Close

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 213
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    Tutaj prosze o opinie posiadaczy (lub teoretykow nie-posiadaczy) na temat tego szkielka. Malem w C 135 2.0 L i przyznam, ze czesto tego szkla uzywalem. Teraz jako portretowke zakladam 85 1.4, ale mi troszeczke za daleko do ciasnego portretu sie robi. Dodam tylko, ze to szklo ma byc do FX'a.

    Wigi prosze o ew sample, szczegolnie portret.

    A i ciekaw jestem, jak on sie ma do 70-200 2.8 VR. W Cwanonie pomiedzy zoomami i stalkami byla spora przepasc, w Nikonie jakos ta przepasc mi sie znacznie mniejsza wydaje.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    Kilka sampli z tego szkła, wywołane rawy i tylko pomniejszone w PS, zachowane exify

    pan na ławeczce, f/2.8
    1.
    obok tego pana usiadł drugi pan, f/2.8
    2.
    i szerszy kadr, f/2.0
    3.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    DC neutralne?
    tak, na wszystkich DC neutralne (ale jeszcze się pobawię tym)
    jestem mile zaskoczony dobrą ostrością tego szkła na pełnej dziurze, a po lekkim przymknieciu robi się naprawdę bardzo ostro,
    oczywiście bokeh i kolory to prawdziwy miód,

    jeszcze dwa portrety (już bez exifa)

    f/2.0
    4.
    f/2.5
    5.
    edit: jeśli ktoś chce NEF-a któregoś z trzech pierwszych zdjęć to chętnie podeślę
    Ostatnio edytowane przez wigi ; 02-05-2008 o 22:34
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  5. #5

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    oj warto było założyć ten wątek, ten bokeh jest genialny! również kolorystyka jest, hmm... magiczna(?), tak, inaczej nie mogę tego nazwać
    pozdrówka

  6. #6
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    dlaczego to szkiełko jest takie "tanie" ?? ;(

  7. #7

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    A jak jest z szybkością ustawiania ostrości? Szkiełko jest napędzane z body? 135 przemawia do mnie znacznie mocniej, niż 70-200 stąd moje zainteresowanie

  8. #8
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    hallo? jest tu kto? ktos zna wady tego szkła dla których nie warto go nabywac? bo zalety juz poznalismy...
    wigi mógłbys pokazac jakies zdjecia z kręconym DC ? tak zeby zobaczyc różnicę, to samo ujęcie, a inaczej...

  9. #9

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta
    A jak jest z szybkością ustawiania ostrości? Szkiełko jest napędzane z body? 135 przemawia do mnie znacznie mocniej, niż 70-200 stąd moje zainteresowanie
    Szybkość jak na "śrubokręt" jest bardzo dobra. Myślę, że porównywalna z AF-S 18-70.
    N i L

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie Odp: Nikkor AF DC 135 f2.0 D

    czy obiektyw jest "leniwy" czy nie? Załóżmy głowa lekko bokiem, zmieniasz położenie punktu AF z jednego oka na drugie. Czy AF zmieni odległość o te 1,5 cm? Śrubokręt zadziała?
    Niestety 85/1.4 najczęściej nie chce (trzeba go "rozkalibrować i ustawić ostrość gdzieś obok, potem wrócić), a AF-S 70-200 - tak, zmienia chętnie.
    czekam przez to na stałke portretową z AF-S
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •