Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Capture One v4 - różowe NEF-y

    Jeśli można, to poproszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu dotyczącego użytkowania C1v.4
    Po zainstalowaniu programu kod z pudełka został przyjęty i zarejestrowałem program poprzez numer przysłany w e-mailu.
    Niestety po otwarciu folderu z Nefami z D80 wyświetlają mi się miniaturki najpierw w naturalnych barwach, aby za moment przybrać kolor "pięknego" różu. W body mam ustawione sRGB.
    Gdzie mam wejść i co zmienić w ustawieniach programu, aby wyświetlało mi zdjęcia w naturalnych kolorach? Pytam , bo jak zacznę zmieniać wszystko na " a może to?", to już nie wrócę do ustawień początkowych.
    Dalej mam nadzieję dam sobie radę gdyż będę już widział efekty zmian. W tym różu nic nie widać. Próbowałem zmieniać ICC Profile z Adobe RGB (199 na Nikon sRGB 400.0.0.3001,/ właściwie to sprawdziłem wszystkie opcje/, ustawiłem Format na jpg, ale żadnych zmian nie ma. Nie wiem co mam zrobić aby kolory były o.k.
    Pomoże ktoś?
    Ostatnio edytowane przez fotmax ; 03-05-2008 o 12:40

  2. #2

    Domyślnie Odp: Capture One v4 - różowe NEF-y

    Jak przerzucasz NEFy z karty na komputer?
    Kiedy przerzucałem przez Nikon Transfer (z Nikon View 6.2.7, nie ten nowy NX), w Bibble NEFy robiły się niebieskie. Kiedy kopiowałem ręcznie z karty na komputer, problemu nie było.

    P.
    Fiat Lux

  3. #3

    Domyślnie Odp: Capture One v4 - różowe NEF-y

    Wkładam kartę z aparatu do czytnika SanDisk MicroMate, zaznaczam wszystko i kopiuję do utworzonego wcześniej folderu.
    Ale to chyba nie to, gdyż np. w PhotoSkape otwiera się w naturalnych kolorach.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Capture One v4 - różowe NEF-y

    Czy wśród tylu użytkowników nikt nie miał podobnego problemu?
    Ja to mam "szczęście".
    A już się cieszyłem, jak mi program kod przyjął, że będzie tak pięknie...

  5. #5

    Domyślnie Odp: Capture One v4 - różowe NEF-y

    Podeślij mi takiego NEFa, to mogę odpalić w C4 i zobaczyć.
    Fiat Lux

  6. #6

    Domyślnie Odp: Capture One v4 - różowe NEF-y

    u mnie też coś takiego wyskoczyło, pisałem w wątku o C1 4 beta jak tylko się pojawił
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  7. #7

    Domyślnie Odp: Capture One v4 - różowe NEF-y

    ja mam taki efekt w NEFach, które zapisane zostały w NXie - pięknie różowiutkie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #8

    Domyślnie Odp: Capture One v4 - różowe NEF-y

    Czyli co? - Program do kosza?
    NIE WIERZĘ

  9. #9

    Domyślnie Odp: Capture One v4 - różowe NEF-y

    Możesz podesłać NEFa to Ci przynajmniej ktoś powie, czy u niego też tak się robi.

    Jak już napisałem, programy "third party" usiłują odkodować NEFy i nie zawsze im się to udaje. Jak zrobisz na NEFie balans bieli przez "click white", to powinno się naprawić. Tak robię w Bibblu z NEFami zepsutymi przez Nikon Transfer.

    W RSE Nefy robią się za to pomarańczowe - nie tak chamsko, ale widać, jak przybierają taki solarno-frytkowy odcień
    Fiat Lux

  10. #10

    Domyślnie Odp: Capture One v4 - różowe NEF-y

    Jak pisałem na wstępie te same NEFy otwierane za pomocą programu Photo Scape są jak najbardziej o.k.
    Więc zakładam,że to jednak coś z ustawieniami C1.
    Nie mogę sobie poradzić, a ustawianie balansu bieli tak jak piszesz nic nie daje - niestety.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •