Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Modyfikacja Nikon DK-21 i DK-21M

    Jakoś mnie tak naszło, znalazłem chwilę czasu i spłodziłem taki tekst: http://www.tech-blog.pl/2008/814/mod...ajacego-dk-21m

    Może komuś się przyda/spodoba.

    [edit] W planach mam też kilka innych tekstów w formie poradnika know-how. M.in. o tanich fotocelach, dzwiekowych wyzwalaczach lamp, regulacji mocy lamp blyskowych i takie tam inne

  2. #2

    Domyślnie Odp: Modyfikacja Nikon DK-21 i DK-21M

    Bardzo przydatny tekst!
    Tak trzymać!
    Czekam na następne!

  3. #3

    Domyślnie Odp: Modyfikacja Nikon DK-21 i DK-21M

    Świetne. Gratuluję pomysłu. Muszę sprawdzić osobiście.
    Waldek

  4. #4

    Domyślnie Odp: A good beginning

    Właśnie brak normalnej muszli w okularze powiększającym wkurzał mnie najbardziej. Przy ostrym słońcu nie można było pracować. Dzięki!
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  5. #5

    Domyślnie Odp: Modyfikacja Nikon DK-21 i DK-21M

    A czy jest jakaś okrągła muszla oczna, którą można założyć na DK-21m? Jakis zamiennik DK-21.
    D600, S12-24 4,5-5,6 / S24-70 2,8 /S50 1.4/ N85 1,8

  6. #6
    Artur Jonik
    Gość

    Domyślnie Odp: A good beginning

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Właśnie brak normalnej muszli w okularze powiększającym wkurzał mnie najbardziej. Przy ostrym słońcu nie można było pracować. Dzięki!
    Dokladnie mnie tez. Ale bym sie nie spodziewal ze to tak mozna sobie poradzic.
    Dzieki za ten tekst.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie Odp: Modyfikacja Nikon DK-21 i DK-21M

    Świetny pomysł. Zaraz biore sie do roboty.
    Panowie pozwolą, że się przedstawię: Zdzisław Dyrman... zasadniczo...
    D700 Tokina ATX AF 17mm , T28-75/2,8, 50/1.8G, 85/1.8D, SB900
    XT-10 16-50,

  8. #8

    Domyślnie Odp: Modyfikacja Nikon DK-21 i DK-21M

    Pomysł bardzo fajny, ja już z niego skorzystałem i swoją muszlę oczną przerobiłem
    Pozdrawiam

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  9. #9

    Domyślnie Odp: Modyfikacja Nikon DK-21 i DK-21M

    Super!
    Też tak sobie zrobię, znakomity pomysł, z tym że u mnie założę przerobioną przeze mnie Dk-21M - powiększyłem pilniczkiem otwór w którym zamocowane są soczewki (tj.rozkręciłem , wyjąłem soczewki, rozpiłowałem boki wewnętrzne(te dłuższe) okrągłym pilniczkiem i po przedmuchaniu z powrotem skręciłem) .Powiększyłem sobie w ten sposób pole widzenia, bo nie okrągły otwór w Dk-21M zasłaniał mi nieco górne i dolne części obrazu (i wyświetlacza wewnętrznego)
    Fotjaro

    D700, D200 + nikkor 18-35, nikkor 50 ,sigma 70-300 , Nikkor 80-200 + inne starocie

  10. #10

    Domyślnie Odp: Modyfikacja Nikon DK-21 i DK-21M

    Cytat Zamieszczone przez Fotjaro Zobacz posta
    Super!
    Też tak sobie zrobię, znakomity pomysł, z tym że u mnie założę przerobioną przeze mnie Dk-21M - powiększyłem pilniczkiem otwór w którym zamocowane są soczewki (tj.rozkręciłem , wyjąłem soczewki, rozpiłowałem boki wewnętrzne(te dłuższe) okrągłym pilniczkiem i po przedmuchaniu z powrotem skręciłem) .Powiększyłem sobie w ten sposób pole widzenia, bo nie okrągły otwór w Dk-21M zasłaniał mi nieco górne i dolne części obrazu (i wyświetlacza wewnętrznego)
    O! Nie będziesz mieć nic przeciwko jeżeli zaktualizuje artykuł i napomknę w nim o Twoim pomyśle? Podpiszę, tylko daj znać jak (ksywka/mail). A na razie przygotowuje artykuły na temat modyfikacji gripa Delty do D80 i coś o 28-80 G.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •