Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    kiedys szukalem skanera dla siebie... i rece mi opadly jak wszedzie czytalem, ze przyzwoity skaner (do MF) to epson v700... dlatego sobie odpuscilem temat, bo to nie moja polka cenowa...

    jestescie w stanie polecic cos tanszego?
    regulamin

  2. #22

    Domyślnie

    Coś tańszego?! Dla mnie takie coś nie ma sensu...

    Z tańszego to możesz poszukać Epsonów używanego 4490 lub V500 nowego. (V500 jest następcą 4490) Lub poszukać używanego 4990. (wyższa półka. Iczek okazyjnie kupił za 600 zł)
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  3. #23

    Domyślnie

    Ja sie tylko zastanawiam w jakim celu jest ta pogon za jakoscia skanowania... komercji juz praktycznie niewiele robi sie na analogu, wiec jesli uzywamy tego tylko na wlasne potrzeby (wiec najczesciej jest to www) to po kiego kupowac super odjechany sprzet, ktory jest niesamowity w detalach? Skanujemy klatke, robimy resize do kilkuset pixeli, wiec jakosci i tak nie zobaczymy w takim formacie... No chyba, ze jestem czegos nieswiadomy, bo w skanowanie osobiscie sie nigdy nie bawilem, wiec z checia dowiem sie czegos nowego.
    regulamin

  4. #24
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FunBoy Zobacz posta
    Ja sie tylko zastanawiam w jakim celu jest ta pogon za jakoscia skanowania... .
    w jakim celu jest pogoń za lepszymi matrycami ?
    Swoje negatywy skanuję w najwyższej możliwej do uzyskania na swoim skanerze jakości, oczywiście kadry które uważam za atrakcyjne, bądź ważne ze wzgledów rodzinnych, pamiątkowych. W jakim celu ? Żeby nie łapac negatywów, slajdów, żeby miec szybki dostęp do swoich zbiorów.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  5. #25

    Domyślnie

    Potwierdzam, jak chce się mieć odpowiednio wysoką jakość skanów to trzeba to zrobić samemu, ja tak zrobiłem i jestem w niebo wzięty. Jak patrze co udało mi się osiągnąć a co dostawałem z labu to po prostu przepaść.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FunBoy Zobacz posta
    Ja sie tylko zastanawiam w jakim celu jest ta pogon za jakoscia skanowania... komercji juz praktycznie niewiele robi sie na analogu, wiec jesli uzywamy tego tylko na wlasne potrzeby (wiec najczesciej jest to www) to po kiego kupowac super odjechany sprzet, ktory jest niesamowity w detalach? Skanujemy klatke, robimy resize do kilkuset pixeli, wiec jakosci i tak nie zobaczymy w takim formacie... No chyba, ze jestem czegos nieswiadomy, bo w skanowanie osobiscie sie nigdy nie bawilem, wiec z checia dowiem sie czegos nowego.
    No wiesz.. niektórzy mają teczki negatywów, które chcieli by np. zarchiwizować cyfrowo
    Chyba, że po kupnie aparatu cyfrowego należy uznać stare zdjęcia za nie ważne i je wyrzucić ;P

  7. #27

    Domyślnie

    po wiekszym namysle faktycznie - dla malego obrazka ta jakosc skanowania moze byc potrzebna... natomiast srednio rozumiem koniecznosc zakupu do domowych zastosowan coolscana 9000 (w ktorego tutaj niektorzy celuja) do sredniego formatu

    pisalem wczesniej, ze sie nie znam, wiec z checia naucze sie czegos nowego

    btw - sam mam cala mase niezdigitalizowanych negatywow z czasow jeszcze strikte analogowych
    regulamin

  8. #28

    Domyślnie

    Taka anegdotka:
    Rozmawiałem z kumplem i jakoś doszliśmy do skanowania, napomknąłem o skanowaniu materiałów cz-b w RGB, a on na to: "Oczywiście że skanujemy w kolorze, klient przecież płaci za megabajty!" ;P
    No więc jest zawodowo jak trzeba

  9. #29

    Domyślnie

    Może i "zawodowo", ale efekt lepszy.
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciej Zobacz posta
    Może i "zawodowo", ale efekt lepszy.
    a dlaczego tak, to jest opisane na pierwszej stronie wątku


    p.s. może admin przyklei ten wątek?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •