Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie problem z gwarancją?

    D80 przyszedl bez podbitej gwarancji. Mam do tego fakture - czy faktura wystarczy do ewentualnej reklamacji czy musze mieć gwarancje podbita przez sprzedawce? - calość kupiona w promocji ING...
    To dzięki mózgowi myślimy, że myślimy...

    Grupa Podkarpacka - zapraszam

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Pytałem w ING i według ich wyjaśnień Nikon Polska honoruje czyste gwarancje z numerami sprzętu i dołączoną fakturą zakupu w ramach tej promocji, a bieg ważności gwarancji liczy się od daty sprzedaży wypisanej na fakturze.
    Z tego co wiem, wszystkie zestawy sprzedawane w ramach tej promocji są dostarczane do klientów z czystymi kartami gwarancyjnymi.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    super - dzięki za info
    To dzięki mózgowi myślimy, że myślimy...

    Grupa Podkarpacka - zapraszam

  4. #4

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Ale zaraz chwila jak mogą liczyć Ci okres gwarancyjny od daty sprzedaży na fakturze, przecież masz 2 tygodnie na pełne sprawdzenie sprzętu czy wszystko działa, czy nie ma wad ukrytych itd, dopiero po tym czasie podbija sie gwarancję. Jeśli w okresie dwóch tygodni sprzęt okaże sie wadliwy winni są Ci go wymienić na sprawny.
    Tak wg mnie powinno być, a nie tak jak piszesz że z datą sprzedaży.

    Pozdrawiam
    D40 + AF-S 18-55 mm DX i AF-S 55-200 mm DX VR
    Kobiety są jak fotografie; jakiś głupiec starannie przechowuje kliszę, podczas gdy ludzie inteligentni dzielą się odbitkami.

  5. #5

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Cytat Zamieszczone przez Optik Zobacz posta
    przecież masz 2 tygodnie na pełne sprawdzenie sprzętu czy wszystko działa, czy nie ma wad ukrytych itd, dopiero po tym czasie podbija sie gwarancję. Jeśli w okresie dwóch tygodni sprzęt okaże sie wadliwy winni są Ci go wymienić na sprawny.
    Tak wg mnie powinno być, a nie tak jak piszesz że z datą sprzedaży.
    Może i tak powinno być ale tak nie jest. Gwarancja liczy się od daty sprzedaży sprzętu. Termin dwóch tygodni wyssany z palca.

    Pozdr

    A jeszcze do autora wątku, jak masz dowód zakupu to looz

  6. #6

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Cytat Zamieszczone przez Optik Zobacz posta
    przecież masz 2 tygodnie na pełne sprawdzenie sprzętu czy wszystko działa, czy nie ma wad ukrytych itd, dopiero po tym czasie podbija sie gwarancję
    Wolno zapytać skąd ten termin 2 tygodniowy Ci się wziął ?

  7. #7

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Cytat Zamieszczone przez Optik Zobacz posta
    Ale zaraz chwila jak mogą liczyć Ci okres gwarancyjny od daty sprzedaży na fakturze, przecież masz 2 tygodnie na pełne sprawdzenie sprzętu czy wszystko działa, czy nie ma wad ukrytych itd, dopiero po tym czasie podbija sie gwarancję. Jeśli w okresie dwóch tygodni sprzęt okaże sie wadliwy winni są Ci go wymienić na sprawny.
    Tak wg mnie powinno być, a nie tak jak piszesz że z datą sprzedaży.

    Pozdrawiam
    że jak? a skąd żeś coś takiego wytrzasnął? podaj jakąkolwiek podstawę prawną do tego twierdzenia proszę, a jak jej nie ma to uprzejmie proszę o nie wypisywanie plot

    pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #8

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Erie nie żebym chciał koalicje zakładać czy coś hehe ale może warto by założyć przyklejony wątek odnośnie gwarancji, ustawy itd... co by ludzie takich głupot nie wypisywali w co 3 poście dotyczącym reklamacji i tego typu spraw a i innym może by się przejaśniło i by nie wprowadzali nieświadomych w błędy?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •