje i ich ceny są jakie są (czyli cudne)

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Chita, Japonia
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sradek
    Mam małe pytanie. Czy do tego GX680 można dokupić cyfrową matryce?
    Niestety nie, ale sa wplanach Fuji, zeby zrobic scianke cyfrowa do GX680. Powiem tak, szkla do tej kamery,sa .....................boskie. Zdjecia, a szczegolnie slajdy, sa niepowtarzalne. Do mierzenia swiatla uzywam Sekonic 508 L, dzieki temu nie mam przepalow, szczegoly w ciemnych miejscach widoczne, ogolnie jest super. Ja jestem bardzo zadowolny z tej kamerki.
    Fotografia, to czysta przyjemność
    Ds, K20D + szkla, kolekcja Pentaksow szt.28, Fuji GX680+ szkla, SMC Takumar szt. 14, Fuji FP1,
    LF Sinar C, Sekonic L-508, Benro, Velbon, Lowepro, Crumpler

  10. #30

    Domyślnie

    Chodziło mi o starocie!

    ile jest wart używany GX680III z obiektywem 80mm?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •