Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55
  1. #51

    Domyślnie

    7200 u plusteka jest interpolowane. Sprzętowe 3600. Mimo to ktoś robił testy w sieci i wyszło że uzyskuje się ciut więcej skanując do 7200 i zmniejszając potem. Ustawienia były domyślne - profil, w programie do skanowania, dla określonej kliszy. Nie rozumiem do końca pytania co do rozmiaru obrazu. Skan klatki 24×36 mm: z plusteka obraz wielkości 10235x6944 coś koło 207Mb, z Nikona 5959x3946 coś koło 45Mb.
    300 DPI skanowania czy druku? Jak druk to Plustek da +- 85cm/58cm a nikon 50/33cm
    Wydaje mi się że przejścia w cieniach sa do podrasowania odpowiednim, mniej kontrastowym presetem ewentualnie można popróbować skanowania jako pozytyw i późniejszej zabawy w PSie. Przy CZ-B kliszach za dużo zabawy nie ma: nie ma upierdliwej pomarańczowo-brązowej maski jak w kolorze.
    Co do użytkowania i niezawodności: wracam ostatnio do analoga więc przybywa klisz do skanowania a jednocześnie archiwizuję starocie. Skanowanie w pełnej rozdzielczości jest dość męczące - trwa to pieruńsko długo 5-6min na klatkę no i trzeba za każdym razem ręcznie przesuwać adapter - nie jest tak słodko jak w nikonie który sam sobie "zjada" paski filmu. Kolejna sprawa że trzeba uważać na artefakty. Obecny skaner jest na etapie wymiany - nie zauważyłem wcześniej, że dodaje różowe i zielonkawe paski.
    Ludzie nażekają na ramki trzymające klisze ja nic nie mogę o nich złego powiedzieć. Dają sobie radę z upierdliwie zwijającym się filmem jedyny bajer że trzeba się napocić z zamykaniem takiegoż filmu. Do tego przydają się świetnie bawełniane rękawiczki.

  2. #52
    Oszczędny w słowach Awatar Ambrosious
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Wwa-Ursynów-Imielin
    Posty
    162

    Domyślnie

    No dziękuję jeszcze raz. Z tym obrazem w 300 dpi, to chodziło mi o możliwy do uzyskania obraz do druku; policzyłem sobie jeszcze raz i wyszło, że przy rozdzielczości sprzętowej dłuższy bok będzie miał nieco ponad 40 cm - więc wystarczająco. Wielkości plików są przypuszczam dla formatu nieskompresowanego, jakiś Tiff, tak?

    Prostowanie pasków filmów: spróbuj jeszcze nie pocięty film na jedną dobę (lub dłużej) zwinąć odwrotnie, emulsją na zewnątrz i unieruchomić w takiej pozycji (gumką). To się przyda także przy wkładaniu do kopert archiwizacyjnych. (Te zaś powinny być bezkwasowe, podobnie jak papier stosowany do ramek, passe partout do oprawy odbitek, wydruków).

    Powrót do analoga? Hmm.. też marzę o tym Ale koszty wydają mi się niewyobrażalne.. więc nie prędko to nastąpi, przynajmniej tak, na większą skalę. Więcej myślę o ucyfrowieniu zdjęć archiwalnych.
    pozdrawiam A.

  3. #53

    Domyślnie

    Tak, niekompresowane tiffy. Koszty nie są chyba tak niewyobrażalne szczególnie co do chemii cz-b, a nawet kolor na c-41. Poczytaj wywody Pastwiska na tematy domowych wywoływań za w sumie niewielkie pieniądze.

  4. #54

    Domyślnie

    Witam, z góry przepraszam, że napiszę nie na temat ale potrzebuję pilnej informacji dot. ANALIZATORÓW BARW. Chodzi mianowicie o to: do czego i gdzie je stosujemy. Od kilku dni staram się znaleźć choć zalążek informacji - niestety nadaremnie. Wiem, że jest (i tylko to wiem) analizator Durst CNA 100, analizator Colorneg II Durst oraz światłomierz Luxoneg Durst. Ale do czego i gdzie je stosujemy? Bardzo proszę o podpowiedź i z góry dziękuje!!!!

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kahlan85 Zobacz posta
    Witam, z góry przepraszam, że napiszę nie na temat ale potrzebuję pilnej informacji dot. ANALIZATORÓW BARW. Chodzi mianowicie o to: do czego i gdzie je stosujemy. Od kilku dni staram się znaleźć choć zalążek informacji - niestety nadaremnie. Wiem, że jest (i tylko to wiem) analizator Durst CNA 100, analizator Colorneg II Durst oraz światłomierz Luxoneg Durst. Ale do czego i gdzie je stosujemy? Bardzo proszę o podpowiedź i z góry dziękuje!!!!
    Analizator sluzy do ustalenia jak naswietlamy obitki kolorowe. Ile miksowac ktorego z filtrow i jak dlugo.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •